Niezapowiedziane manewry przy polskiej granicy. 9 tys. rosyjskich żołnierzy

| Aktualizacja:

9 tysięcy żołnierzy, ćwierć tysiąca czołgów, okręty i artyleria. W Obwodzie Kaliningradzkim rosyjska armia w tajemnicy zorganizowała niespodziewane ćwiczenia wojskowe.

wróć do artykułu
 • ~STOP-PUTINOWCOM
  (2014-12-16 08:03)
  Mamy do czynienia z ruskimi ******** - dzicz i swołocz. Oni nigdy nie wejdą do kategorii cywilizowanych narodów. U nich tylko brutalna fizyczna i militarna przemoc jest jedynym argumentem, jakim te prymitywy się posługują. Kiedyś byli hitlerowcy teraz mamy ich odmianę w postaci putinowców!!!
 • ~gość
  (2014-12-16 08:12)
  Chce ruski wojny? Trzeba podpuścić całe to NATO i zrobić rozpierduchę. Tylko bogaty nie chce wojny . Biednemu wszystko jedno.
 • ~koko
  (2014-12-16 08:28)
  Zasięg taki,że Kneset w wa-wie by dosięgli.
 • ~POparzony
  (2014-12-16 08:28)
  PO sfałszowaniu wyborów w POlsce w wyborach samorządowych, Francja wyśle do POlski kontyngent wojsk pancernych w misji stabilizacyjnej, aby zapewnić ciągłość władzy POkomunie.
  Na miejscu są już kontyngenty amerykańskie i brytyjskie. W POlsce są też już niemieckie czołgi Leopard 2A Bundeswehry i czekają na swoje… załogi.
  Wszytko jest gotowe na następne wybory prezydenckie i parlamentarne w 2015 roku.
 • ~maca
  (2014-12-16 08:29)
  wczoraj wieczorem pod odessą był wybuch cos tam ukrom wybuchło gosc to wyjatkowy prymityw koscielny taki typowy bis kup koopkatole jaskiniowcy dajagłos bóg sam sie stworzył i durnych katoli
 • ~Polak
  (2014-12-16 08:40)
  Machają szabelką a tyłek goły... Na ich miejscu bardziej bym diengi oszczędzał, bo z ekonomią u nich ostatnio kruchutko, a takie manewry sporo kosztują i jak tak dalej pójdzie, to "wymanewrują" bankrutctwo Matuszki Rosji...
 • ~szczery
  (2014-12-16 08:54)
  Na rakiety i czołgi to mają, a już nie mają by do garnka włożyć choć trochę mięsa, o owocach nie wspomnę... taka prawda o "silnej" rosji... ale co tam ważne by na samogon starczyło i będą szczęśliwi.
 • ~SYLVEK
  (2014-12-16 09:01)
  5 dni temu sie juz zaczely to jest odpowiedz ze takie WSI i tym podobne organizacje sa nie potrzebne to jest niepotrzebne i bylo potrzebne -tylko paru cwaniakow robilo i robi na tym pieniadze
 • ~tow. PiSodajew
  (2014-12-16 09:05)
  Amerykanie juz wywieźli całe Ukr-ruinskie złoto. Wywioza i reszte. Zostawia tylko ukr-ruińskich baranów na utrzymaniu Rosji.
  Według oficjalnych danych Światowej Rady Złota, na koniec marca tego roku Ukraina posiadała 42,3 tony złota, co stanowiło 9,6 proc. jej całkowitych rezerw walutowych. Zgodnie z nowszymi statystykami Narodowego Banku Ukrainy (NBU), jeszcze na początku tego miesiąca w skarbcu miało się znajdować złoto o wartości około miliarda dolarów, które stanowiło blisko 8 proc. całkowitych rezerw. Tymczasem w niedawnym wywiadzie dla ukraińskiej telewizji, szefowa NBU przyznała, ze "w skarbcach banku jest już niewiele złota, a to, które zostało, stanowi około 1 proc. rezerw". Oznacza to nie tylko, że ogromne ilości złota zniknęły z banku centralnego, ale także to, że podawane przez instytucję liczby są niezgodne z prawdą. Skąd taka zmiana w państwowych skarbcach? Jak wiosną donosiły miejscowe media, podczas operacji przeprowadzonej pod osłoną nocy, ukraińskie rezerwy złota zostały pośpiesznie załadowane na pokład samolotu, który wywiózł złoto do Stanów Zjednoczonych. Jak twierdzili świadkowie, około godziny 2:00 w nocy nieoznakowany samolot transportowy wystartował z lotniska Boryspol. Przed pojawianiem się samolotu na płytę lotniska wjechały cztery ciężarówki i dwa towarowe minibusy, wszystkie pozbawione tablic rejestracyjnych. Piętnaście osób w czarnych uniformach i kamizelkach kuloodpornych, niektóre wyposażone w karabiny maszynowe, zapakowało na pokład ponad czterdzieści ciężkich pakunków. Wszystko odbyło się w pośpiechu. Następnie na lotnisko nadjechało kilku mężczyzn, którzy wsiedli do załadowanego już samolotu, a nieoznakowane samochody szybko odjechały. Samolot wystartował w trybie awaryjnym.Pracownicyportu lotniczego, którzy byli świadkami tej "operacji specjalnej", natychmiast powiadomili o wszystkim administrację lotniska. Ta jednak wyraźnie zaleciła im "nie mieszać się w cudze sprawy".
 • ~Rusofob
  (2014-12-16 09:34)
  re M

  Jeden kraj tym obwodiem posiadaje , a jeszcze trzy na to pretendują...
 • ~olin
  (2014-12-16 10:00)
  USA chce aby Rosja pytała ich o zgodę na ćwiczenia na swoim terytorium. Niestety Rosjanie ostatnie lata się zaniedbali, nie podbijają innych narodów , państw jak USA i nie mają poligonu na żywych celach, obiektach. USA chodzi o to aby spowodować konflikty regionalne w europie i już się to udało. Na skutek sankcji gospodarka UE- konkurenta USA zwolni. USA będzie gdzie sprzedawać broń, dawać lichwiarskie kredyty na uzbrojenie. No i główny cel USA zniszczenie Rosji która przeszkadza na forum międzynarodowym imperialnym planom USA ( zabroniła bombardowania Syrii..itd., nie wyrażała zgody na atakowanie kolejnych niepodległych państw arabskich, potępia zawsze Izrael za ataki ludobójcze na Palestyńczyków. To boli USA i musi zniszczyć przyczynę bólu aby bez problemu i żadnych konsekwencji atakować każdy kraj na świecie według humoru, uznania.
 • ~oz
  (2014-12-16 10:15)
  a gdzie polski wywiad ruskie zajmowaną warszawę na czołgach a ci ***** będą wiedzieć
 • ~mirek
  (2014-12-16 10:16)
  K..rwy bolszewickie jak zwykle szczekaja bo wiecej nie moga.
 • ~edo
  (2014-12-16 11:08)
  NATO nadal senne. A ta ilość uzbrojenia i żołnierzy wystarczy aby za 2 tygodnie organizować ponownie defiladę zwycięstwa Ruskich w Berlinie.
 • ~ipoproblemach
  (2014-12-16 11:33)
  Rosja powinna rozmiescic w Kaliningradzie rakiety z glowicami atomowymi i wycelowac je w Warszawe.
 • ~Aboj
  (2014-12-16 11:47)
  Dobry rusek to martwy rusek.
 • ~Rusofob
  (2014-12-16 11:57)
  re Aboj

  Po co od lekarza uciekleś ?
 • ~slowianka
  (2014-12-16 12:12)
  Czas odkuzyc slownik j . rosyjskiego zmiana warty bedziem pracowac w Rosji.
 • ~JKa
  (2014-12-16 12:17)
  Niech sobie cwicza
  chca postraszyc,
  tylko czy to bedzie mialo Jakis skutek?
  Putin chce zeby jego sie bac ,ale to on sie boi i szczeka jak kundel na podworku
  lata samolotami i prowokuje i tyle moze,bo teraz boi sie wlasnej odwagi
  zaluje ze zabral Ukrainie Krym bo to bedzie jego drogo kosztowalo .
 • ~EMERYT HK
  (2014-12-16 12:18)
  Jak można mówić o tajnych manewrach w Europie, skoro wokołoziemska przestrzeń kosmiczna jest tak naszpikowana Sowieckimi i Jankeskimi satelitarnym szpiegami, że nawet strach byłoby na odludnej plaży zabawić się (he,he !) z dziewczyną, tak, zeby żona się nie dowiedziała. A co dopiero wojskowi w sztabach. I po kiego grzyba to podjudzanie ? Chcą, na swym terenie ? Niech ćwiczą . Siejecie panikę wśród ludności, jak Niemcy przed II W.Ś. Wtedy to samo oni mówili o Polsce, co Wy pismaki teraz o Ruskich i Ukrainie. Gdyby to leżało w iteresie Rosjan, to już byłoby 'po ptokach'.