Jak informuje IMGW Polska będzie pomiędzy klinem wyżu znad Skandynawii, a płytkim niżem, którego ośrodek znad Sudetów przemieszczał się będzie nad Słowację. Z północnego wschodu napływać będzie arktyczna masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W południowej i wschodniej części kraju okresami opady śniegu, na Śląsku i w Małopolsce powodujące przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie do 8 cm. Temperatura maksymalna od -11 st. C na Pomorzu i Żuławach, do -8 st. C w centrum Polski, oraz do -5 st. C miejscami na południu oraz na zachodnim Wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami mgły osadzające szadź, ograniczające widzialność do bardzo słabej i złej. We wschodniej części kraju, oraz lokalnie na Wybrzeżu zachmurzenie duże i okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -23 st. C miejscami w kotlinach sudeckich, -20, -17 st. C na zachodzie Polski, do -14 st. C w centrum, oraz do -9 st. C na południowym wschodzie. W pasie nadmorskim temperatura minimalna od -16 do -13 st. C. Wiatr słaby, na północnym wschodzie kraju umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W środę na południowym zachodzie i zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, na Mazowszu i Podlasiu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm. Temperatura maksymalna od -11 st. C w kotlinach sudeckich, do -8 st. C w centrum, oraz do -5 st. C miejscami na wschodzie kraju i na Wybrzeżu. Cieplej jedynie lokalnie nad Zatoka Gdańską, -2 st. C. Wiatr umiarkowany północno-zachodni i zachodni, na północy i wschodzie kraju porywisty, powodujący miejscami zamiecie i zawieje śnieżne. Nad Zatoką Gdańską porywy wiatru do 55 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu stopniowo wzrastające do dużego. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -9 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni, skręcający do północnego.

W nocy zachmurzenie duże i słabe, ciągłe opady śniegu. Temperatura minimalna -11 st. C. Wiatr słaby, północny.

W środę zachmurzenie duże i słabe, ciągłe opady śniegu. Temperatura maksymalna -8 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni.