Dziennik Gazeta Prawana logo

Krzyż dzieli Polaków. Nie ma rozwiązania?

19 września 2010, 10:18
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
43 procent Polaków uważa, że konflikt wokół krzyża znajdzie rozwiązanie w najbliższym czasie. 40 procent jest przeciwnego zdania - to wyniki sondażu, przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.  17 procent badanych nie ma w tej sprawie opinii. W sondażu zapytano też o opinię w sprawie krzyża wyborców trzech największych ugrupowań politycznych.

Według Marcina Dudy, prezesa Instytutu, to długotrwałość konfliktu o krzyż mogła spowodować wśród Polaków wrażenie, że sytuacja ta jest nie do rozwiązania.
Duda przypomina, że próby porozumienia były odrzucane zarówno przez jedną, jak i drugą stronę, a do tego dochodzi niezbyt udane działanie władz, które było zbyt długo rozciągnięte w czasie.

W sondażu zapytano też o opinię w sprawie krzyża wyborców trzech największych ugrupowań politycznych. O tym, że konflikt wokół krzyża wkrótce znajdzie swoje rozwiązanie najbardziej przekonani są wyborcy PO - 46 proc. - podaje Polskie Radio.

Podobnie twierdzi 39 proc. wyborców SLD i 35 proc. głosujących na PiS.

38 proc. wyborców PO twierdzi, że konflikt nie znajdzie w najbliższym czasie rozwiązania. Tak samo uważa 43 proc. wyborców SLD i 44 proc. wyborców PiS. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Polskie Radio
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj