Reklama
Warszawa
Reklama

16,5 tysiąca żołnierzy na Placu Czerwonym. Putin mówił o hitlerowskiej awanturze

9 maja 2015, 14:51
Hitlerowska awantura była lekcją dla całego świata - oświadczył Władimir Putin w trakcie Parady Zwycięstwa na Placu Czerwonym w Moskwie. Prezydent Rosji podkreślając znaczenie Armii Czerwonej w zwycięstwie nad faszyzmem, podziękował za wspólną walkę sojusznikom ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji.
Hitlerowska awantura była lekcją dla całego świata - oświadczył Władimir Putin w trakcie Parady Zwycięstwa na Placu Czerwonym w Moskwie. Prezydent Rosji podkreślając znaczenie Armii Czerwonej w zwycięstwie nad faszyzmem, podziękował za wspólną walkę sojusznikom ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji. / PAP/EPA / ALEXANDER ZEMLIANICHENKO POOL
Na Placu Czerwonym w Moskwie zakończyła się Parada Zwycięstwa. Brało w niej udział 16,5 tysiąca żołnierzy, w tym delegacje z kilku zaprzyjaźnionych krajów. Na trybunie honorowej zasiadł prezydent Rosji Władimir Putin oraz zaproszeni goście. Bezpośrednio Paradę Zwycięstwa przyjmował Minister Obrony Siergiej Szojgu. Wspólnie z rosyjskimi żołnierzami udział w defiladzie wzięły kompanie z: Azerbejdżanu, Armenii, Chin, Indii, Serbii i Białorusi.
Reklama
Reklama
Tematy:
Rosja Moskwa czołgi parada zwycięstwa Plac Czerwony 9 maja dzień zwycięstwa defilada samoloty Włądimir Putin żołnierze

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt
Reklama

Zobacz więcej

Reklama