Jak poinformował PAP rzecznik Polsatu Tomasz Matwiejczuk, z Jarosławem Kaczyńskim o programie wyborczym PiS oraz kampanii wyborczej rozmawiać będą Dorota Gawryluk (Polsat) i Andrzej Godlewski (TVP). "Rozpoczęliśmy kampanię. Jarosław Kaczyński nie miał jeszcze wywiadu telewizyjnego. Jest dobra okazja, żeby porozmawiać o tym, jak będzie wyglądać Polska po wyborach, dlaczego jest źle rządzona" - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman.

Reklama

Podkreślił, że wywiad Kaczyńskiego nie ma nic wspólnego z debatą polityków w TVN24. "Wywiad Jarosława Kaczyńskiego nie jest reakcją na to, tylko przedstawieniem tego co będziemy prezentowali w kampanii, jaka będzie Polska po wyborach" - dodał.

Debatę w TVN24 poprowadzi dziennikarka "Faktów" TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. Poświęcona będzie tematyce służby zdrowia i polityki społecznej. Rozpocznie się o godz. 19.25 i potrwa godzinę. Wezmą w niej udział minister zdrowia Ewa Kopacz (PO), minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak (PSL), b. minister zdrowia Marek Balicki(SLD) oraz b. prezes NFZ Andrzej Sośnierz (PJN).

Jak mówiła PAP Lidia Zagórska z TVN24, zaproszenie zostało wysłane także do PiS, ale partia ta nie potwierdziła swojego udziału w debacie. W czwartek TVP i Polsat poinformowały, że w organizację debaty w TVN24 stacje nie włączą się, gdyż w ich ocenie powinni wziąć w niej udział przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy w całym kraju (a takich jest siedem - poza partiami parlamentarnymi, także Ruch Palikota i Polska Partia Pracy - Sierpień 80).

Na antenie Polsatu w ubiegły piątek odbyła się debata z udziałem szefa PO, premiera Donalda Tuska i prezesa PSL, wicepremiera Waldemara Pawlaka.

W poniedziałek szefowie sztabów wyborczych partii zasiadających w parlamencie spotkali się, by ustalić szczegółowe reguły przeprowadzenia debat. Z ustaleń, które wtedy zapadły wynika, że przed wyborami odbędzie się sześć debat. Mają dotyczyć oprócz służby zdrowia i polityki społecznej, także: infrastruktury i polityki regionalnej, gospodarki i stanu finansów publicznych, polityki zagranicznej oraz rolnictwa i spraw wsi. Jako ostatnia miałaby odbyć się debata liderów partyjnych.