"Kommiersant" oburzony brakiem zaproszenia dla Rosji. "Pora, by mówić o pewnej polskiej anomalii"

| Aktualizacja:

Rosyjski dziennik "Kommiersant" krytykuje w niedzielę decyzję Polski o niezaproszeniu Rosji na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przy jednoczesnym zaproszeniu innych byłych republik ZSRR. Gazeta nazywa tę sytuację "absurdem". psav video target

wróć do artykułu
  • ~P I S
    (2019-09-01 18:52)
    Rosję zaprosimy na 17 września. Bada mogli wtedy przeprosić
  • ~gozdyra
    (2019-09-01 18:49)
    nie dziwię się że prezydent Duda nie zaprosił Putina . Po prostu nie zaprasza się bandyty do porządnego towarzystwa . Najpierw bandzior Putin musi wycofać się z Ukrainy .
  • ~T LIS
    (2019-09-01 18:48)
    Ruscy niech sobie świętują z Białorusią i Mongolią, to ich sojusznicy i "wyzwoliciele" Europy!!!
  • ~Misio.,,,,...,,,,,.,,,,..,,.,,,
    (2019-09-01 19:50)
    Niech Rosja odda Krym i Gruzję oraz ukaja się, wtedy bezie można uznać ,że przestrzega wartości i jest członkiem wspólnoty europejskiej.
  • ~robas
    (2019-09-01 20:37)
    Przecież dla nich wojna zaczęła się w 1941! Tak mówią, tak uczą młodzież w szkole. Więc o co im chodzi?
  • ~rusin
    (2019-09-01 18:46)
    Polski minister powinien powiedzieć krótko ale jasno nawiązując do niegrzecznie zachowującego się psa w domu że DLA NIEGRZECZNYCH PSÓW MIEJSCE JEST POD STOŁEM. Może zbrodniarze z Kremla by zrozumieli metaforę.Może,nic pewnego.
  • ~Iustus
    (2019-09-01 21:20)
    Popieram pomysł z 17-tym Września. Pewnie by na szybko jakąś wymówkę znaleźli aby nie przyjechać lub jak zwykle udawali że sprawa ich nie dotyczy.
  • ~dt
    (2019-09-01 18:53)
    dlaczego zaśmiecacie ten portal ruskim ****** ?!! czy kogoś w Polsce, POza targowicą łoPOzycyjną - obchodzi co oni mają do powiedzenia ?
  • ~Sokular
    (2019-09-01 20:16)
    Najpierw przyznajcie się do zbrodni katyńskiej (Niemcy to potrafili) potem oddajcie wrak Tupolewa a potem pogadamy
  • ~socjalistyczni towarzysze Ribbentrop i Mołotow
    (2019-09-01 19:12)
    POzdrawiamy towarzyszkę Makrelę i towarzysza Steinmajera. Szkoda że Władimir F jutin nie przybył do Danzigu. Nie ma to jak zaufani sojusznicy.
  • ~Bn
    (2019-09-01 21:57)
    Przecież to Rosja ogłosiła się spadkobiercą ZSRR, a nie Gruzja czy Mołdawia!
  • ~Swiat wedlud GluGle
    (2019-09-01 19:50)
    Niemiec napadl jako wrog a rosja napadla jako przyjaciel. Okupacja rosyjska trwala 45lat. Rosja dalej nie zmienila sie. Niemcy sie zmienily. Kto tego nie rozumie musi sie troche oczytac. Google wie wszystko.
  • ~Jan Niepoważny
    (2019-09-01 21:19)
    jak to kacap - jeszcze się nie odezwie a już skłamie... a jak się odezwie to już w ogóle nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać
  • ~rumor xyz
    (2019-09-01 20:18)
    to forum zmieniło się w wiścig już nie hejterów,tylko 14 totalnych poje..w!
  • ~Lechitarum
    (2019-09-01 22:07)
    Napastnicze odebranie Serbii Kosowa otworzyło puszkę Pandory, zaczęło się zmienianie siłowe granic w Europie. Rosja już w czasie wojny kosowskiej ostrzegała, że potraktuje to jako przyzwolenie na takie same działania w innych częściach Europy. I zapłaciła za to Gruzja i Ukraina. Dlaczego nie zaproszono przedstawiciela Serbii na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej? Żeby nie przypomniał o skrzywdzeniu jego narodu przez NATO? Oczywiście agresja Zachodu przeciw Serbii nie usprawiedliwia naśladownictwa, ale pokazuje zakłamanie potęg. Jak przywrócić ład pokojowy w Europie? Czy wystarczy przywrócić granice Ukrainie i Gruzji dyskryminując Serbię? W czym granice ukraińskie i gruzińskie świętsze od serbskich? Jeśli ma Polska odgrywać rolę sędziego pokoju w tych sprawach, to musi tak samo bronić Serbii na forum międzynarodowym jak Gruzji i Ukrainy.
  • ~socjalistyczni towarzysze Ribbentrop i Mołotow
    (2019-09-01 19:11)
    towarzysze wszystkich krajów, łączcie się tak jak my
  • ~Demaskator
    (2019-09-01 20:20)
    To się nazywa wrogość do wszystkiego co ruskie. Mamy do tego prawo.
  • ~beret
    (2019-09-02 00:05)
    Spadkobiercami ZSRR nie są Łotwa, Litwa, Estonia czy Białoruś, ale Rosja, której prezydent powinien wylądować nie 1, ale 17.IX w Warszawie - i przeczytać dokładnie to samo, co wygłosił prezydent Niemiec. Koniec kropka.
  • ~Obserwator wydarzeń
    (2019-09-02 10:17)
    Oburzenie Rosji na zagrywki wobec niej strony polskiej jest w pełni uzasadnione i zrozumiałe.Rusofobia osiągnęła u nas szczyty himalajskie.Czegoś takiego nie ma w żadnym innym cywilizowanym państwie.Wiele państw - w tym i kraje członkowskie UE - dąży do normalizacji swoich relacji z Rosją- u nas nawet ojciec premiera - Marszałek Senior - p.Kornel Morawiecki całkiem niedawno apelował do syna - premiera i prezydenta Dudy, żeby wreszcie rozpocząć z Putinem dialog , ażeby doprowadzić do normalizacji naszych stosunków z Rosją.Wszystko na próżno - jak grochem o ścianę.Trump zapowiedział zaproszenie Putina na przyszłoroczny szczyt G7 , a nasi polityczni "geniusze" od polityki wschodniej nadal dmą w surmy bojowe- bo wg nich Putin tylko czeka aby nam dowalić. Putin - chyba w zeszłym roku oświadczył, że tylko ktoś niespełna rozumu może sądzić, iz Rosja pierwsza zaatakuje jakikolwiek kraj NATO. Nikt nie znalazł żadnych dowodów na to, że Rosja ma jakieś złe wobec nas zamiary, ale politycy nasi widocznie bez "wroga" już nie potrafią normalnie funkcjonować.
  • ~moje zdanie
    (2019-09-01 22:21)
    W przyszlym roku w 75 rocznice zakonczenia wojny Polska nie powinna wysylac zadnej delegacji do Moskwy. I wtedy bedzie z Moskwa kwita.

Może zainteresować Cię też: