Te rezultaty oznaczają, że ci dwaj kandydaci zmierzyliby się w drugiej turze wyborów. Notowania Bronisława Komorowskiego skoczyły o 1 punkt procentowy, zaś wynik Andrzeja Dudy jest gorszy o 3 punkty, niż w ostatnim sondażu TNS.

Reklama

Trzecie miejsce zajął kandydat niezależny Paweł Kukiz, który odnotował 6-procentowe poparcie wyborców - wzrost o 4 punkty procentowe. Kandydat partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke niezmiennie może liczyć na 4-procentowe poparcie. Magdalena Ogórek w sondażu uzyskała 3 procentowy wynik - to spadek o 2 punkty.

Na lidera Twojego Ruchu Janusza Palikota chce zagłosować 2 procent badanych, zaś na Adama Jarubasa z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Grzegorza Brauna po 1 procencie. Jacek Wilk, Paweł Tanajno i Marian Kowalski mają w sondażu po 0 procent poparcia.

13 procent respondentów nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos 10 maja. Przewidywana frekwencja w wyborach ma wynieść 56 procent.
Sondaż przeprowadzono w dniach 7-8 kwietnia 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych mieszkańców Polski metodą wywiadów telefonicznych CATI.

PAP / Paweł Supernak