Wśród kupców, którzy od rana bronili hali od samego początku widać było młodych ludzi szukających zadymy. Z czasem było ich coraz więcej. Ramię w ramię z ludźmi w kamizelkach z napisem KDT rzucali kamieniami w mundurowych. Część była zamaskowana, część łamała prawo z odkrytą twarzą. Po jakimś czasie pojawiły się też osoby w bluzach i koszulkach z napisem "Legia Warszawa".

Reklama

Stopniowo też okrzyki "gestapo" i "KDT!" zastąpiły hasła znane z piłkarskich stadionów. Dało się słyszeć "Zawsze i wszędzie, policja j... będzie" oraz przeciągle śpiewane "Warszawa, Warszawa". Po godzinie 15 naprzeciwko kordonu złożonego z prawie 200 policjantów było kilkuset młodych ludzi. Leciały kamienie, kosze, zapłonął też duży kontener na śmieci. Porządek przywrócono godzinę później.

>>>Prezydent stolicy: Czas rozmów się skończył

Spośród walczących z policją do tej pory zatrzymano 15 osób. Ale w ręce mundurowych trafi z pewnością jeszcze więcej osób. Zatrzymani usłyszą między innymi zarzut napaści na funkcjonariuszy. Policja musi jeszcze przeanalizować nagrania z akcji.