Geje i lesbijki są oburzeni rysunkiem Andrzeja Krauzego, który zamieściła "Rzeczpospolita". Na ilustracji mężczyzna tłumaczy kozie, że weźmie z nią ślub zaraz po tym, gdy zostanie on udzielony gejom. W środowiskach homoseksualnych zawrzało. Po raz kolejny homoseksualizm został porównany do zoofilii. Geje uważają, że "Rzeczpospolita" nie kryje się ze swoją niechęcią do mniejszości seksualnych, ale tym razem przesadziła.

>>>Przeczytaj list gejów do redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej"

Przedstawiciele mniejszości seksualnych planują wysłać pismo do redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" z żądaniem przeprosin na łamach dziennika. Piszą, że zdążyli już się przyzwyczaić do homofobii gazety, jednak uznali, że tym razem "została przekroczona granica chamstwa".

Trzy lata temu sąd wydał wyrok w sprawie porównywania gejów do zoofili. Oskarżonymi byli radni PiS z Poznania, którzy usiłowali zablokować Marsz Równości. Przemysław Alexandrowicz i Jacek Tomczak głosili wtedy, że " będzie to propagowanie odmiennych zachowań seksualnych. (...) Chodzić może także o promowanie takich skłonności jak pedofilia, nekrofilia i zoofilia". Co prawda wtedy doszło do ugody, jednak radni musieli zorganizować konferencję prasową, przeprosić mniejszości seksualne i odszczekać to, co powiedzieli wcześniej.