Konkurs na operatora telewizji mobilnej odbieranej m.in. w telefonach komórkowych wygrała spółka INFO-TV-FM. To ona będzie odpowiedzialna za budowanie całej infrastruktury potrzebnej do odbierania telewizji w komórce oraz za to, co zobaczymy na ekranie telefonu. Wciąż nie wiadomo, jakie konkretnie programy się tu pojawią - najprawdopodobniej będą to m.in. fragmenty meczów Euro 2012, seriale, bajki i klipy muzyczne.

Reklama

Niewykluczone, że będzie też można odbierać klasyczne kanały telewizyjne. Taką możliwość testowano m.in. w Warszawie. Jakość obrazu była bez zastrzeżeń, na ekranie komórki widać było nawet pasek informacyjny TVN 24.

Wiadomo na pewno, że firma z Zamościa zobowiązała się do zaoferowania co najmniej 16 programów od przynajmniej 16 dostawców usług audiowizualnych, np. stacji telewizyjnych lub radiowych.

>>>Przeczytaj o Euro 2012 w telefonie komórkowym

Do końca maja 2015 roku telewizja w komórkach będzie dostępna w 31 miastach. Największym zaskoczeniem było to, że w przetargu przegrało konsorcjum czterech operatorów komórkowych - Ery, Plusa, Play i Orange, które startowały pod wspólną nazwą Mobile TV. To oni byli faworytami konkursu.

UKE tłumaczy jednak, że oferta firmy z Zamościa została wyżej oceniona. Przede wszystkim dlatego, że firma gotowa jest zapłacić za częstotliwości 15,1 mln zł, z nieoficjalnych informacji wynika, że to kilkakrotnie więcej, niż zaoferowali operatorzy.

>>>Zobaczysz gole Polaków w komórce

Spółka INFO-TV-FM jest mało znaną firmą, zajmuje się m.in. emisją programów radiowych i telewizyjnych. Buduje maszty i wieże telekomunikacyjne oraz udostępnia własną infrastrukturę nadawczą operatorom telefonii komórkowej. Należy do NFI Magna Polonia.

>>>Debata WSJ o mobilnej telewizji