Ministerstwo zdrowia rozszerzyło listę krajów z niekorzystną sytuacją epidemiczną – poinformował resort w komunikacie opublikowanym w środę na jego stronie internetowej. Na liście znalazła się Polska, a pozostałe państwa to Włochy, Iran, Korea Południowa, Francja, Niemcy, Hiszpania i Czechy.

Reklama

Osoby, które przyjeżdżają na Białoruś z tych krajów, są umieszczane pod obserwacją medyczną na 14 dni – informuje dokument. Wszyscy pozostali, jak napisano w dokumencie, powinni przestrzegać 14-dniowej kwarantanny.

Białoruś nie zamknęła granic w związku z epidemią, tak jak zrobili to jej sąsiedzi. W przypadku wykrycia na granicy symptomów infekcji, przyjezdny jest odwożony do szpitala.

Na Białorusi nie wprowadzono dotąd radykalnych kroków w związku z epidemią, takich jak zamknięcie granic, a władze twierdzą, że kontrolują sytuację, wyłapując przypadki zakażenia i kontakty osób zainfekowanych.

W ramach zapobiegania epidemii zmieniono rozkład pracy uczelni, przeprofilowano działanie przychodni i szpitali, a w środkach transportu przeprowadzana jest dezynfekcja.

Wiele wydarzeń publicznych zostało odwołanych, część firm przeszła na pracę zdalną, w sklepach i innych miejscach, gdzie gromadzą się ludzie, umieszczono środki do dezynfekcji.