Z nieoficjalnych informacji wynika, że samolot nie mógł lądować ze względu na zagrożenie ostrzałem lotniska w Tel Avivie przez Hamas. Przedstawiciele przewoźnika nie potwierdzają tej informacji.

Tłumaczą jedynie, że stało się tak "ze względów operacyjnych". LOT uspokaja jednocześnie, że pozostałe, zaplanowane na dziś rejsy do Izraela odbędą się zgodnie z rozkładem.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza podróże do Izraela. Resort ostrzega, że zaostrzający się konflikt może być zagrożeniem dla życia i zdrowia. Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski radzi, by omijać przede wszystkim południowe regiony kraju. Najbardziej niebezpieczne są tereny w odległości kilkudziesięciu kilometrów od strefy Gazy. MSZ odradza też podróże do Wschodniej Jerozolimy oraz w rejon przejść granicznych między Izraelem a Wschodnim Brzegiem Jordanu.

Ministerstwo radzi, by Polscy omijali Strefę Gazy.

Marcin Wojciechowski przyznaje, że mogą być trudności z wydostaniem się z tego rejonu. W tej chwili przejście graniczne z Izraelem jest zamknięte. Także zamknięte są przejścia Strefy Gazy z Egiptem.