Milley powiedział, że chłody utrudnią siłom ukraińskim manewrowanie, ale "wciąż jest sporo czasu, zapewne około 30 do 45 dni pogody umożliwiającej walkę, więc Ukraińcy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa”.

Przyznał, że ukraińska kontrofensywa postępuje wolniej, niż się spodziewano. Podkreślił jednak, że nadal trwają ciężkie walki, a Ukraińcy stale postępują do przodu. Mówiłem na samym początku tej (wojny), że to będzie długa, powolna i obfitująca w ofiary śmiertelne walka, i tak też jest – oznajmił Milley.

Reklama

"Ukraina wygrywa, a Rosja przegrywa"

Reklama

W tym samym programie BBC dowódca brytyjskich sił zbrojnych admirał Tony Radakin oświadczył, że "Ukraina wygrywa, a Rosja przegrywa”. Celem Rosji było podporządkowanie sobie Ukrainy i przejęcie nad nią kontroli. To się nie stało i nigdy się nie stanie, dlatego Ukraina wygrywa – powiedział.

Szef wywiadu wojskowego (HUR) Ukrainy, generał Kyryło Budanow powiedział w sobotę, że kontrofensywa sił ukraińskich będzie kontynuowana także po nadejściu chłodów. Działania bojowe będą się toczyły tak czy inaczej – zapewnił.