Sztabowcy PiS nie chcą mówić o szczegółach konwencji ani aktywności prezesa partii.

Reklama

PiS chce powtórzyć sukces akcji "Wiosna Polaków", która przyczyniła się do zwycięstwa ugrupowania w wyborach z 2005 roku. Kaczyński i politycy PiS co kilka dni odwiedzali wówczas różne miasta w Polsce i przedstawiali na wiecach swoje propozycje programowe dotyczące budowy IV RP.

"Jesteśmy na etapie dopinania ostatnich etapów kampanii. Na pewno prezes będzie w niej uczestniczył. Będzie oficjalny start kampanii" - powiedział PAP szef sztabu PiS Tomasz Poręba.

"W sierpniu rozpoczniemy kampanię. Będzie to bliżej końca miesiąca. Szczegółów nie chcę zdradzać" - mówi rzecznik PiS Adam Hofman, który będzie również rzecznikiem sztabu wyborczego.

PiS w przyszłym tygodniu ma skończyć tworzenie list wyborczych. W najbliższy piątek komitet polityczny partii podejmie decyzje o kandydatach do Senatu. W drugiej połowie przyszłego tygodnia kierownictwo PiS zajmie się listami do Sejmu.

Od czwartku PiS rozpoczyna kampanię na małoformatowych plakatach, które zawisną głównie w małych i średnich miastach.

Plakaty opisała wtorkowa "Rzeczpospolita". Tło plakatu stanowią drzwi lodówki, do których przywieszone są: zdjęcie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, które działacze PiS rozdawali po katastrofie smoleńskiej, i żółte karteczki z postulatami z programu wyborczego PiS.

Kaczyński powiedział we wtorek, że nie uczestniczył w dyskusjach nad kształtem tych plakatów. Zaznaczył, że "człowiekiem, wokół którego powstało PiS", był właśnie Lech Kaczyński i stąd naturalne jest odniesienie do jego postaci.

Reklama