Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

"Fidesz tworzy autokrację". Tysiące osób na wiecu poparcia dla "uniwersytetu Sorosa"

2 kwietnia 2017, 20:37
Demonstranci, którzy przeszli spod Uniwersytetu Korwina do założonego w 1991 r. przez amerykańskiego finansistę i filantropa Sorosa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU), a następnie pod siedzibę parlamentu, uważają, że ustawa jest atakiem na wolność edukacji. - Przyszliśmy tu, ponieważ uważam, że rządząca partia Fidesz (premiera Viktora Orbana) tworzy autokrację. Chcemy zademonstrować swe poparcie dla wolnej edukacji; teraz chodzi o CEU, Uniwersytet Korwina może być następny - powiedział 20-letni Milan Holper, studiujący na tej uczelni.
Demonstranci, którzy przeszli spod Uniwersytetu Korwina do założonego w 1991 r. przez amerykańskiego finansistę i filantropa Sorosa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU), a następnie pod siedzibę parlamentu, uważają, że ustawa jest atakiem na wolność edukacji. - Przyszliśmy tu, ponieważ uważam, że rządząca partia Fidesz (premiera Viktora Orbana) tworzy autokrację. Chcemy zademonstrować swe poparcie dla wolnej edukacji; teraz chodzi o CEU, Uniwersytet Korwina może być następny - powiedział 20-letni Milan Holper, studiujący na tej uczelni. / PAP/EPA / Zoltan Balogh
Tysiące węgierskich i zagranicznych studentów, profesorów i osób prywatnych protestowało w niedzielę w Budapeszcie, domagając się wycofania projektu zmian w ustawie, stawiających nowe wymagania uczelniom wyższym, w tym uczelni założonej przez George'a Sorosa.
Reklama
Reklama
Tematy:
węgry uczelnia zdjęcia protest Soros Budapeszt wieć
Reklama

Komentarze (15)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Srudent
  2017-04-17 10:50
  Tysiące osob to na tej uczelni chyba jest wuecej studentów cos malo tych osob Wiec chyba nie jest taka super czyli ....
  0
  zgłoś
 • XXK
  2017-04-04 10:42
  To czywiste, ze ludzie, ktorzy zyja z pieniedzy Sorosa i studiuja za jego pieniadze beda bronic te kontrowersyjna uczelnie... Soros to kryminalnik i mason bez zasad!
  0
  zgłoś
 • .
  2017-04-03 13:53
  Nawet nie kłamią. Nie piszą - "tysiące Węgrów". Piszą - "tysiące osób".
  1
  zgłoś
 • Magik
  2017-04-03 10:09
  Moze wreszcie sie Wegrzy obudza i wy...dola Orbana na zbity pysk
  11
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • 007
  2017-04-03 04:37
  Kiedy Polska się obudzi i wygoni tą V Kolumnę, która okradała kraj po 1989r.
  2
  zgłoś
 • .
  2017-04-02 22:13
  Na Węgrzech Wybroczni też j u dz ą. Niech więc j u dz ą. Osiągną co osiągali za każdym razem, kiedy przeginali.
  2
  zgłoś
 • bla, bla ale nie ...
  2017-04-02 22:00
  srosz - co za **uj tu wode maci ?
  2
  zgłoś
 • tramp
  2017-04-02 21:32
  Orban jak i Kaczynski potrzebuje idiotow a nie wyksztalconych ludzi
  30
  pokażukryj odpowiedzi (2)
  zgłoś
 • Mam dla Was radosną wiadomość!
  2017-04-02 21:23
  Soros ma zamiar ... ... się zamrozić na 100 lat... >> Z rozpaczy! -- I to jest dopiero interesująca wiadomość!!! - - Bo - jak się okazało - mimo poniesionych po Brexicie i po wyborach w USA strat - ciągle go na to stać! Zamrażarka ma być zlokalizowana kilkadziesiąt metrów pod ziemią i w pełni zautomatyzowana, z własnym stosem atomowym jako źródłem zasilania, z przestronną i wygodną klimatyzowaną garsonierą i windą! -------- Do budowy mają być zaangażowane "polskie" firmy deweloperskie i poszukują tysięcy budowniczych!!! Może byście się razem z Grabarczykiem (pomagier grabarza - więc łopatą machać umie!) najęli przy budowie??? Chodzą słuchy, że to jest projekt rozwojowy i że są inni chętni na takie bezpieczne wyjście z kryzysu!!! ---------- A skądinąd wiadomo, że jak za te 100 lat Soros wyjdzie na wyprażoną słońcem bezludną pustynię z walizką dolarów - to POdobno pierwszą osobą, jaką spotka, będzie Balcerowicz - jak się potem okaże - sąsiad z tego samego "osiedla" zamrażarek! Też z walizką (ale niestety nie dolarów - nawet nie petrodolarów - tylko ze zwiniętym jak ślimak Rysiem Petru - który nawet nie przeczuwa, jaką mu sponsor szykuje świetlaną przyszłość - we własnej osobie)! Pomyślcie sami - jak to się dziwnie na tym świecie wszystko układa: Kiedyś Petru nosił teczkę za Balcerowiczem, a tu nagle Balcerowicz nosi Petru w walizce!!! Czy to nie zabawne? ------------------ Ale wracam do rzeczy. - Jak już się obaj staruszkowie zorientują - że niestety nie ma już w zasięgu niczego, co można by kupić (albo sprzedać) - wtedy uroczyście spalą swoje walizki na owym wspomnianym atomowym stosie, a dogasający żar zaleją swymi rzęsistymi łzami... A Petru - jako człowiek relatywnie młody i mający największe szanse na przeżycie - zostanie przewodniczącym partii, którą we trzech założą - a która będzie się nazywała Kropka Przyszłościowa.pu (od "pustynia")! // PS.: Jeśli Kosiniaka stać na wykupienie kwatery w tym samym osiedlu - to za sto lat ma szansę wejść z partią Petru w koalicję... - a wtedy koniecznie w skład prezydium sejmu trzeba będzie POwołać Borysa Budkę - który może do tego czasu wydorośleje?! Oczywiście pod warunkiem, że Kosiniak się nad Budką zlituje i zabierze go w przyszłość w swojej walizce... ------------ P.S.: Podobno Węgrzy też masowo wykupują walizki!
  4
  zgłoś
 • kisiek
  2017-04-02 21:20
  nie piszcie, że Soros jest filantropem, bo w te bajki mało kto wierzy, włącznie z jego zwolennikami, z których wielu jak sądzę jest opłacanych..taka filantropia za pieniądze
  3
  zgłoś
 • kuciap
  2017-04-02 21:15
  Sorosowe kukielki
  5
  zgłoś
 • Pm
  2017-04-02 20:57
  Soros szmatki.
  73
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama