Erdogan grozi Kurdom i chce wycofania z północnej Syrii jeszcze 1,3 tys. bojowników

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył we wtorek, że tereny północno-wschodniej Syrii musi opuścić jeszcze do 1,3 tys. syryjskich bojowników kurdyjskich. We wtorek wieczorem wygaśnie rozejm, który ma umożliwić wycofanie się siłom kurdyjskim.

wróć do artykułu
  • ~ciekawy rozwiązania
    (2019-10-19 11:32)
    Zaczyna mnie to powoli denerwować... żeby nie powiedzieć brzydko co Robi Europa
  • ~ciekawy rozwiązania
    (2019-10-19 11:31)
    a jeśli się orientuję a dobrze chyba się orientuję ma lepszy wywiad niż jakikolwiek Kraj w Europie Armię ma 5/6 na świecie i po latach utrzymywania południowej flanki Europy za głodowe stawki może mieć dość, widocznie są gospodarczo mocne Kraje które przebiły Europejskie stawki
  • ~ciekawy rozwiązania
    (2019-10-19 11:23)
    Żeby im się to w Europejskim Parlamencie nie odbiło czkawką...
  • ~ciekawy rozwiązania
    (2019-10-19 11:21)
    Ja tak to widzę a chyba zaćmy oczu nie mam
  • ~ciekawy rozwiązania
    (2019-10-19 11:19)
    Preteksty mają i pretensję Tureckie władze wcale się im nie dziwię. Ile można brać łapówki głodowe od Europy by zahamować co się dzieje. Izrael musi bo na wskroś otoczony przez Kraje Arabskie. Ale Turcja? Musi w końcu coś zdobyć poszerzyć by gospodarczo się odbić
  • ~ciekawy rozwiązania
    (2019-10-19 11:16)
    Ale wszyscy Ci Durnie zasiadający w Europejskim Parlamencie patrzą tylko na zyski Europejskie dodając sobie z tego premię. Czasami trzeba wyjść na zero lub dołożyć by coś utrzymać. Jak tak dalej będzie. To te wycieńczone gospodarczo Kraje Arabskie rzeczywiście się zjednoczą. Turcy którzy ponieśli straty nie odzwierciedlone od Europy wypną się na Europę.
  • ~ciekawy rozwiązania
    (2019-10-19 11:11)
    Syria słaba gospodarczo po ruinie i praktycznie rozbrojona spenetrowana nie będzie mieć siły by się sama podnieść. Musi iść na współpracę. Potrzebuje koalicjanta gospodarczego nie następnych wojen. Może koalicjanta jego pomoc budżetową będzie trzeba spłacać przez kilkanaście kilkadziesiąt lat ale to jest powodem napięć status życia poziomu najniższego każdego człowieka.
  • ~ciekawy rozwiązania
    (2019-10-19 11:07)
    to też się wiąże z artykułem o Syryjczykach że w Niemczech jest bezpieczniej. Hmm W Niemczech Francji Wielkiej Brytanii jest dużo Turków i Pakistańczyków między innymi. Jeżeli Europa nie zadba znów o wpływy tnąc jak się da narobią kolejnego dziadostwa które sami odczują
  • ~ciekawy rozwiązania
    (2019-10-19 11:03)
    Trzeba pamiętać że Turcja i Izrael jak by nie patrząc to południowa flanka Europy. Szlak przez który mogła na Bałkany przedostać się broń i ludzie zdolni do czynów kontrowersyjnych. Europejskie Mocarstwa Francja Belgia Holandia Wielka Brytania Włochy dalej doją te afrykańskie kraje z swoich surowców nie pozostawiając im nic. Z resztą tak jest od długiego czasu. Mimo że Turcja i Izrael zróżnicowane Kulturowo Kraje, jednak widać wpływy pieniądza na politykę administrację oraz wojsko nie mówię że całość ale są jednostki osób. Zamiast jako Europa pomóc im rozwiązać sytuację nie prawnie, bo prawo to papierek Europejski który pomną i wyrzucą zasilić strategie funduszem by to miało ręce i nogi a nie ciąć na kosztach
  • ~Ha, Trump wypiął się na interesy Izraela.
    (2019-10-18 21:46)
    Bardzo jestem ciekawa dlaczego.
  • ~Terroryści reanimowali swoje -
    (2019-10-18 19:49)
    "BIAŁE HEŁMY" w Syrii -. Rezultat natychmiastowy.
  • ~Wrocławianka
    (2019-10-18 09:39)
    Szorstka miłość? Jakie to cyniczne, gdy tyle ludzi już zginęło!!!
  • ~Pradziad
    (2019-10-18 09:08)
    Pic na fotomontaz! Nastepny Trumpa i jego dyplomatolow! A Trump ma znowu nowego przyjaciela, Erdogana, teraz tego wychwala pod niebiosa. Ten facet jest nienormalny. Kto tu z tej umowy korzysta? Putin, Erdogan. A kto traci? Kurdowie! Super, USA, super, znowu fatalna decyzja, beznadziejna akcja Trumpa ! I tak bedzie dopoki on bedzie rzadzil, czyli jedna katastrofy po drugiej. A takie chytre lisy jak Putin beda to wykorzystywac!
  • ~geopolityka
    (2019-10-18 05:36)
    Sytuacja w Syrii nie jest prosta, ale... dla Amerykanów Bliski Wschód stracił kompletnie znaczenie. "Tam jest dużo piasku..." powiedział Trump czyli: "Bliski Wschód to wielka piaskownica - nie jesteśmy już zainteresowani tym regionem. Prawdziwe interesy amerykańskie są gdzie indziej."
  • ~majstersztyk
    (2019-10-18 04:41)
    Wydutkano izreal i USA po mistrzowsku. A jeszcze dodatkowo, wszystko wskazuje na to , że i Arabia Saudyjska też już przechodzi na stronę Rosji.
  • ~Kali123
    (2019-10-17 23:12)
    Mike Pence: cześć Recepie Tayyipemie, chciałbyś atomem dostać po głowie ? Recep Tayyipe: Nie Mike Pence: to kończymy zabawę z Kurdami ! Recep Tayyipe: ok, przepraszam Mike Pence: no to cześć !
  • ~na 5 dni? - zupełnie wystarczy
    (2019-10-17 22:36)
    Syryjczycy zastąpia zdemobilizowanych kurdów. Część ich aresztują, część wcielą do armi pod swoimi rozkazami, a resztę zdemobilizowanych rozpuszczą do domów. Rosjanie jako policja wojskowa i gwaranci zawieszenia broni.No i po wojnie domowej i terroryźmie.
  • ~Wyborca PiS-u
    (2019-10-17 22:23)
    Trump to geniusz!
  • ~Analityk digitalny
    (2019-10-17 21:48)
    Swiat jeszcze raz zobaczyl sile i skutecznosc Waszyngtonskiej Dyplomacji. To nie berlinsko/bruxelskie matoly i wydmuszki.
  • ~jasno to widzę
    (2019-10-17 21:33)
    Teraz wojska Tureckie się wycofają a ich miejsce zajmą wojska syryjskie i rosyjskie. Koniec niezależnego "KURDYSTANU". Korytarz Iran Liban odblokowany. Izraelska inwazja na Liban zablokowana. Pokój wraca do Syrii i na Bliski Wschód. Koniec meczu o "wielki Izrael".