Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Trudne świętowanie chrześcijan w Jerozolimie. ZDJĘCIA

5 kwietnia 2015, 19:05
Chrześcijanie są w Jerozolimie mniejszością. Gdy modlą się w kościołach często słyszą dobiegające z zewnątrz arabską muzykę, hałas czy nawet śpiewy muezzina. Większość najbardziej znanych miejsc chrześcijaństwa znajduje się bowiem w rejonach palestyńskich.
Chrześcijanie są w Jerozolimie mniejszością. Gdy modlą się w kościołach często słyszą dobiegające z zewnątrz arabską muzykę, hałas czy nawet śpiewy muezzina. Większość najbardziej znanych miejsc chrześcijaństwa znajduje się bowiem w rejonach palestyńskich. / PAP/EPA / ABIR SULTAN
Tysiące osób świętują Wielkanoc w Jerozolimie. Na tegoroczne święta do miejsca w którym rozpoczęła się historia chrześcijaństwa przyjechali turyści i pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych, Azji, Ameryki Łacińskiej i Europy, w tym także z Polski. Część osób jednak dziwi się a nawet nie ukrywa rozczarowania tym, jak wygląda Wielkanoc w Jerozolimie.
Reklama
Reklama
Tematy:
zmartwychwstanie wierni święta Wielkanoc Arabowie Jerozolima święta wielkanocne bazylika Jezus Chrystus Chrześcijanie katolicy wyznanie
Reklama

Komentarze (15)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • kat=kit
  2015-04-06 12:18
  Jak sekta kat nie jest prześladowana to sama prześladuje. Takie jest prawo natury.
  1
  zgłoś
 • jane614
  2015-04-06 11:26
  Prez dwa tysiące lat katolicy mordowali jnnowierców(wyprawy krzyżowe 13 ,inkwizycja i inne morderstwa). teraz nastąpił czas odwetu i katolicy wzięli mordę w kubeł . Może nadejdzie czas zapłaty dla Franka , Głódzia i różnych rydzyków oby szybko!!!
  1
  zgłoś
 • Walezy
  2015-04-06 11:25
  Religie zawsze prowadziły do nieszczęść; cała Biblia jest pełna okrucieństw !
  0
  zgłoś
 • MATADOR 666
  2015-04-06 11:15
  Dla moherów najlepiej to rydzy .. na prezydenta, premiera, dodatkowo papieża w jednym. Będą szczęśliwi
  1
  zgłoś
 • czytelnik
  2015-04-06 09:42
  Nasz Watykański zaścianek nareszcie się ocknął, że NIE JESTEŚMY PĘPKIEM ŚWIATA i nie wszyscy muszą jojczyć nad naszymi 'osiągnięciami' i naszą 'wspaniałością'! To się nazywa NORMALNY ŚWIAT a nie Watykański pierdzidołek.
  1
  zgłoś
 • żart
  2015-04-06 09:26
  Jak "Kuba"(Jakub) Bogu, tak Bóg Kubie.
  Nikt nie chce być "niewdzięczny".
  0
  zgłoś
 • Portabello
  2015-04-06 07:14
  Podziekujmy Izraelowi ze trzyma dzicz islamska w szachu i ochrania Jerozolime i swiete miejsca.
  Bez Izraela wszystko byloby juz dawno zniszczone a pielgrzymi nie mieliby prawa wstepu lub byliby mordowani przez dziki islam .
  Tylko Izrael broni resztki chrzescijanstwa
  0
  zgłoś
 • anTEK
  2015-04-05 20:54
  widocznie "Wola Boska"
  0
  zgłoś
 • Fruzia
  2015-04-05 20:37
  ta idiotka adeleide to w rzeczywistosci po.ebany rycyk...
  1
  zgłoś
 • antyprzygłup
  2015-04-05 20:24
  Cóż ty adelaide masz wspólnego z chrześcijaństwem? Cóż ty rozumiesz z ewangelii i jakie masz pojęcie o tym, dla kogo i z jakiej przyczyny ten, na kogo się bezprawnie powołujesz umarł na krzyżu. Żołdak rzymski rozumiał więcej z tej męki niż ty.
  0
  zgłoś
 • maria
  2015-04-05 20:23
  ~adelaide2015-04-05 19:40
  To jest właśnie prawdziwy obraz katolika/katoliczki, polskiego. Obelgi, wyzwiska, nóż w plecy, insynuacje, zamordyzm, perwersja. Brakuje Ci stosów, inkwizycji jeszcze? Pijesz może za dużo albo za wiele walisz sobie w żyłę? Gdzie Twoje chrześcijaństwo się podziało? Tak polscy katolicy świętują w Wielkanoc.
  0
  zgłoś
 • przechodzień
  2015-04-05 20:18
  Adelaide. Bycie chamem i prostakiem to tak symptomatyczne dla prawdziwego Polaka i patrioty, oraz prawdziwego polskiego katolika jak ty. Jest tylko jeden problem. Twój język i krystalicznie czysta wręcz nienawiść nie ma nic wspólnego z wiarą katolicką i nauką Chrystusa, którą ja znam. Bliżej do Boga największymi poganinowi niż tobie.
  0
  zgłoś
 • łowca PIS debili
  2015-04-05 20:09
  Durny PIS-kretynku adelaid-Robnad
  Jezeli masz problem z czytaniem i rozumieniem dokumentów to idz do szkoly prosty chlopie i
  nie opowiadaj bajek o Zwirku i Muchomorku
  tylko posluguj sie dokumentami i faktami .
  0
  zgłoś
 • adelaide
  2015-04-05 19:40
  Doradcy Jaśnie hrabiego z ruskiej budy spróbowali chyba, jakiej ruskiej berbeluchy, dlatego tak szpetnie Jaśnie hrabiemu poradzili ?! A może onże sam to wymyślił ? i wprowadza ruskie obyczaje ?!!

  Bo cóż to się dzieje w Rzeczypospolitej Polskiej ?
  Zakaz noszenia krzyżyków w kancelarii Komorowskiego? A na Wielkanoc świeckie życzenia. Czy dla przypodobania się postkomunie i wojującym ateistom, czy nacji ż y d o w s k i e j ? ?!! Ale dlaczego prezydent nie wystąpił z rodziną, tylko z jakąś straszną zgrają ?!!

  Zaskakującej wypowiedzi udzieliła znajoma tłumaczki pracującej przez pewien czas dla Kancelarii Prezydenta. Według Jej relacji, w czasie oficjalnych spotkań koleżance nakazywano, aby zdejmowała z szyi krzyżyk.

  W opowiedzianą historię wpisują się niestety życzenia, które Anna i Bronisław Komorowscy złożyli Polakom z okazji tegorocznej Wielkanocy. Nie ma w nich słowa o tym, z jakiej okazji obchodzimy to najważniejsze dla chrześcijan święto...

  Para prezydencka przekazała Polakom życzenia, jakoby z okazji Wielkanocy. Przekazała je ustami Bronisława Komorowskiego, który życzył nam, radości i miłej atmosfery. A przede wszystkim, by zarówno przy rodzinnym stole, jak
  i w Polsce, wyciszyły się spory i konflikty. Nic nie powiedział o tym, że Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie obchodzone przez Polaków, nic nie rzekł o tym, z jakiej okazji obchodzimy to najważniejsze dla chrześcijan święto... Czy dla przypodobania się postkomunie i wojującym ateistom ?!! czy może nacji
  ż y d o w s k i e j ?

  Byłam przekonana, że te życzenia, prezydent przekaże występując w gronie swojej licznej rodziny a przynajmniej, razem z Małżonką. Tymczasem, pan prezydent wystąpił, w towarzystwie jakiejś strasznej zgrai, conajmniej średniostarszych, bardziej niż średniostrasznych, nieogolonych osobników, jakby z epoki Breżniewa.

  Widzieliście te straszne giemby ? toż to morda w mordę, pisz wymaluj mordy jakieś, zakazane, jakby niepolskie, jakby sowieckie, z kgb ! Mój dziadek, gdyby żył, pewnie powiedziałby, że to mordy jakieś, z nkwd.

  Wystąpili w towarzystwie prezydenta, Rzeczypospolitej Polskiej, w dniu największego, najważniejszego także dla Polaków, święta chrześcijańskiego,
  a nawet się nie ogolili, toż to nie po polsku, nie po chrześcijańsku, czyżby to były mordy z WSI ?

  A w ogóle skąd takie szpetne mordy prezydent wytrzasnął ? Skąd ? Czyj to pomysł aby z nimi, a nie z rodziną prezydent, w takiej chwili wystąpił ?! Toż to straszny obciach ! Byłoby śmiszno gdyby nie było tak straszno !
  Doradcy prezydenta, powinni za to dostać po staropolsku, baty albo po sto kijów!
  0
  zgłoś
 • bz
  2015-04-05 19:14
  Nie trzeba jechac do Jerozolimy-w centrum europejskiego miasta, gdzie przebywam
  codziennie slychac zawodzenie muezzina.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama