Ambasador Rosji w RP: W Polsce trwa "wojna" z pomnikami radzieckimi, a wyzwolicieli nazywa się okupantami

| Aktualizacja:

Prowadzenie na płaszczyźnie oficjalnej dialogu z Polską na tematy historyczne nie jest obecnie możliwe - oświadczył w wywiadzie dla dziennika "Kommiersant" ambasador Rosji w Warszawie Siergiej Andriejew, zarzucając Polsce "wojnę" z pomnikami Armii Czerwonej.

wróć do artykułu
  • ~Syn narodu pokrzywdzonego.
    (2018-10-10 06:29)
    Zolnierze Armii Czerwonej, to byli prosci ludzie,gineli w walce z faszyzmem,co oni mieli wspolnego z gangiem mordercow komunistycznych.Na terenie Polski zginelo ich 600 tys.Politycy rosyjscy powinni sobie przypomniec,ze sprzedali nasze polskie ziemie wschodnie w wiekszosci Ukrainie,poza tym kilka powiatow w Litwie i Bialorusi.Polscy zolnierze wywiezieni na Sybir,ktorzy przezyli biale pieklo,za walke od Lenino do Berlina dostali kopa w cztery litery.Ziemie odzyskane wrocily do Polski,byly one zreszta tak samo polskie ,takie same jak te z za Buga.Jeszcze jedno zolnierze gen .Andersa ,takze sybiracy otrzymali przymusowa emigracje !.J Stalin zrobil Rosji misia przysluge,innaczej by bylo,gdyby nie bylo Teheranu,Jalty i Poczdamu,i Lini Curzona.Bylaby silna Polska i jeszcze silniejsza Rosja.
  • ~Mark II dawniej Mark Twain
    (2018-10-09 15:48)
    I to jest POwód dlaczego POprzestałem trollowania na PIS i jako Mark Twain i jako Mark II, schitynek kretynusek nie sPOda na drzewa i se lyście POmpuje !!!
  • ~toja
    (2018-10-09 12:19)
    Znowu robią się aktywni. Trzeba uważać.
  • ~xyz
    (2018-10-09 09:48)
    Panie Ambasadorze nie jest tak źle. w Wieluniu stoi pomnik braterstwa (waszego i naszego), stoi i zapewne będzie stał jeszcze długo.
  • ~ppppoooo
    (2018-10-09 08:50)
    gdy byscie opuscili polske w 1945 r nie bylo by problemu z rusami
  • ~Środa
    (2018-10-09 06:26)
    Wy tez macie swój udział w wojnie z Polską przeszłością od Katynia sprzed lat po Smolensk z 2010r. Tacy właśnie jesteście Mówicie jak wam wygodnie.
  • ~To wszystko !.Boryna
    (2018-10-09 02:42)
    Rosja sowiecka rzadzily wtedy zdemoralizowane typy,miedznarodowki komunistycznej ile w naczalstwie tej bandy bylo rdzennych Rosjan ?.Pomiedzy narodem, a rezimem jest roznica,Rosjanie to spokojny narod.Pytanie kto rozpetal szalenstwo w Polsce,na czele "nasi", i ich polskie marionetki.Dzisiejsza Rosja ma swoje klopoty, oni nie maja szans prowadzic wojen kolonialnych,maja za to armie ,ktora zmiecie z powierzchni ziemi ,kazdego agresora,a nawet rozwali glob ziemski ,o czym mowi Biblia.Kto z was zna prawdziwa historie USA ,prosze niech sie nia podzeli ze wszystkimi na forum.Zobaczy wtedy demokracje i wolnosc slowa " pole ".
  • ~żart
    (2018-10-08 21:04)
    Pomniki armii (zwycięskiej) radzieckiej będą usuwane z Polski. Traktujemy je jako zaborcze. Nie nasze zmartwienie (koniec dyskusji). Pomników carskich, nie widzę. Polska to nie cmentarz - na pomniki (liczy się "historia" - nauka). "Daremne żale,próżny trud...." - wiersz A.Asnyk. Uświadomić "Kreml" i Putina. Było - minęło (powiedział Lenin).
  • ~riddick
    (2018-10-08 20:48)
    A ruski "wyzwoliciel" dalej swoje.Wyjątkowa bezczelność. Żadnych ruskich pomników i tytuł okupantów na wieki.
  • ~Jot-32
    (2018-10-08 20:12)
    usuneli ruskow wprowadzili ukrow - syf.
  • ~My 2 sort
    (2018-10-08 19:09)
    I jak zwykle trzeba czyms przykryc porazke premiera przeciez wybory 2 tygodnie zostaly brak mi macierewicza. Polityka pis.zeszla na psy...
  • ~Swołocz
    (2018-10-08 18:39)
    Wyzwoliciele opuścili nasz kraj po prawie 50 latach.
  • ~adamowicz
    (2018-10-08 18:00)
    co ? wyzwoliciele, precz z polski, won, napadniemy rosje i my was wyzwolimy od putina, won won won
  • ~lll
    (2018-10-08 17:19)
    Ambasador Rosji ma rację, polityka Polski jest w rękach kretynów bez czci i wiary.
  • ~lolo
    (2018-10-08 17:17)
    A czy to nieprawda panie ambasadorze?
  • ~Qukiz
    (2018-10-08 17:07)
    Po prostu PiS chce odwrocic uwage swojego ciemnego ludu od tasm Morawieckiego.
  • ~Edward
    (2018-10-08 17:03)
    Ech. Rosjanie jednak mają zryte berety. Po prostu. Od chłopa przez urzędnika po polityka. Lata prania mózgów robią swoje. Wpaść na chatę obcemu Państwu, zabijać, gwałcić, okradać, niszczyć i czuć w sobie "wyzwoliciela narodu". Brawo Panie Andriejew :-b W zasadzie dlaczego nie domagamy się od nich reparacji wojennych?
  • ~Twoja historia sie nie zgadza z faktami
    (2018-10-08 16:48)
    Gospodin Ambasador, w 1939 byliscie okupatem, w 1945 roku wyzwolicielem, i od 1947 do 2005 znowu okupantem poprzez Polakow szkolonych przez was w Moskwie i utrzymywanych przy wladzy przez wasze wojska okupujace Polske.
  • ~tst
    (2018-10-08 16:48)
    A czyje wojska stacjonowały w Polsce do 1993 roku?
  • ~Syn więżnia łagru
    (2018-10-08 16:45)
    Panie ambasadorze ja syn więżnia łagru całkowicie podzielam pańska ocenę.To hańba jak traktujemy Tych dzięki którym mówimy po polsku,a nie wasserpolich.

Może zainteresować Cię też: