USA wraz z Wielką Brytanią i Francją dokonały nalotów w Syrii. To odwet za użycie broni chemicznej

| Aktualizacja:

Połączone siły lotnictwa amerykańskiego, brytyjskiego i francuskiego przeprowadziły w nocy z piątku na sobotę serię nalotów w Syrii w ramach akcji odwetowej za użycie broni chemicznej podczas ataku w mieście Duma 7 kwietnia, w którym zginęło ponad 60 osób.

wróć do artykułu
  • ~szaza
    (2018-04-14 09:16)
    potem angole i żabojady dziwią się , ze im wysadza arabstwo metra
  • ~korwinista
    (2018-04-14 09:00)
    "odwet za użycie broni chemicznej" Syria zaatakowała bronią chemiczną USA, Francję i GB???
  • ~keban
    (2018-04-14 09:00)
    czy ONZ w swojej rezolucji wydało zgodę na atak?
  • ~analityk z wb
    (2018-04-14 10:58)
    jeszcze raz w historii swiata syjonistom udalo sie sprowokowac do bezposredniej agresji i wciagniecie w nieswoja wojne cywilizowane narody na swiecie. Z pogwalceniem jakichkolwiek praw miedzynarodowych przywodcy panstw agresora dokonaly rzezi na terenie syrii - setki smiercionosnych rakiet zaatakowaly w ciemnosciach nocy spiace dzieci, kobiety, cale beubronne osiedla. Moralnosc i odpowiedzialnosc krajow agresora spadla do poziomu krwiozerczych bestii. Dzsiaj swiat stracil szanse na pokoj i miedzynarodowa wspolprace - to 3 wojna swiatowa.
  • ~JOZEK
    (2018-04-14 09:35)
    to nie chodzi o bron chemiczna wSYRII to ZEBY SPROWOKOWAC PANA PREZYDENTA PUTINA I ODEBRAC ROSJI MUNDIAL TAK SIE DZIALO PRZED OLIMPIADA W SOCZI TO ROBIA NIEUDACZNICY USA ANGOLE I ZABKI
  • ~$oros
    (2018-04-14 09:05)
    od dzisiaj lubię Trumpa. May i Macron POdobali mi się od dawna
  • ~XYZ
    (2018-04-14 09:41)
    Za pół roku okaże się że w Syrii nie było żadnej broni chemicznej i Zachód przeprosi za pomyłkę. To samo było w Iraku.
  • ~Ozz
    (2018-04-14 09:03)
    To tak jest Kiedy Ogon Macha Psem
  • ~normalny Polak
    (2018-04-14 10:38)
    Czy 4 polskie F-16 wróciły już z pustyni Negev?
  • ~mao
    (2018-04-14 10:12)
    Znowu Rosja dała ciała,obiecała pomoc i nie pomogła.Gdyby doszło do bezpośredniej konfrontacji z NATO,to wynik zmieniłby mapę Europy i Azji.
  • ~eu
    (2018-04-14 10:12)
    To samo stalo sie w 1945 -roku ci sami za atakowali Niemcow a dlaczego bo sie bali ze Ruski zabierze cala Europe a teraz Syrie
  • ~toj
    (2018-04-14 12:31)
    Swego czasu broń chemiczna miała znajdować się w IRAKU a Saddam Husajn miał za jej pomocą bez mała podbić świat . Teraz Syria . Tylko skąd te państwa biorą tą broń ,składniki i urządzenia oraz technologię do jej produkcji . Gdy szwindluje się i zaopatruje tyranów w taką broń aby paniska mogły zrabiać fortune to te państwa nie kiwnęły palcem . prezydenci i premierzy udają głupców bo dostali się na stołki właśnie za pieniądze takich ludzi . Teraz bronią oni przed nią całe narody . Jak widzę już wszyscy zapomnieli kto tak napradę narobił tego bajzlu tak jak kto uzbroił po zęby Talibów
  • ~zenada dla Anglii i Francji
    (2018-04-14 12:38)
    Trzeba bylo szybko dzialac, zeby zniszczyc dowody na to, ze to wredna nieludzka inscenizacja zorganizowana przez przegrywajacych islamskich opozycjonistow . To oni mieli niby dostarczyc te "niezbite dowody" na uzycie broni chemicznej. Dla nich smierc dla idei to meczenstwo nagradzane bogato przez Allacha. To nie jest pierwsze takie posuniecie islamskich opozycjonistow. Czesc swiata chcac osiagnac swoje cele udaje, ze tego nie widzi. To nieludzka moralnosc politykow
  • ~Amerykanski szpion
    (2018-04-14 12:32)
    Te trzy wściekłe zwierzęta tj. D.Trump,E.Macron i T.May za prowokacje i dziką napaść na suwerenną Syrię powinni skończyć jako zbrodniarze przed trybunałem d/s zbrodni wojennych .Europa nie powinna sobie pozwolić na powtórkę Hiszpanii z lat 1936-38 kiedy to tylko stała z boku i biernie przyglądała się wyczynom hiszpańskich i niemieckich faszystów a póżniej karała republikańskich ochotników.Tym współczesnym prowokatorom i tyranom tj. USA, Wlk.Brytanii i Francji należy postawić tamę już dzisiaj bo kiedy Europa znajdzie się w otmentach wojny będzie za póżno.Europejczycy dobrej woli łączcie się w proteście przeciwko tyranom.Każdy prez. USA jest zbrodniarzem wojennym i D. Tramp też ! ! !.......
  • ~mieeetek
    (2018-04-14 12:56)
    uwazam, ze bardzo kuriozalna role odgrywa w tej tragifarsie francuski goldman -saks-napoleon, jakos tak wprosil sie do amerykanskiej koalicji, nie wiadomo czemu -moze assad finasowal francuskie wybory jak kadaffi ? przeca zanim francuskie samoloty z tulonu doleca nad syrie musza byc trzykrotnie tankowane, co naraza Francje na utrate zycia pilotow ? jeszcze gorzej wypadaja na tym tle niemcy, ktorych w ogole nie zaproszono do koalicji, niestabilnie psychycznie Merkel, najpierw odmowila pomocy o ktora nikt nie prosil, a dzsiaj uznaje zbrodnicze naloty jako cos normalnego. Oczywiscie w pacyfistycznej europie nie ma zadnego zrozumienia dla wscieklosci militarnej upadajacych poteg z ubiegleglo tysiaclecia i swiadczy o niezmiernej slabosci aby aze 3 potegi militarne musialy zaatakowac mala syrie. Wstyd i kompromitacja "watrosci unijnych" !!!!
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-04-14 09:17)
    Oczekuję odpowiedzi Rosji na ATAK. Rodzi się pytanie: czy Rosja dogadała się z USA sprzedając Syrię ?,by ratować Trumpa. A może Rosja STCHÓRZYŁA??????????????? Nie dając odpowiedzi ,Rosja traci znaczenie jako SOJUSZNIK. Rosja sprzedała Serbie ,teraz robi to samo w Syrii? Nie zdziwię się jak Iran i Chiny zaczną się wycofywać z Sojuszu z Rosją.Nie przypuszczałem że W.P. to CYKOR.
  • ~KwidzyniakA
    (2018-04-14 11:03)
    Większość tutaj komentujących swoją wiedzę na temat konfliktu w Syrii posiada z pro USMeńskich mediów jakimi są TVP , Polsat i TVN. Proponuję poszukać w necie bardziej obiektywnych informacji.
  • ~qaduq
    (2018-04-14 10:18)
    Podziwiać odwagę i pracowitość przywódców czołówki zachodniego świata, dającego wzór odwagi. Trzy potęgi atomowe, pamiętajmy, uprzedziły Syrię, w których punktach zrzucą bomby i są pewnie zdziwione i zadowolone, że nikt om nie przeszkadza. ONZ i Rada Bezpieczeństwa ma weekend. NATO podkuliło ogon zadowolone, że nie jest to akcja paktu, ale, jak trzeba, juz w lansadach pochyla się w usłużnym poparciu. Czy kogoś zdziwi kolejna akcja, gdzie spokojnie anonimowi terroryści podadzą się za Syryjczyków? A może tylko ograniczą się do wysadzenia w Salisbury fabryki, produkującej ów słynny gaz, którym ponoć zatruł się kot i przekręcony rosyjski agent. . NATO prowadzi w Syrii nieformalna wojnę z Rosja i Iranem do ostatniego Syryjczyka, a na to wszystko życzliwie patrzą dwaj neutralni ponoć sąsiedzi, którym marzy sie rozbiór tego kraju. Aleppo i Damaszek to dawno upatrzona zdobycz. Każdy wie, o co chodzi, ale milczy, aby nie zostać oskarżonym o wszystko, co najgorsze.
  • ~nikogo juz nie oszuka
    (2018-04-14 10:19)
    Putin zareagowal tak jak reaguje slabszy. Jeszcze tylko powinien wyrazic ubolewanie. W gebie jest mocny i w stosunku do slabszych. Z silnymi mowi o pokoju.
  • ~kos~
    (2018-04-14 10:19)
    Prezydent Trump to facet z jajami i dotrzymal slowa.