Czechy poszły w ślady Polski i Węgier. Niemiecka prasa m.in. o Kaczyńskim: Zażarty nacjonalista

| Aktualizacja:

Zwycięstwo Andreja Babisza oznacza, że Czechy poszły w ślady Polski i Węgier, dołączając do bloku "nieliberalnych demokracji" - twierdzą niemieccy komentatorzy. Zdaniem "Die Welt" wyniki czeskich wyborów świadczą o tym, że rozszerzenie UE było przedwczesne.

wróć do artykułu
  • ~hehehe
    (2017-10-23 10:29)
    "rozszerzenie było przedwczesne" i sie obudziły niemiaszki z reką w nocniku
  • ~sknera
    (2017-10-23 10:33)
    Ciucholandzka Mierntkiel kiedy ta kobieta się konkretnie ubierze
  • ~yes
    (2017-10-23 10:33)
    Jak się nie tańczy jak chcą Niemcy to ci potomkowie nazistów obrzucą cię epitetami
  • ~Londoner
    (2017-10-23 10:38)
    To prawda rozszezenie bylo przedwczesne. Krajom postkomunistycznym nalezal sie nowy plan Marshalla aby zblizyc je gospodarczo do poziomu Europy Zachodniej, do tego czasu gospodarki te powinny byc zamkniete i chronione. Ale nie oto chodzilo przeciez naszym "przyjaciolom". Chodzilo o latwe zajecie rynkow i ich eksploatacje. Obecna sytuacja w krajach postkomunistycznych to bardzo natutalna reakcja na rabunek i eksplatacje. Zajelo to troche czasu ale spoleczenstwa te wreszcie zaczynaja byc swiadome tzeczywistosci.
  • ~pyta sie Jerzy, czy jezysie pyta ?/ przegieta pyta globalna?
    (2017-10-23 10:40)
    . Co to jest przegiecie pyty.?. Ano jak sie pyte przegnie, to potem ******* ?
  • ~ab
    (2017-10-23 10:41)
    Niemiecki dziennik pisze - W Europie Środkowej powstaje blok "nieliberalnych demokracji". Coż,chyba lepsza jest nieliberalna demokracja niż "liberalna niemiecka dyktatura".
  • ~buc
    (2017-10-23 10:57)
    w calej srodkowej europie dochodza do glosu ludzie,ktorzy czerpali nauki z nieomylnych ideii socjalizmu.studiowali marksizm -leninizm.poza tym maja jeszcze odrobine oddziedziczonych socjalistycznych-komunistycznych genow.zacierajaatropomorwizny poboznoscia.nic nie jest doskonale.opisana sytuacje przezywalismy.a mialo juz nigdy nie wrocic-albo to se ne wrati
  • ~as
    (2017-10-23 10:59)
    Czechy mają być przeciwne sankcjom przeciw Rosji tokuje Hassel .Sugeruje w ten sposób ,że Niemcy te sankcje stosują ? :)))) To chyba jaieś jaja.W 2016 eksport Niemiec do Rosji wzrósł o 30% a firmy kręca byznesy z Rosjanami aż huczy
  • ~German Death Camps.......only - forever...
    (2017-10-23 11:00)
    Kaczyński+PiS przekręcić śrubę dla KALIFATU NIEMIECKIEGO - REPARATION MACHT FREI, POzamykać złodziei z PEŁO i będzie 60% poparcia.
  • ~Georg
    (2017-10-23 11:01)
    Tez tak uwazam, pare lat dobrobytu w Unii i maja te kraje juz dosyc, bo zamiast tylko wyciagania reki ( sie nalezy) powinni byc solidarni z reszta Unii, a to im sie nawet nie sni. Tak, te kraje sa bez honoru. A tu chodzi tylko o odrobine solidarnosci. Polacy zapomnieli co znaczy solidarnosc! No i ma Unia teraz ten ambaras! Bylo za wczesnie!!! Najlepiej byloby w ogole tych krajow nie przylaczac do Unii, ale kto by to przewidzial, ze wyrosna na takich niewdziecznikow!
  • ~Silna Polska
    (2017-10-23 11:09)
    Przedwcześnie Niemcy pokazały odrodzenie imperialnych ciagotek w traktacie lizbońskim, po którego podpisaniu całkiem im odbiło i już czuli się panami Ojropy. Z tego punktu widzenia zgoda władz Polski na traktat lizboński umożliwiła szybsze zdemaskowanie niemieckich intencji. Już się Europa na Ojropie poznała, niemieckie mleko się wylało i to se ne wrati...
  • ~anty_błazen
    (2017-10-23 11:12)
    Populizm tu, populizm tam, a największym populistą jakiego znamy w Polsce jest były premier Donald. Czy tego nie widać zza Odry?
  • ~helena
    (2017-10-23 11:19)
    Polska walczy o sprawy Polaków ,Kaczyński nie pozwala na drenowanie kieszeni to od razu jest nacjonalista? Niemiecka prasa niech się zajmie swoimi sprawami ,a jest ich nie mało !!!!!!
  • ~autor nieznany
    (2017-10-23 11:48)
    Niemcy niedlugo beda otoczone samymi "faszystami" (nawet Szwajcarow okreslaja mianem "brunatnych"). Cikawe ile jeszcze czasu , oglupiali Niemcy, beda tolerowac swoja NRDowska führerke, milosniczke ******* Nie wykluczone jest to, ze w centrum Europy powatanie panstwo islamskie, ktore faktycznie juz przenosi sie dzis do Niemiec.
  • ~życie
    (2017-10-23 11:51)
    ....GERMAN "Reparationen machen frei" (reparacje czynią wolnym). "Ordnung must sein"(porządek musi być).....pamiętamy szkopy 01.09.1939....NIE ZAPOMNIMY......01.08.1944r..pamiętamy szkopy ....NIE ZAPOMNIMY
  • ~Wieści z Bundesrepublik Moslems?
    (2017-10-23 12:05)
    Jak piszą dyspozycyjni propagandziści z FAZ i Die Welt, kraje Europy Środkowej nie przyswoiły sobie ducha europejskich ustaw. I całe szczęście - w przeciwnym razie mielibyśmy sformatowane ideologicznie społeczeństwa, podobnie jak we Francji, Niemczech czy Szwecji. A pałkarze z niemieckich mediów niech się zajmą Niemieckim Kalifatem, który rośnie w siłę, a od Europy Środkowej wara.
  • ~m
    (2017-10-23 12:18)
    co to ci demagodzy
  • ~tutejszy
    (2017-10-23 12:32)
    Znowu winien Putin ,że ludzie w krajach gdzie doszło do zmiany polityki nie są tępym tworem popierając to co chciałby Wielki Brat którego też wybrał Putin !!!
  • ~Abcd
    (2017-10-23 12:37)
    Czesi pójdą nawet w ogień za Austrią
  • ~Ja(bis)
    (2017-10-23 12:45)
    I tak mądre i przewidujące a nader demokratyczne w swoim absolutyźmie i w dążeniu do hegemonii w UE Niemcy otworzyły w Europie Środkowej szeroko drzwi do polityki nacjonalistycznej!