Trump przeniesie żołnierzy z Niemiec do Polski? "Tagesspiegel": Wyrzuciłby w błoto miliardy dolarów podatników

Niemiecki lewicowo-liberalny dziennik "Tagesspiegel" przekonuje we wtorek, że stacjonowanie wojsk USA na terytorium Niemiec leży w interesie obu stron. Nie wierzy też, że prezydent Donald Trump zdecyduje się na przeniesienie ich do Polski.

wróć do artykułu
  • ~Misio.,.,,,,,,,,,,..,,.....
    (2019-08-13 11:51)
    Niemcy ściągają do swojego kraju niebezpiecznych Arabów i mają nadzieję, że USA ich ochroni przed nimi samymi za darmo. To się nazywa niemiecka kalkulacja. W czasie wojny też myśleli gdzie u k r a ś ć i z a k o m b i n o w a ć.
  • ~Gg
    (2019-08-13 13:06)
    Angela trzesie się już od kilku miesięcy jak dowiedziała się że USA zabierają swoich żołnierzy. Angela nie martw się wyślemy wam pułk z legii Warszawa . Obronią wasze kobiety ale to będzie drogo kosztować . No i musicie oddać 65 tys wagonów zrabowanych z Warszawy . Jako rekompensaty przyjmiemy Bawarie i mercedesa tak na początek
  • ~rafase4
    (2019-08-13 11:40)
    "... to nie będą mogły tego zrobić: wiele niemieckich mostów kolejowych nie wytrzyma ciężaru pociągu z czołgami"" tyle w temacie pomocy z Zachodu.
  • ~Hochfelde bei Oppeln
    (2019-08-13 13:25)
    Donald Trump chce tylko robić interesy z Polską, ale nigdy nie będzie militarnie bronił Polski ani jej chronił.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~prezes
    (2019-08-13 12:24)
    powiem panu von Marschall jak to moze wygladac-USA zostawia w RFN personel obslugujacy bazy lotnicze,szpital i sztab,zostawia pewna ilosc wojska w wygodnych dla siebie punktach ale moze to byc np.10 tys osob,a 25 tys zostanie przeniesione do Polski.Co do czolgow i innej broni to gwarantuje panu von Marschall,ze w Polsce jest miejsce aby je garazowac i nimi cwiczyc na poligonach.Poligony sa nawet lepsze i wieksze niz w RFN,czesc z nich sluzyla jeszcze za Adolfa,a potem dla Armii Czerwonej.Akurat miejsca dla wojska u nas nie braknie-keine Sorge!Co do przejazdu owej broni po tych nieszczesnych mostach w RFN-az trudno uwierzyc,ze nagle sa tak slabe po 60 latach w NATO,to tez niech sie pan nie martwi-sa jeszcze drogi,autostrady,kilka z nich w Polsce,nowe,po ktorych tez da sie przewozic pojazdy wojskowe.Chcialbym rozwiac wszystkie smutki i leki pana redaktora von Marschalla-25 tys zolnierzy USA wraz ze sprzetem mozna spokojnie przewizc do Polski,w Polsce zakwaterowac i dac im poligony oraz wszelkie potrzebne dobra.Chcialbym przypomniec,ze Poslka nie lezy na stepach Mongolii ale 60 km autostrada od Berlina i posiada ok.20% dawnych terenow III Rzeszy,stad odleglosc do nas mala,a warunki zycia identyczne,czasem nawet lepsze,jezeli idzie o mozliwosci poligonowe.Ludnosc Polski nie ma tez nic przeciwko wojsku USA,inaczej niz w RFN.
  • ~matylda
    (2019-08-13 13:20)
    Niemcy ze stacjonowania wojsk amerykańskich mają niezłą kasę. Gdyby Tramp zdecydował się na taki numer jak baza w Polsce to Rosja i Niemcy dostaliby niezłego bólu głowy. Ale świat jest nieprzewidywalny i pomarzyć można. Przecież nikt nie wierzył że komuna upadnie a jednak.
  • ~Polak
    (2019-08-13 11:49)
    Zagrozić Trumpowi, że jak nie przeniesie części żołnierzy do Polski to mu się Kuchcińskiego z Suskim wyśle! Jak nie pomoże to Antoniego i tego od widelców!
  • ~Adrian
    (2019-08-13 13:26)
    Niemcy sol strategicznym krajem Usa w Europie wiele bardziej waznym nisz Polska
  • ~rychu
    (2019-08-13 13:31)
    kalkulacje, kalkulacjami, a Niemcy skacza pod niebo na sama mysl ze Amerykanie moga sie wyniesc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a gdzie Amerykanie znajda 25 tys bardzo specyficznie wyksztalconych ludzi do pracy w Polsce ??!!!!!! a Polacy wprzegnieci do nienawisci, bardzo szybko zaczna podpalac te "bazy amerykanskiej wolnosci" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~sd2017
    (2019-08-13 13:26)
    trump jest Polską nadzwyczajnie zachwycony, ale tak sobie myślę, że amerykańscy żołnierze jakby się mieli przenieść z Niemiec właśnie do Polski to chyba już zachwyceni by tak nie byli. Jest powód, dla którego w Niemczech jest teraz oficjalnie ok.1 mln. Polaków. Bo Niemcy to przyjeżdżają do nas tutaj tylko turystycznie.
  • ~R.
    (2019-08-13 16:09)
    Wy durnie... Przenoszą z Niemiec do Polski, aby w razie zblizajacego sie konfliktu glowne walki mialy miejsce na terenie naszego kraju. Polska ma byc stratra z powierzchni, gdy np. Niemcy beda stanowic druga linie obrony.
  • ~realpolitik
    (2019-08-13 15:09)
    czyli trump spełni najwiekszy sen Niemców od 74 lat, bo przestaną być wreszcie amerykańską strefą okupacyjną a zostaną samodzielnym krajem, dla nas to gorzej bo to my zostaniemy strefą okupacyjną
  • ~pola
    (2019-08-13 15:36)
    najwiecej -ich boli -straca kase ---przeciez bazy nie tylko obrona ale tez gospodarka --a co bedzie jak uchodcy podniosa glos ---czy wystarczy im policji i wojska na uspokojenie nastrojow ---jest Problem
  • ~Hochfelde bei Oppeln
    (2019-08-13 11:53)
    Grundgesetz dla Niemiec= (pseudo konstytucja) można odczytać art. 120 i art. 146 oraz prawo Schaefa. Prezydent USA Obama potwierdził, że Niemcy pozostaną dalej okupowanym terytoriem do 2099 roku. Chodzi o pieniądze, biznes to biznes. Niemcy po 08.05.1945 muszą ponieść wszystkie koszty sił sojuszniczych, chociaż Niemcy są wykorzystywani przez sojuszników Pytanie = Rządzą Niemcy w Niemczech ?????
  • ~Mostowy
    (2019-08-13 15:42)
    Słyszałem o planie przerzucenia amerykańskich czołgów z Teksasu do Polski poprzez Europę Zachodnią w przypadku konieczności. A jak je przerzucić jak mosty w Niemczech za słabe? Ktoś tu kłamie albo pianę bije.
  • ~Krystyna.z.Agencji:-)
    (2019-08-13 19:22)
    Jestem za. Znam sie na dolarach.
  • ~polan
    (2019-08-13 16:40)
    ale" amator " w niemieckiej gazecie straszy USA ze wycofanie zol, amerykanskich to za drogie i niewyobrazalne bo np. niemieckie mosty nie udzwigna ciezaru czolgow ktore musialy by dotrzec do Polski ,tysiace niemcow zostanie bezrobotnych i skoncza sie wplywy podatkowe z prostytucji ktora serwoje wazna funkcje odprezenia - facet jest przeciwny zamiarowi Trampa i opowiada ponure bajki , tylko dla tego ze to dawny wspolpracownik Stazi, ktory jak wielu innych lewicowych pisakow pilnuje jak pies, linii Putina i teraz gra na jego strunach - no bo jak mozna by dopuscic do wyjazdu z niemiec, tysiecy zolnierzy USA na wschod blizej Rosji i to jeszcze do Polski na ktora Putin ma ochote! - o to tu chodzi robic wsio by zniweczyc plan Trampa! widac ze stara gwardia ze Stazi nie spi,
  • ~gosc z zagranicy
    (2019-08-13 11:53)
    Po_niemieckie mosty na ``ZIEMIACH ODZYSKANYCH`` tez sie wala, a czolgi nie przejada przez bramki na autostradzie. Ile kosztuje przejazd CZOLGU na AUTOSTRADZIE ???
  • ~Niecierpek
    (2019-08-14 00:26)
    Nie lubię Niemców jak tasiemców.
  • ~---------ziutek
    (2019-08-14 06:33)
    Niech tylko Poacy poinformuja pana Trumpa , ktorych Amerykanow wpuszcza do kraju ( mysle, tu o odpowiedniej karnacji i odpowiedniej religii), zeby sie odbylo bez "niespodzianek".

Może zainteresować Cię też: