"Jeśli się nie nawrócimy, spłoniemy wszyscy". Kontrowersyjne komentarze po pożarze w Notre Dame

Pożar katedry Notre Dame w Paryżu poruszył mocno internautów o prawicowych poglądach. W ogniu, który strawił paryską katedrę, widzieli symbole upadku Francji czy działania Boga. W dyskusję włączyli się zarówno katoliccy publicyści, jak Tomasz Terlikowski czy nawet... minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz.

wróć do artykułu
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-04-18 13:30)
    Widac, ze Pan Bog nie przyklada wagi do kosciolow budowanych na krzywdzie ludzkiej. Koscioly fundowala arystokracja z panszczyznianego wyzysku. Po prostu “styrta” sie spalila.
  • ~cez
    (2019-04-17 20:48)
    Suche drewno się pali. Tyle w temacie.
  • ~ZXCQVB
    (2019-04-17 19:36)
    Czy już widać, która ZDEGENEROWANA grupa potrzebowała i potrzebuje współczucia, sympatii, aby nadal istnieć i żerować na naiwnych?
  • ~Aborygen
    (2019-04-17 18:08)
    Fałszywy Prorok jeden z wielu!
  • ~Dzidka
    (2019-04-17 16:18)
    Wyszlam za maz, wkrrotce sie nawracam!
  • ~autopsja
    (2019-04-17 14:50)
    Zidiocenie religijne blokadą w mózgu.
  • ~Amen
    (2019-04-17 10:34)
    Jeśli TEN pożar jest karą, to za zniszczenie przez FRANCUZÓW ich własnymi rekami ponad 800 kościołów w całej Francji. I to jest POCZĄTEK kary.
  • ~Fil
    (2019-04-17 09:20)
    Terlikowski ww łbie ci plonie idź do psychiatry!!!! Dach jest symbolem miłosierdzia?? W takim razie czego symbolem samury na których powieszono dziesiątki niewinnych kobiet w ramach "polowania na czarownice? Tylko patrzeć jak światle panujący prezydent Francji wpadnie na pomysł żeby wszystkie kraje wspólnoty zrzuciły się na odbudowę tego burdelu.
  • ~Z zagranicy
    (2019-04-17 09:13)
    Wysyp mor*nów jak zwykle. Kiedy usłyszałam, że płonie Ta Katedra, poświęconna Najświętszej Maryi Pannie, bezcenny zabytek, pierwsze co przyszło mi do głowy, to dwie wieże w NY. Pytanie, dlaczego? Ale nie, trzeba było się odezwać, włączyć pralkę, i znowu prać ludziom mózgi. Ja poszłabym dalej niż te -filozofy-, powiedziałabym, że Maryja dała znak, - Jak nie przestaniecie mącić ludziom w głowach, to spłoniecie-. Spalił się dach w kształcie krzyża, symboliczne bardzo kiedy patrzyło się na pożar z góry. Nie jestem katoliczką, nie jestem chrześcijanką ani żadna inną religijną, ale wielki żal, a właściwie szok, czuję po tej stracie.
  • ~Jasnomózg
    (2019-04-17 06:34)
    Pożar został ugaszony,kiedy nie było na to szans,jest to sygnał i znak ,że to ostatnie ostrzeżenie jasnej strony wszechmocy.
  • ~Kto za tym stoi?
    (2019-04-16 23:28)
    Glopal łormink !!!
  • ~mimi
    (2019-04-16 22:13)
    O czym tu mowic jezeli francuzi nie wroca do swojej prawdziwej wiary i nie powstrzymaja zabudowy Francji meczetami jezeli dalej beda respektowac slamskie zwyczaje a nie chrzescijanskie to przyszlosc tego kraju maluje sie w czarnych kolorach
  • ~Asert
    (2019-04-16 20:57)
    Jest na to określenie: ciemnota.
  • ~Lucek
    (2019-04-16 20:53)
    Niestety muszę się zgodzić z ta teorią. Większość katolików tak naprawdę nie wierzy w Boga, a do kościoła chodzi tylko na pokaz. Po wyjściu z niego siada przed komputerem i pisze ociekające jadem komentarze. I właśnie za to będą się smażyć w piekle. :D
  • ~Look
    (2019-04-16 20:15)
    Europa jeszcze nie plonie! Chlopie , koszmarby sen?
  • ~fermęt
    (2019-04-16 19:46)
    Chrześcijaństwo upada przez przymułów wygadujących takie brednie.
  • ~Patelnią bez łeb
    (2019-04-16 19:27)
    Terlikowski: jeśli się nie nawrócimy , spłoniemy wszyscy. O zaraza, to samo twierdzą wyznawcy fakira z Medyny o europejskich Europejczykach.
  • ~Q. Simodo
    (2019-04-16 19:12)
    PiS trolle będziecie się smażyć w smole!
  • ~wjw
    (2019-04-16 18:07)
    A jak zwykle na odbudowę złożą sie pokorne owieczki a KK nie wyda ani centa ze swoich funduszy. Szkoda, że ten symbol gnębienia przez wieki społeczeństwa nie zniknął całkiem...
  • ~Don Carlos
    (2019-04-16 17:50)
    Na stosiku ten gostek sam chce płonąć, panie kolego toż to jakaś pańska paranoja. Pomoc dla tego panu jest potrzebna i niezbędna, stąd pytanie: kiedy był pan na wizycie u lekarza, bo zapewne pomógłby panu, no chyba że NFZ "dobrej zmiany" wyznaczył panu termin tej wizyty na 2020 rok lub dalej, to wtedy tylko zostaje współczucie.