Kto jest "lokalnym bohaterem" Poznania? Obersturmbannführer Arthur Liebehenschel - komendant Auschwitz i Majdanka, feldmarszałek Günther von Kluge, czy as u-bootów, wiceadmirał Lothar von Arnauld de La Periere. Ludzie ci pojawili się w broszurce promującej Poznań razem z Janem A.P Kaczmarkiem, Maciejem Żurawskim, czy Małgorzatą Dydek - ujawnia TVN 24.

Reklama

Miasto wykupiło bowiem reklamę za 18 tysięcy złotych w wydawnictwie, które przygotowało specjalną broszurkę o Poznaniu. Tyle, że nikt jej przed publikacją nie przejrzał. "Miasto nie jest cenzorem tego, co pojawia się w wydawnictwach, w których kupuje reklamę. Mnie zależy na dotarciu do odpowiedniej grupy docelowej. Dla mnie ważne jest, że to wydawnictwo dociera do obcojęzycznych turystów, którzy tu przyjeżdżają" - mówi w TVN 24 Włodzimierz Groblewski, dyrektor biura kształtowania relacji społecznych Urzędu Miasta.

Wydawnictwo poprawiło już błąd, ale tylko w internecie. W drukowanych egzemplarzach przewodnika "In your pocket", które już trafiły do sklepów, zmian nie da się jednak wprowadzić.