Obama do Camerona o Brexit: Wielka Brytania nie mogłaby liczyć na umowę handlową z USA

Prezydent USA Barack Obama ocenił w piątek, że wyjście z Unii Europejskiej miałoby negatywne skutki dla Wielkiej Brytanii; podkreślił, że nie mogłaby ona liczyć na podpisanie bilateralnej umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi w najbliższej przyszłości.

wróć do artykułu
  • ~handlowiec
    (2016-06-09 13:26)
    Teraz pieniadze zarabia sie w Chinach i w Indiach , a nie w USA. Niech wiec Obama sam sie cieszy ta umowa handlowa.
  • ~DRUGA ŁZA
    (2016-04-23 21:42)
    A ja wierzę ,że Anglicy nie dadzą się zastraszyć , ogłupić i wyjdą z UE . Wyjście z UE , to jest ratunek dla mieszkańców Europy !!!!
  • ~vh
    (2016-04-23 16:32)
    bam bam bam obam... juz niedlugo a pozniej bedzie Trump...
  • ~hiena
    (2016-04-23 10:36)
    Obama wkrotce przestanie byc prezydentem. Jego opinia jest bez znaczenia.
  • ~Europejczyk
    (2016-04-23 10:30)
    Po pierwsze - handel z USA mniej sie oplaca niz handel z Chinami, wiec tak naprawde to Wielka Brytania zarobi wiecej bez ukladu handlowego z USA. Po drugie - szantaz odnosi odwrotny skutek w kontaktach z Brytyjczykami i dlatego teraz stalo sie jasne, ze Wielka Brytania opusci UE. Wczesniej szantazu wobec Wielkiej Brytanii probowal niejaki Ribbentrop. Skutek tego byl taki, ze po poczatkowych sukcesach Niemcow - z ktorych najbardziej znanym jest zniszczenie Coventry - to niemieckie miasta tak dokladnie sie spalily, ze pod koniec wojny brytyjski RAF nie mial juz co bombardowac. Teraz wkrajach cywilizowanych ekonomia zastapila bombny. Nalezy wiec oczekiwac szybszego upadku USA.
  • ~SYLVEK
    (2016-04-23 10:15)
    re .:zolnierz - w uzupelnieniu - kto dla Ciebie jes Ameryka?? - czy to 3% jej semickiej populacji w ktorej posiadaniu jest 70% zasobow i budzetu - odpowiedz ??? zrobia wszystko zeby wygrala Clinton .(NWO)
  • ~boy
    (2016-04-23 09:18)
    To ci gangster, szantaż to jest to.
  • ~kuba1
    (2016-04-23 08:55)
    zaczynam watpic w amerykanska demokracje wszystko co na swiecie sie dzieje za sprawa usa doprowadza do wielkich tragedi i nic niema wspolnego z wolnoscia
  • ~slazak
    (2016-04-23 08:13)
    W. Brytania pozostanie waznym czlonkiem UE a Polska pod rzadami kartofla i jego wydmuszek, w wegiersko-Putinowskim gulaszu bedzie budowac "miedzymorskie imperium" Ten "dumny narod" w istocie daje sie wodzic za nos nieudacznikom zyciowym i klechom.
  • ~polish proud
    (2016-04-23 07:29)
    zgadzam sie calkowicie z zolnierzem
  • ~żołnierz
    (2016-04-23 07:14)
    USA to największy światowy terrorysta.ta banda gangsterów wtrąca się w nieswoje sprawy a nawet stosuje szantaż w stosunku do państw europy.Ta bezkarna banda powinna odpowiedzieć za światowe ludobójstwo.
  • ~abc de
    (2016-04-22 22:48)
    Rabnie jakas wieksza babka, GB podziekuje IV rzeszy zwanej UE i podazy wlasna droga. Obama chyby dopiero wczoraj wyslal pierwsze babowce przeciw IS, na co on czekal? Liczyl ,ze Syria sama sie wykonczy i Izrael bedzie mogl zajac kawal tego kraju.
  • ~P
    (2016-04-22 21:55)
    Szantaż?
  • ~Nie będzie PiS z rydzykiem pluł Polakom w twarz!
    (2016-04-22 21:12)
    Jakby to powiedział Waszczykowski! Obama wykazał się murzyńskością...
  • ~polish proud
    (2016-04-22 20:59)
    dlaczego on sie wtraca w sprawy Wielkiej Brytanii, czy ktos go prosil o opinie? niech sie zajmie swoim krajem, w ktorym tak rozowo nie jest. oczywiscie ameryka boi sie efektu domino, tzn , ze za WB inne kraje moglyby wyjsc z ue, a to nie byloby ekonomicznie korzystne dla usa
  • ~Economist
    (2016-04-22 20:58)
    Moze wlasnie dlatego chca wyjscia z Unii bo nie chca TTIP ?
  • ~Waldi
    (2016-04-22 20:51)
    Obama mówi głupoty! Ty już nie będziesz podpisywał i dobrze bo jesteś/byłeś jednym z najgorszych prezydentów USA ostatnich dekad!