Amerykańscy żołnierze nie wycofają się z Iraku. Senatorowie USA nie zgodzili się ewakuację wojsk w ciągu czterech miesięcy. Odrzucili rezolucję w tej sprawie, zgłoszoną przez Demokratów.
A rezolucja wzywała prezydenta George'a W. Busha nie tylko do ewakuacji wojsk, ale i ograniczenia roli amerykańskich żołnierzy w Iraku. Demokraci chcieli, aby przestali prowadzić jakiekolwiek działania wojenne, a jedynie szkolili wojska irackie i pilnowali porządku.
Jednak mimo przewagi Demokratów w Senacie rezolucja została odrzucona. Bo zagłosowało za nią jedynie 50 senatorów, a 48 było przeciw. Demokraci potrzebowali 60 głosów, by rezolucja weszła w życie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|