Donald Tusk do papieża Franciszka: Polska jest i pozostanie w Europie

O Światowych Dniach Młodzieży i wizycie w Polsce mówił papieżowi Franciszkowi przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w wystąpieniu w Watykanie. Podczas ceremonii wręczenia papieżowi nagrody Karola Wielkiego podkreślił, że "Polska jest i będzie w Europie".

wróć do artykułu
  • ~AAA
    (2016-05-06 17:11)
    A kto go upoważnił do wypowiadania się w imieniu Polski ? Najpierw wygrajcie wybory a póżniej zabierajcie głos.
  • ~Paul34
    (2016-05-06 17:19)
    A ja żądam wyjaśnienia, dlaczego 10 kwietnia 2010 r. Donald T. przybijał żółwiki z W.W. Putinem na wrakowisku w Smoleńsku.
  • ~haan
    (2016-05-06 14:02)
    Niech ten pajac wypowiada się w imieniu tych gamoni z KE... Polska była, jest i będzie w Europie... ale nie na rozkazy cwaniaków z Berlina i Brukseli...
  • ~gimnazjalista
    (2016-05-06 13:53)
    No wreszcie Tusku nauczył się geografii i wie gdzie leży Polska! hi.....
  • ~Ewa
    (2016-05-06 14:03)
    Przeciez ta ruda szkodliwa miernota Tusk publicznie oglaszal ze polskość to nienormalność.
  • ~v7
    (2016-05-06 13:55)
    Niedawno mówił, że przed księdzem nie będzie klękał, a teraz się spowiada. Polska była zawsze w Europie, piłkarzyku z reklamą Müllera.
  • ~(**)~
    (2016-05-06 13:58)
    Gadka szmatka prawdziwego Polaka , przykładu intelektu i geniuszu politycznego, wybitnego maza stanu, wspoltworcy wielkiego europejskiego kalifatu niemieckiego , agenta rządu w Berlinie - Herr Donalda Tuska.
  • ~Maja
    (2016-05-06 13:54)
    Polska zawsze była i będzie w Europie!! Po co te insynuacje panie Tusk? Mentalnie to elity UE tak się pogubiły że one same się wykluczają z Europy.
  • ~Paul34
    (2016-05-06 14:46)
    A ja żądam wyjaśnienia, dlaczego 10 kwietnia 2010 r. Donald T. przybijał żółwiki z W.W. Putinem na wrakowisku w Smoleńsku.
  • ~bicz na pełowską dzicz
    (2016-05-06 17:07)
    a co ta ruda menda robiła u papieża? przecież 3 lata temu darł tego szwabskiego ryja że przed klechami nie będzie klękał a papież to pierwszy klecha
  • ~mzzimu
    (2016-05-06 15:14)
    Jeśli taki Tusk otrzymal tez order Karola Wielkiego ( wiadomo za co ) to wartość tego orderu rownowazna jest orderowi czekoladowego orla białego Bronka Komorowskiego, który to order Bronek zawieszal na żyrandolu.
  • ~Nawigator
    (2016-05-06 16:26)
    + To tupet i bezczelność , aby taki kundel , który niszczył struktury państwa, jego kulturę , religię i TV wypowiadał się co będzie z Polską! Czytający Państwo moją wypowiedz- nie respektować tych lumpów w sprawach naszego kraju!!!!
  • ~Katoliczką praktykujący z Warszawy
    (2016-05-06 17:13)
    To jest papiez który rozwala Kościół RzymskoKatolicki . To jest papiez polityk! Uważam,ze Watykan jest tak bogaty,że niech wyłoży odpowiednią sumę na emigrantów lub papiez zachęca Brazylje do ich adoptowana. Czas już odejść na emeryturę Ojcze Święty! Nie każde Państwo jest tak bogate jak Watykan! Proszę się nie podchlebiac Niemcom za nagrodę KarolaWielkiego,nie zajmować się polityką i nie denerwować i nie dzielić Katolików.
  • ~PO-lskaTARGOWICA2016
    (2016-05-06 17:15)
    Mów za siebie OSZUŚCIE !!!!! ---- MÓW ZA SIEBIE !!!!!!!!!! SŁUGUSIE !!!!!------OBŁUDNIKU !!!!!
  • ~hejtka
    (2016-05-06 17:01)
    Nie sądziłem, że jeszcze kiedykolwiek wrócą Kacapy, wrócili prosto z Brukseli! Precz z Kacapami, dość!
  • ~Max
    (2016-05-06 18:24)
    Jak tak dalej będzie szlo , hipokryto Tusku, to Polska pozostanie nie w Europie ale we wielkim niemieckim kalifacie europejskim.
  • ~ob.RP
    (2016-05-06 19:12)
    powinien zapewnić, że zrobi wszystko aby zmienić stosunek Unii do Polski - oczywiście na lepszy nie gorszy.
  • ~prorok
    (2016-05-06 20:08)
    Panie Tuske - POlska jest w Europie, ale czy będzie to nie wiadomo ! Targowica planuje czwarty rozbiór, ma być tylko nowy Land - POLAND ! Alimenciarz ma być Namiestnikiem !
  • ~Gosc
    (2016-05-06 17:25)
    Czekam na otwarcie jego teczki która tam zalega w IPN Kiedy został zwerbowany i ile lat służy Niemcom?
  • ~Nienormalny
    (2016-05-06 19:54)
    Tusk: "Polskość to nienormalność" Ćwierć wieku temu Tusk poskarżył się, że musi dźwigać niechcianą polskość. To właśnie w miesięczniku „Znak" (listopad-grudzień 1987) Tusk napisał, że „polskość to nienormalność”, obciążenie, męka. „Polskość to nienormalność takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić”. „Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń?” Od siedmiu lat konsekwentnie leczy nas z tej przykrej przypadłości. Jak to wygląda w edukacji? Przykład eliminacji podstawowych dla kanonu narodowego lektur, nauczania historii to tendencja aż nadto wyraźna. Dochodzi do sytuacji, w której poseł polskiego parlamentu publicznie oświadcza, że cieszy się z wyrzucenia rewizjonisty i imperialisty Mickiewicza oraz jego Pana Tadeusza z listy lektur szkolnych. Chodzi o M. Plurę z PO, który ogłosił też, że „Polak Sarmata to dla mojej rodziny twór kulturowo obcy, więc mi się nigdy w wychowawczym kanonie nie mieścił". I proponuje, by w zamian wychowywać Polaków na Europejczyków z dzieł niemieckiego poety Josepha von Eichendorffa. To rzecz niepojęta! W każdym europejskim kraju, poza Polską właśnie, propozycja zamiany narodowego wieszcza na przedstawiciela literatury obcej skończyłaby karierę każdego posła. U nas jakby deszcz padał, choć przecież temu panu chodzi nie o poezję, lecz o likwidację polskiej szkoły. Poseł Plura to człowiek powiązany ze śląską ideologią separatystyczną. W tej sprawie państwo polskie też nic nie robi. Dlaczego?