Wszystko kontroluje ta muzungu (biała kobieta w narzeczu Suahili - red.). Ona wydaje rozkazy, ale wkrótce ją dopadniemy - mówi oficer sił bezpieczeństwa, który bierze udział w walkach - pisze brytyjski "Daily Mail". Chodzi o Samanthę Lewthwaite, wdowę po terroryście, który w lipcu 2007 wysadził się w Londynie - od tamtego czasu ściga ją brytyjska policja. Kobieta w wieku 18 lat przeszła na islam, wyszła za Jermaine'a Lindsay'a i stała się fanatyczną zwolenniczką dżihadu.

Reklama
AP / ANDREW STUART

Informacje brytyjskiej prasy potwierdzają sami terroryści. Sherafiyah Lewthwaite, czyli Samantha to bardzo odważna kobieta. Cieszymy się, że jest z nami - napisali na jednym z portali społecznościowych.

>>>Przeczytaj WSTRZĄSAJĄCE RELACJE ofiar ataku terrorystycznego

Żołnierze opanowali już prawie cały budynek, zostało tylko 15 terrorystów, zamkniętych w schronie centrum handlowego. Mają ze sobą kilkunastu zakładników i nie zamierzają się poddać.

Zanim się zabarykadowali, terroryści podcinali zastrzelonym ludziom ręce i spalili im twarze, by utrudnić identyfikację zwłok. Brytyjskiej prasie udało się jednak potwierdzić, że wśród ofiar jest bardzo znany architekt - Ross Langdon i jego partnerka, która była w dziewiątym miesiącu ciąży.

Stacja CCTV Africa opublikowała film nagrany przez świadka ataku wewnątrz centrum handlowego.

http://youtu.be/Z3oF3t4QNc4