Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Powódź w Europie. Austria, Niemcy i Czechy walczą z żywiołem

2 czerwca 2013, 17:59
Najgorsza sytuacja panuje w graniczącej z Polską Saksonii, a także na południu Niemiec - w landach Badenia-Wirtembergia i Bawaria. W niektórych częściach Bawarii w ciągu ostatniego tygodnia spadało nawet 400 litrów deszczu na metr kwadratowy. Ciągle rosną stany wód w rzekach. W Pasawie Dunaj osiągnął poziom 10 metrów, zalewając część miasta
Najgorsza sytuacja panuje w graniczącej z Polską Saksonii, a także na południu Niemiec - w landach Badenia-Wirtembergia i Bawaria. W niektórych częściach Bawarii w ciągu ostatniego tygodnia spadało nawet 400 litrów deszczu na metr kwadratowy. Ciągle rosną stany wód w rzekach. W Pasawie Dunaj osiągnął poziom 10 metrów, zalewając część miasta / AP / Armin Weigel
Potężne deszcze wywołały powodzie w Niemczech, Czechach i Austrii. Z brzegów wystąpiły rzeki i pozalewały miasta. Do akcji gotowe jest wojsko, a władze turystycznych miejscowości błagają, by goście na razie do nich nie przyjeżdżali.
Reklama
Reklama
Tematy:
powódź Europa
Reklama

Komentarze (28)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • dziewczę
  2013-06-09 09:52
  ile rodzin płacze bo nie ma na chleb chociaż pracują??? Woda powinna zalewać wszelki masci wielkich złodziei ...bo bezkarność jest trendy a złodziejstwo na topie ...Chyba na górze brakuje do tego cierpliwosci ... Dla rzadów w UNII bogiem jest pieniadz a aniołem złodziej i cwaniak .. Zal mi wszystkich uczciwych LUDZI którym zywioł zabrał dorobek zycia ..
  swiat stacza się po równi pochyłej. Interweniuje GORA !!! Tylko czy władze coś zrozumieją ??? chyba nie ...
  0
  zgłoś
 • m
  2013-06-08 16:49
  CIEKAWE CZY TAK SAMO PISALIBYSCIE JAK BY WAS TO DOTYCZYLO. NIE JESTESCIE W TAKIEJ SYTUACI TO NIE SANDZIE! NIE WIECIE JAK TUTAJ LUDZIE TO PRZECHODZA I JA TEZ...SIE MOWI NIE ZYCZ DRUGIEMU CO TOBIE NIEMILE::
  0
  zgłoś
 • stefan rocz 1939
  2013-06-07 01:01
  wiesz dlaczego wshod i poludnie maja burze i powodz - bo glosuja na p.i.s
  0
  zgłoś
 • misiekk
  2013-06-05 07:48
  Chrzanić to jeśli ludzie zawinili i należy się im kara sami są sobie winni. dziwi mnie natomiast fakt nieskończonego miłosierdzia bożego w stosunku do nowo narodzonych dzieci cierpiących na różnego rodzaju nieuleczalne choroby, czyżby te małe biedactwa zawiniły samym narodzeniem się???
  0
  zgłoś
 • LELEK
  2013-06-04 18:30
  jezusek tak kocha swoich wiernych że jak ich nie zagłodzi to ich utopi szczęśliwy ATEISTA
  0
  zgłoś
 • alka50
  2013-06-04 11:43
  Nawet takie nieszczęścia wywołują nienawiść i jad. Nie mówię już o tych nawiedzonych z przyczyn niezależnych od nich. Ale ta reszta!!!
  To nieszczęście dla wszystkich bez względu na przynależności do partii, a największe dla przeciętnego człowieka, któremu przychodzi zmagać się z żywiołem. Bardzo mi ich żal i bardzo im współczuję
  0
  zgłoś
 • sceptyk
  2013-06-04 11:29
  No tak, Warszawa miała powstania, a Praga ma powodzie. I tak źle, i tak niedobrze.
  0
  zgłoś
 • Matka Przenajświętsza
  2013-06-03 19:47
  Jezus Chrystus - dziecko moje, a już tyle razy mówiłam Ci: nie pal tego ***** ;)
  0
  zgłoś
 • OSTRZEŻENIE
  2013-06-03 07:45
  Deszcze, powodzie i zniszczenia upraw, które nadejdą, będą wynikiem kary z Nieba.
  Sobota, 11.08.2012, 20.10

  Moja droga, umiłowana córko, deszcze, które spadną na całym świecie reprezentują potop łez, które płyną z Moich Oczu, gdy patrzę na Boże dzieci zbaczające tak daleko od drogi wiecznego zbawienia.

  Deszcze, powodzie i zniszczenia upraw, które nadejdą, będą wynikiem kary z Nieba.

  Wszędzie pojawią się doliny łez i winione będą za to klimatyczne zmiany i globalne ocieplenie. Ale tak nie jest.

  Tak wielu ludzi na świecie nie wierzy w Boga. Nie czczą Mnie, Jego Umiłowanego Syna. Zamiast tego wyniszczani są obsesyjnym zamiłowaniem do fałszywych bogów.

  Co mam przez to na myśli?

  Ludzie ci kreują bohaterów i idoli w świecie telewizji, mody, muzyki i sportu.

  Następnie wywyższają ich na ludzkie bożyszcza i oddają im cześć.

  Potem wielbią ich na sposoby, które nie tylko szkodzą im samym, ale też osobom przez nich wywyższonym.

  Wierzą, że bożyszcza te są święte i robią wszystko, co mogą, aby skopiować ich styl życia, sposób ubierania się, ich osobowości, a nawet ich fizyczny wygląd.

  Jest to równoznaczne z pogaństwem.

  Moja córko, wszystko to zostało przepowiedziane.

  Świat będzie wielbił fałszywych bogów.

  Ludzie ci są pełni miłości do swoich ciał, do samych siebie, a w swoich zatwardziałych sercach okazują mało życzliwości i miłości do bliźniego.

  Ich serca obróciły się w kamień.

  Oni nie kochają Boga. Zamiast tego upadli pod wpływem szatana, który umieścił w ich umysłach te myśli i przekonania.

  Oni nie mają szacunku dla ludzkiego ciała.

  Ciało stworzone jest przez Boga i jako takie jest zaprojektowaną świątynią, w której powinna rezydować obecność Boga.

  Gdy szatan kusi ludzi, skupia się na ciele i przyjemnościach, których poszukują poprzez zmysły.

  To dlatego ludzkość kocha teraz swoje ciała do takiego stopnia i stawia je na piedestale.

  Nigdy nie są zadowoleni ze sposobu, w jaki ciało zostało stworzone przez Boga i nieustannie dążą do poprawy, zmiany i ulepszenia ludzkiego ciała, w celu zaspokojenia swojej interpretacji doskonałości.

  Ich metody, jakimi w szczególności kobiety zmieniają swoje ciało i przedstawiają je światu w niemoralny sposób, wzbudzają we Mnie wstręt.

  Kobiety te, które nie mają wstydu w eksponowaniu swoich ciał, grzeszą, choć może nie zdają sobie z tego sprawy. Myślą, że akceptowalne jest nadużywanie ciała, z jakim się urodziły i afiszowanie się w sposób, który może być przyczyną grzechu.

  Ich miłość do siebie jest jednym z największych grzechów pychy. Przekonują następnie młode dziewczęta, że dopuszczalne jest prezentowanie w ten sposób ich ciał w miejscach publicznych.

  Tak wiele grzechów ciała afiszowanych jest na świecie i uważanych za akceptowalne.

  Mimo to, wszystkie podlegają ukaraniu po śmierci. Grzech jest nie tylko popełniany, ale jest przedstawiany jako coś dobrego.

  Cudzołóstwo jest dziś akceptowalne i popierane.

  Morderstwo nie powoduje wstrząsu i nie ma już szacunku dla ludzkiego życia.

  Niemoralność seksualna jest powszechna i usprawiedliwiona.

  Dni takiego grzesznego zachowania dobiegają końca.

  Dopóki ludzkość nie zaakceptuje faktu, że grzech jest zawsze grzechem, zaprzepaszcza prawo wejścia do Bram Raju.

  Za każdy grzech, jaki zawiniliście, część ciała, używana podczas popełnienia grzechu, będzie palona i oczyszczona w Czyśćcu.

  Jeśli będziecie w stanie grzechu śmiertelnego, będziecie przez wieczność czuć ból ognia rozdzierający części waszego ciała użyte do popełnienia grzechu. Nie będzie końca tej męki.

  Dlaczego, dlaczego oni nie słuchają swoich serc. Tak wielu ludzi wie, że to, co robią jest złe, ale pomimo to nadal popełniają grzechy, ponieważ jest to akceptowalne w oczach świata.

  Przemysł rozrywkowy i media wykreowały fałszywą akceptację takiego zachowania, tak że wiele niewinnych dusz zostało zdemoralizowanych przez kłamstwa.

  Tylko Prawda może je teraz uratować. Została im dana Księga Prawdy, ale czy posłuchają? Szatan i jego upadłe anioły zrobią wszystko, aby zapewnić, że tego nie uczynią.

  Tylko wtedy, gdy kary zostaną zesłane z Niebios dokona się, że będą musieli porzucić swoje puste, bezcelowe i obrzydliwe nawyki. Ponieważ będą zbyt zajęci, próbując przetrwać i włożyć chleb do swoich ust.

  Niestety, tylko dzięki takim karom ludzkość może zostać oczyszczona na tej ziemi.

  Przez otrzymanie daru oczyszczenia, podczas ich życia, dawana jest im szansa uniknięcia jezior ognia.

  Wasz ukochany Zbawiciel

  Jezus Chrystus
  0
  zgłoś
 • POKLOSIE
  2013-06-03 07:11
  NO TO TERAZ GDZIE TE ZIELONE?. OBRONCY ZAB, NIESIOLOWSKICH SLIMAKOW., PAJAKOW, KOMAROW, SZERSZENI, I INNEGO KURE. TWA. KASY BRAKUJE?A NA ..GMO STARCZY.? PRZENOSIC TO PRZEZ AUTOSTRADY NA REKACH I RATOWAC.
  0
  zgłoś
 • Zgredek
  2013-06-03 07:06
  Jeżeli zalewa dobrze zorganizowane Niemcy i Czechy to nasi nie bardzo mają szanse. Jeżeli spadnie zbyt duża ilość wody to i zbiorniki retencyjne nie pomogą. Pozostaje tylko modlitwa i medytacje o zmniejszenie opadów z nieba. Tylko tego nie uczy Episkopat. Uczą wiernych jak posługiwać się wiarą dla dobra swego i Rzymu. Poldery chyba też mamy - to nie jest aż taki koszt. Z wyjątkiem Wrocławia, tam nasi samorządowcy osiedle mieszkaniowe wybudowali, na niemieckim polderze tzn. terenie zalewowym.
  0
  zgłoś
 • archaniołek
  2013-06-03 00:35
  i bóg zesłał potop na bezbożników
  0
  zgłoś
 • A. Watar
  2013-06-03 00:29
  Jak jest naprawdę wielka woda i wielkie nieszczeście, to podziały na pisy i po znikają. Nie ma partii. Są ludzie. I to ludzie, a nie ich poglądy, czy wierzenia ratują innych ludzi.
  0
  zgłoś
 • pol anka
  2013-06-03 00:21
  to jest nienormalna sytuacja, ulewy zaatakowały Polskę w dni wolne od pracy. Centra Likwidujące zagrożenia są na najdłuższym wolnym we wschodniej europie, pozostały tylko kasjerki w marketach
  0
  zgłoś
 • wilk z Bieszczad
  2013-06-02 23:24
  Może zaleje UE.
  0
  zgłoś
 • rainman
  2013-06-02 21:59
  Fotka nr.1 Piekne Passau,bylem tam,szkoda starego miasta!
  0
  zgłoś
 • adi
  2013-06-02 21:18
  Oldthor i Kopia - to właśnie dlatego ekipa PO o Tusk muszą odejść, głosowałem na nich dwukrotnie ale oprócz w/w obiecanek nie podoba mi się też co wyprawiają z polską historia, polskim patriotyzmem, dziećmi itd.itd., za grosz nie mają honoru i odpowiedzialności !!!
  0
  zgłoś
 • ANTYPIS
  2013-06-02 21:16
  Ma pa rację ,panie Kuczyński..katolicki pis ma doskiałe wzorce w prześladowaniu znienawidzonych i podejrzanych . Pamiętają z historii nawoływanie papieży, do ,,palenia na stosach, do zatopienia we krwi nawet tych którzy się ugną""Pamiętamy też czasy nidoszłej budowy IVRP.Nie słuszne oskarzenia i brutalne aresztowania,gospodarczy i polityczny bałagan oraz upadek prestiżu Polski w Europie i skłócenie Narodu.Pod rządami pisu dobrze będzie miał się Rydzyk, rządzący de facto Episkopat.i darmozjady w kieckach na wysokich pensjach i stanowiskach nikomu nie potrzebnych.Przykładem są Węgry, kierowane przez idola kaczyśkiego Orbana.NIE ZACHWYCA MNIE RZĄD TUSKA, LECZ ZŁO NAJGORSZE DLA POLSKI TO WŁADZA KIEROWANA PRZEZ WATYKAN, PAŃSTWO KTÓRE NIGDY POLSCE NIE SPRZYJAŁO, LECZ WYKORZYSTYWAŁO DO REALIZACJI CELÓW POLITYCZYCH I EKONOMICZNYCH.. POLACY !! KIERUJCIE SIĘ DOBREM POLSKI, A NIE DOBREM OBCEGO NPAŃSTWA.
  0
  zgłoś
 • Wolna Europa
  2013-06-02 21:11
  Rządowe centrum bezpieczeństwa nawet nie zauważyło alarmu instytutu meteorologii, a na Dolnym Śląsku w wielu miejscach przekroczone stany alarmowe. Patrz niezalezna.pl
  0
  zgłoś
 • oldthor
  2013-06-02 20:58
  "w 2006 UE ustanowiła, rząd polski przyjął:

  W ramach (MF 013) z zakresu gospodarki wodnej, została przygotowana cześć dokumentacji aplikacyjnej dla projektów wskazanych przez Ministra Środowiska w listopadzie 2006 roku do pomocy technicznej. Na liście Ministra Środowiska znalazły się strategiczne przedsięwzięcia mające znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.
  Były to następujące zadania:

  * Budowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz;
  * Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław;
  * Ekologiczne bezpieczeństwo stopnia wodnego Włocławek;
  * Modernizacja zbiornika wodnego Nysa w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego;
  * Ochrona od powodzi Kotliny Kłodzkiej;
  * Budowa zbiornika przeciwpowodziowego Kotlarnia na Bierawce;
  * Poprawa stanu ochrony przeciwpowodziowej Lewina Brzeskiego na Nysie Kłodzkiej;
  * Uporządkowanie gospodarki wodnej zespołu zbiorników Przeczyce, Kuźnica Warężyńska i Pogoria oraz modernizacja obiektów przeciwpowodziowych doliny Przemszy;
  * Budowa zbiornika Wielowieś Klasztorna na Prośnie;
  * Zwiększanie możliwości retencyjnych ekosystemów leśnych oraz przeciwdziałanie przyczynom suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych;
  * Przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich związanej ze spływem wód opadowych. Utrzymanie potoków górskich i związanej z nimi infrastruktury w dobrym stanie;

  www.kzgw.gov.pl/pl/Program-Operacyjny-Infrastruktura-i-Srodowisko.html

  Przepraszam za wścibstwo, co zostało zrobione do tej pory i ile Bieńkowska przydzieliła?
  Przypoomnę tylko, że w maju 2010 była powódź
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/tama-musi-wytrzymac_140391.html
  i Tusk i Komorowski się prezentowali, a ludzie rzucają k...mi do dzisiaj."
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama