Ponad dwie trzecie Niemców za natychmiastowym wstrzymaniem przyjmowania uchodźców

| Aktualizacja:

69 proc. Niemców domaga się natychmiastowego wstrzymania przyjmowania uchodźców - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych. Ogromna większość ankietowanych chce przywrócenia kontroli na granicach i ograniczenia liczby imigrantów.

wróć do artykułu
  • ~edek
    (2016-11-23 11:35)
    wszystko byłoby dobrze gdyby migranci przyjeżdżali do pracy a nie na zasiłki , które muszą wypracować Niemcy i całe społeczeństwo UE.Natomiast żądania domów, samochodów , pieniędzy a w zamian nie dawanie niczego to już raczej przekracza ludzkie pojecie solidarności społecznej ...(patrz uchodźcy Bułgaria)
  • ~ein Eropaeer
    (2016-11-18 11:07)
    Fuer "Die Welt" : Das ist Schritt in die richtige Richtung, weil arabische Scheinfluechtlinge aus Nahem Osten machen Probleme fuer ganzes Europa. Nach diesem Schritt soll der naechste Schritt in die richtige Richtung stattfindenen und zwar die Deportation der arabischen Scheinfluechtlingen aus dem Nahen Osten in ihre Heimatlaender, welche sowieso irgendwann gemacht wird, aber die Verzoegerung dieser Deportation schadet Deutschland in Europa. Zwar Angela Merkel hatte sich in der Rolle von Obama`s Good Girl immer gut gefuehlt, aber schon am 20.01.17 Barack Obama wird White House verlassen und wenn spaetestens dann Angela Merkel keine bessere Rolle fuer sich erfinden wird, dann wird sie auch die UE zerstoeren - mit den Haenden von Marine Le Pen. Das ist naemlich so, dass Einwanderunspolitik von Angela Merkel die WaehlerInnen zu franzoesischem Front National schickt.
  • ~Wilkommen! Wilkommen!!!
    (2016-11-16 20:45)
    Do not worry! We are only kidding! Welcome and feel like home!!! ------------------------------------- We will even share nuclear weapons with you!!!
  • ~Teraz nadeszły wreszcie czasy, że biją Niemców!
    (2016-11-13 08:08)
    I na dodatek bije ich ta sama bejcowana swołocz, którą kiedyś pogardliwie uważali za Untermenschów. Spokojnie czekam, aż ich wybije do nogi - i nawet palcem nie kiwnę! - To znaczy będę się z satysfakcją (a nawet z sadysfakcją!) temu spektaklowi przyglądał, spokojnie sobie popijal kawkę i cynicznie bębnił paluszkiem w blat stolika...
  • ~Inspektor Higieny Umyslowej
    (2016-11-13 08:04)
    Nawet jestem w stanie zrozumieć - dlaczego Kaczyński jest za reelekcją Merkel! ------- Po prostu jest zdania, że głupi i osłabiający Niemcy kanclerz de facto sprzyja wybiciu się Polski na europejską suwerenność! ----------------------------------------------------------------------- Każdy myślący człowiek wie, że --------- Im gorzej dla innych - tym lepiej dla nas!!! Kaczor ma jednak łeb nie od parady!
  • ~Hanys z Niemec
    (2016-11-13 07:59)
    kogo mamy wybierac 2017 ? bo jak nie Merkel wygra to przyjdzie Rot Rot Grün to jest jeszcze wiekszy Syf !
  • ~Zum Teufel
    (2016-11-12 23:18)
    Ależ dlaczego? Tak się niedawno cieszyli, że będzie więcej multi-kulti.
  • ~PolskiNiemiec
    (2016-11-12 19:24)
    Nic sie nie zmienilo, tylko polska gazeta sobie tlumaczy fragmenty tak, aby pod polska Pisowska politykie pasowalo. Nadal 61% widzi niemcy jako kraj imigracji i nadal 81% chca rozwiazania europejskiego a ze go nie ma, to dlatego niemcy chca stopu. Grecja i wlochy padna finansowo i unia bedzie zmuszona cos zrobic i polacy czy beda chcieli czy nie zaplaca albo wezma uchodzcow, takie proste wytlumaczenie ;-)
  • ~Polski niemiec
    (2016-11-12 19:18)
    Szkoda ze nie przetlumaczono caly sondaz, tylko fragmemt, ktory polska polityke imigrantow popiera. I to ma byc ta wolna prasa? Czy to ta kupiona, bo juz calkiem niewiem co w polsce czytac...
  • ~ect ...
    (2016-11-12 15:15)
    "Biedny der dzienniku" BARDZO CI NIE PASUJĄ MOJE KOMENTARZE! AŻ TAK SIĘ BOICIE PRAWDY DER PISMAKI? NO TO POWTÓRKA: " No proszę, aż trudno uwierzyć, że zwykli Niemcy przestali się bać mówić prawdę. Teraz ewidentnie widać jak Niemcy byli tłumieni i cenzurowani przez skorumpowany nie-rząd Angeli Merkel. To co jeszcze dowiemy się po wyborach w Niemczech i we Francji? Okazało się, że już nie da się tego ukryć i świat wraca do normy oraz ma zamiar rozliczyć sprawców jego upadku, do którego doprowadzili lewacy ciągu ostatnich 20 lat. Ten dywan pod, którym wciąż są zamiecione wszystkie śmieci lewaków jest tak wielki i ciężki, że można by owinąć nim całą kulę ziemską – niestety. Teraz czeka nas wiele pracy i wielkie sprzątanie, a politycznych przestępców i korporacje bezwzględne rozliczenie!!!"
  • ~kij ma dwa konce
    (2016-11-12 10:00)
    Ojej to chyba faszyzm sie odradza...ale sie boje ratunku bruksela na POmoc niemcy bija.
  • ~JanuszM
    (2016-11-12 07:36)
    DLACZEGO wy Niemcy jesteście tacy niegodziwi, przecież SS Angela w waszym imieniu ich zaprosiła. To tak przyjmujecie w swoim domu gości?
  • ~Archiwista
    (2016-11-12 03:15)
    Pewien wybitny i ogólnie znany (niestety tylko ze swej gorszej strony!) niemiecki socjalista utopijny prawie sto lat temu napisał między innymi dwa zdania, o które nikt znający jego postać jedynie z nachalnej politpoprawnej propagandy by go nie podejrzewał: -- "Dopiero - kiedy naród jest zdrowy we wszystkich swych częściach, na ciele i duszy - wtedy radość z przynależności do niego może urosnąć do tego wzniosłego uczucia, które nazywamy dumą narodową! // Ale ta wzniosła duma może pojawić się tylko w człowieku, który uświadamia sobie wielkość swojego narodu!". == Mogę tu tylko dodać, że - w odróżnieniu od tępawej, mało lotnej i generalnie bezmyślnej i durnowatej Merkel - ten człowiek (przynajmniej wtedy, kiedy to pisał) jeszcze odróżniał dumę narodową od pychy i rozumiał wtedy, co znaczą słowa wielkość narodu! I o tę wielkość narodu niemieckiego walczył - chociaż sam był Austriakiem! Niestety o Merkel tego powiedzieć nie można! Ani nie jest świadoma, na czym polega i z czego się bierze wielkość narodu - ani o nią nie walczy! Tylko się upiera i tkwi!!! Bo niewielka książeczka, w której ten socjalista głosił swoje poglądy, była w NRD na indeksie! Ale to wszystko nie przeszkadza samej Merkel też uważać się za "socjalistkę utopijną" - a ja w sumie nie potrafię rozstrzygnąć - która z tych dwu odmian utopijnego socjalizmu jest w swoich skutkach gorsza dla państwa i narodu niemieckiego? I dla nas wszystkich? Zresztą - chętnie bym rzucił okiem na podpisane deklaracje Merkel w kwestii dumy narodowej!!!
  • ~Cyganka prawdę ci powie!
    (2016-11-12 03:09)
    Jak powiedział towarzysz Putin - a jemu chyba można w tej akurat kwestii ufać bezgranicznie - NIE MA BYŁYCH AGENTÓW KGB! Przez analogię można chyba zasadnie stwierdzić, że nie ma "byłych agentów STASI". To samo dotyczy "byłych członków FDJ" i "byłych członków byłych partii komunistycznych" komunistów"!!! Tacy po prostu nie występują w przyrodzie - podobnie zresztą jak WSI, których też przecież nie ma!
  • ~Nie pierwsze oskarżenia wobec Merkel
    (2016-11-12 02:54)
    Nie pierwsze oskarżenia Merkel o kontakty ze Stasi Media niemieckie już raz informowały o podejrzeniach wobec Angeli Merkel dotyczących jej kontaktów z komunistycznymi służbami. W latach 2005 i 2008 na łamy niemieckiej prasy (m.in. hamburskiego „Der Spiegel”) powróciła sprawa fizyka Roberta Havemanna. Tajne służby pod koniec lat 70-tych zastosowały wobec niego areszt domowy i prowadziły obserwację jego domu w podberlińskiej Gruenheide. W jej prowadzeniu pomagali najprawdopodobniej tajni współpracownicy Stasi i aktywiści FDJ. W archiwach dotyczących tej akcji znaleziono zdjęcia osób, które prowadziły tę obserwacje, a na jednym z nich znajduje się Angela Merkel. Kanclerz zdecydowanie zaprzecza jakoby miała cokolwiek wspólnego z tym wydarzeniem, a obecność w tym miejscu tłumaczy przypadkiem i sprawami prywatnymi. Jedno jest pewne - w 2005 roku Angela Merkel zabroniła dziennikarzom stacji telewizyjnej WDR upublicznienia tego zdjęcia, które miało zostać użyte do potrzeb filmu dokumentalnego. Wtedy tłumaczyła, że musi chronić swoją prywatność. Wielu komentatorów uznało, że tak zdecydowanie działanie jedynie pogłębia skalę podejrzeń. Pierwsze konsekwencje polityczne Ralf Stegner, członek zarządu SPD, żąda od kanclerz oficjalnego odniesienia się do zarzutów stawianych w nowej książce o jej życiu w NRD. „Pani Merkel musi wyjaśnić, jakie funkcje polityczne pełniła w Niemieckiej Republice Demokratycznej, przecież to się nie działo 100 lat temu” – stwierdził Stegner.
  • ~Kaput
    (2016-11-12 01:43)
    Chyba za późno.
  • ~???
    (2016-11-11 23:59)
    Co na to nasi celebryci z kodem? W proteście przestaną adoptować szczeniaki owczarków niemieckich?
  • ~annakowalska67041203546
    (2016-11-11 22:35)
    antoniwęgierska9/17,30535 Nie ma się już do czego przyczepić
  • ~Gosc
    (2016-11-11 21:23)
    Już mają dość gości tak pięknie zapraszanych? Cieszę się że nareszcie z torbami muzułmanie puszcza całe Niemcy.
  • ~łużyczanin
    (2016-11-11 19:29)
    Plan wymiany Niemców na Arabów, to odległa zemsta Eskimosów za holokaust. Tzw. bomba imigracyjna wspierana przez Obamę już działa od 2012, dopiero teraz się zorientowali? A Merkelowa nadzoruje ten proces, aby odpracować swe korzenie w Stasi.