Ursula von der Leyen nową szefową Komisji Europejskiej

383 głosami za, tylko dziewięcioma ponad wymaganą większość bezwzględną, Ursula von der Leyen została we wtorek wybrana na szefową Komisji Europejskiej. Pierwsza w historii kobieta na tym stanowisku zaapelowała o wspólną pracę na rzecz zjednoczonej Europy.

wróć do artykułu
  • ~Andy
    (2019-07-16 20:11)
    Brawo Ona, na pohybel pisowskim neobolszewikom.
  • ~Karmen
    (2019-07-16 20:18)
    No proszę . Ursula a nie Beatka 27 . Co to za Europa ? .Chyba trzeba jednak do Łukaszenki . Tam nas uszanują .A mały będzie VICEŁUKASZENKĄ
  • ~EU
    (2019-07-16 19:57)
    W sumie jest OK, bo nie jest mniej krytyczna od Timmermannsa. Dla rzadu PiS problemow cd.
  • ~bel
    (2019-07-16 21:44)
    Głosowanie było TAJNE więc nie wiadomo jak naprawdę głosował PiS. Ale PiS z bajkopisarzem Morawieckim upiera się że to dzięki nim UVDL została szefową KE;) śmieszne TO SAMO MOGĄ POWIEDZIEĆ PRZEDSTAWICIELE INNYCH UGRUPOWAŃ. Ja też mogę powiedzieć, że to właśnie dzięki moim podatkom posłowie i działacze PiS mają co jeść.
  • ~KOLEJNY SUKCES
    (2019-07-16 20:22)
    ŻOLIBORSKIEGO SUPERKOMPUTERA( OBLICZYŁEM W PAMIĘCI) I NASZEJ OJCZYZNY PRZENAJŚWIĘTSZEJ WSTAŁEJ Z KOLAN .ŁZY MI KAPIĄ A SERCE ZARAZ PĘKNIE .KU CHWALE OJCZYZNY I NACZELNIKA .AMEN
  • ~Pott
    (2019-07-16 20:59)
    To co? To Pis sie cieszy, czy kolektywnie w portki s r a a ha ha ha ha ?
  • ~ot co
    (2019-07-16 20:14)
    do EU. Timmermanns już nabroił ile wlezie. Chciał bronić Polaków przed nimi samymi. Ta ma na razie czyste konto. Zobaczymy. Trochę powściągliwości i bez "dorabiania gęby" na samym początku. W innej temperaturze sie gotuje (przed wyborami) a w innej konsumuje ..;-)
  • ~astrolog wróżbita
    (2019-07-16 19:52)
    Dużo było przeciw. Nie wróży to dobrze...
  • ~sztuka się liczy
    (2019-07-16 20:38)
    Jak nie ma fałszowania lajków to widać mniej wiecej ile jest wejść na stonę w określonym czasie i jaka poczytnością cieszy sie nasz kochany cajtung. Mocodawcy byliby pewnie przerażeni że tak Geld marnują ;-)
  • ~hydraulik patriota
    (2019-07-16 21:15)
    Nasza Niemka ? Gdzie byli i co robili jej przodkowie ?
  • ~erbi
    (2019-07-16 22:49)
    Koniec bezkarności pisowskiej bolszewii. I prawidłowo.
  • ~I i i raz, i dwa, i raz i dwa
    (2019-07-16 22:38)
    Pismanni byli między młotem a kowadłem. Albo ona, albo Timmermans. Teraz na Nowogrodzkiej burza mózgów, jak na Nowym Świecie w KC po wyborze Wojtyły 😂
  • ~alfalfa
    (2019-07-16 21:20)
    To zostało ustalone dobrych kilka dni temu. Wybory w UE to formalność.
  • ~seneka
    (2019-07-17 07:13)
    Tak poza tematem: Spójrzcie na tę kobietę ze 4 lata starsza od naszego StraSzydła, zadbana ubrana, kilka języków. A nasza Becia , niedoszła królowa Europy , niegramotny wór sadła w jakichś łachach . I taka to jest właśnie różnica między PiSem a Europą.
  • ~gostom
    (2019-07-16 21:26)
    Y e s. Y e s. Y e s. ......
  • ~motek
    (2019-07-17 01:43)
    W jej dotychczasowej karierze politycznej w Niemczech nic dobrego nie zrobiła. Ta arystokratyczna pani jest po prostu do bani. Wolałbym Timmermansa, albo innego FACHOWCA!
  • ~Maniuś
    (2019-07-17 01:13)
    A Niemcy twierdzą, że to kolejny sukces A. Merkel. Dwie swoje koleżanki umieściła na wysokich stanowiskach. Do niczego się nadającą U. von der Leyen na stanowisko szefa KE i drugą trochę cofniętą afeżystkę Annegret Kramp-Karrenbauer jako ministra obrony. Bo to jej specjalność. W ostatnie 13 lat wykosiła pół CDU I CSU. Każdego kto jej stawał na drodze. A teraz V4 (Visegrad) po prostu ośmieszyla !
  • ~Europain
    (2019-07-16 20:46)
    Je suis satisfait , ich bin zufrieden , l am happy!
  • ~Slazak
    (2019-07-17 07:21)
    oby Legutko nie musial polykac swojego jezyka, bo europejskie prawo was nie ominie
  • ~gostom