Wielka emigracja Polaków. Exodus jak w czasach stalinizmu

| Aktualizacja:

Podczas straconej dekady po ogłoszeniu stanu wojennego z kraju na stałe wyjechało mniej osób niż w ciągu ostatnich dwunastu lat. W okresie 2000–2012 wymeldowało się 298,9 tys. osób, czyli średniej wielkości miasto

wróć do artykułu
  • ~Mirek
    (2013-04-15 14:48)
    Liberalizm w Polsce wydaje "plony" Dla kogoś, kto się chce szybko coś dowiedzieć o tym paskudztwie polecam poszukać na YT "Doktryna szoku lektor PL"
  • ~km
    (2013-02-19 20:17)
    Wielka emigracja.
    Wielka emigracja z nowej, wolnej Polski.
    Symbol katastrofy spolecznej, podzialu panstwa na bogaczy i nedzarzy.
    Oto wolnosc.
    Sami sobie zgotowalismy ten los.
  • ~Wanda
    (2013-02-19 19:33)
    A głupi tusek gadał że będzie wspaniale, cuda natchodzą i wielu wyznawców dało się nabrać.
  • ~Gość
    (2013-02-19 18:34)
    Jaka jest różnica między kryterium politycznym a ekonomicznym. Czy to czasem nie polityka decyduje o ekonomii ? Przestańcie siać propagandę. Ten rząd musi pójść siedzieć. NATYCHMIAST
  • ~BRUDNY
    (2013-02-19 17:54)
    Tusek debilom nie pomógł. A więc baj baj baj. Przyjedżcie na kolejne wybory i oddajcie na niego głos. He He He
  • ~J. Walc
    (2013-02-19 16:46)
    Przecież w Polsce pracy w bród, zwłaszcza dla młodych, inteligentnych. Państwo Tuska zapewnia. Jak Tusk coś mówi , to mówi.
  • ~młody lewicowiec
    (2013-02-19 16:41)
    Polacy- tułacze znów za chlebem , jak w noweli Sienkiewicza.
  • ~swiety
    (2013-02-19 15:39)
    Polacy sa wspaniali emigranci od wiekow .inteligentni,maja zawody i bardzo legko sie adoptuja .Politycy w Polsce stwarzaja system jak komunisci ,pierwsze policja czolgi i armia ,czyli zabiespieczenie dla wladzy wykonawczej ,a narod kit mu w oko.Zycie od piewszego do pierwszego i z reka po prosbe .Wymyslaja pseupatriotyzm .nie stej ziemi katolicyzm i to wszystko w obawie ze zabraknie ludzi do placenia podatkow .W Stanach ,Kanadzie ,Austalii tez sa ludzie ,ale zyja zamoznie ,wygdonie a nie jak malpy w kalatce ,Swiat jest po za Polska piekny ,spokojny ,bez Kaczynskich idotow i Rydzykow katolikow Ziobrow prokuratorow I Ziemkiewiczow .Emigrojcie ,wyjezdzajcie nie obawiajcie sie ! nie sluchajcie rzadowej propagandy ,pozostajac w Posce wy stwarzacie im warunki dobrobytu ,a nie sobie .kit im w oko politykom i zwarjowanych publicystom ,oni sa tylko dobre w Polsce ,bo na zachodzie trzeba znac jezyk i byc wspanialym w swojej dziedzinie .A Polska bedzie tam gdzie byla ,na poziomie bialej Afryki .
  • ~zmuszony wysiedleniec z 1981 roku
    (2013-02-19 15:32)
    do~Palec boży!2013-02-19 15:14

    Ty masz dobrze w mozgu na..ane ale bardzo zle pomieszane.
    30 lat zyje poza granicami tego zacofanego, korupcyjnego narodu i za nic w swiecie nie przyjade tam spowrotem. To sa chyba marzenia twojej scietej glowy.

    o
  • ~perun
    (2013-02-19 15:13)
    Udała się wam styropiany ta "rewolucja" z '89 :-)
  • ~pitbul
    (2013-02-19 15:09)
    niedlugo w polsce zostana tylko wielbiciele sloneczka peru i pieska niesiolowskiego
  • ~zmuszony wysiedleniec z 1981 roku
    (2013-02-19 14:44)
    A po co ludzie maja w Polsce siedziec zeby ich instytucje panstwowe okradaly?
    Np. najwiekszym zlodziejem w Polsce jest ZUS bo grabia nic nowego nie zrobia a ludzie, kto moze to za granice wyjezdzaja sie leczyc. Polska to narod na upadku. Sami durnie rzadza, korupcyjna holota i nic wiecej. A jezeli chodzi o to ze za Komuny nie wyjezdzali tak strasznie to tylko ze strachu zeby im kto kulki w leb nie przywalil. Zacofana Polska byla i bedzie. A niech jeszcze narod Polski tego zacofanego Kaczora wybierze albo jakiegos innego PISiora to na upadek nie bedzie trzeba dlugo czekac.
  • ~wafel
    (2013-02-19 14:31)
    Ci którzy chcą mieć dziecko muszą wyjechać za granicę, z płacy w kraju nie da się go utrzymać.
  • ~wow
    (2013-02-19 14:19)
    dziękujemy ci Tusku !!
  • ~marko
    (2013-02-19 14:04)
    Niech Premier ich ponownie przekona do powrotu. Zobaczymy czy tym razem dadzą się nabrać?
  • ~byk
    (2013-02-19 13:42)
    Je... system, który się zawali.
  • ~JAMI
    (2013-02-19 13:20)
    Jest rozwiązanie- biedni zjedzą bezrobotnych
  • ~Jan_Paweł_Długi
    (2013-02-19 13:07)
    Moi znajomi wyjechali (a raczej uciekli) z Polski w 1985 na "ten zachód",
    pomarli na tym pięknym zachodzie jeszcze przed 2005 rokiem.
    Raptem 20 lat tego "dobrobytu" tam zaznali... Ciała skremowano , konta i rachunki zajeto, inne "dobra" i interesy zlicytowano za grosze... .Nie zostało po nich nic..
  • ~bolo
    (2013-02-19 13:01)
    Ten leming to jakis debil PISowski.A co za PISu to ludzie nieemigrowali?To wtedy chyba najwiecej ludzi wyjechalo.
  • ~Azet
    (2013-02-19 12:58)
    Kto pisze te bzdury o emigracji i porównuje do czasów Gierka!. Wtedy trzeba było mieć paszport, wizy i wyjeżdżało się w wolność. Dzisiaj wystarczy mi dowód osobisty i mam prawo pracować gdzie lepiej płacą i wracać kiedy chce. Czy tego nie widzicie? Emigracja? TO BZDURA !!!