Urzędnicy sami sobie naganiają pracę. Na boku

| Aktualizacja:

W ministerstwach, gminach i powiatach dorabianie to norma. Niestety często prowadząca do nadużyć.

wróć do artykułu
  • ~df
    (2013-04-24 08:14)
    gooyy.. mamy Rzeczypospolitą Urzędniczą. w tym kraju zarabiają tylko oni lubn cwaniaczki z nimi współpracujace. Normalny człowiek jest od płacenia podatków i rozliczeń podatkowych. Kto ma rozum - szykuje się do wyjazdu z tego popier..nego kraju bo przy tej skali urzędników nic się w tym kraju nie zmieni bo oni zablokują każda zmianęmając taką armie wyborców.
  • ~wawawa
    (2013-04-24 08:20)
    a kto nie dorabia na boku.
  • ~gość
    (2013-04-24 08:45)
    Konflikt interesów (a może raczej zbieżność interesów) jest sprawą oczywistą, ale dlaczego mówimy o szarej strefie skoro jest to praca na umowę, czyli podatki są odprowadzane?
  • ~REWOLUCJA
    (2013-04-24 08:47)
    NAJWYZSZY CZAS ZLIKWIDOWAC TA ARMIE ZLODZEI, ROZKRADAJACA TEN KRAJ. CZAS NA REMONT.
  • ~mmm
    (2013-04-24 09:00)
    Jest wielkie bezrobocie.
    Albo działalność gospodarcza albo praca na etacie.
    Wielce korupcjogenne jest wiązanie pracy etatowej z pracą na umowy śmieciowe, z działalnością gospodarczą.
    Stworzono system w którym wybranym wolno dużo a "ciemnemu ludowi " często bardzo dobrze wykształconemu bezrobocie lub płaca minimalna lub wyjazd za granicę.
  • ~zyga_t
    (2013-04-24 09:05)
    Pamietaj ludu:"Co wolno wojewodzie, nie tobie s..." Dalszy komentarz zbedny
  • ~hel61
    (2013-04-24 09:06)
    dziwicie się? przecież w Polsce największym pracodawcom/dla swoich/ są urzędy państwowe .zaczynając od gminy a kończąc na najwyższych urzędach.Dlatego władzy nie chcą oddać ,ona się rozrosła niebotycznie w czasach rządów platformy i PSL!!!
  • ~wiesiek
    (2013-04-24 09:16)
    jestem architektem, prowadzę pracownię projektową. czasami dla zaoszczędzenia czasu posyłam klienta do urzędu po dokumenty typu plan miejscowy. oczywiście klient się nie pojawia - potem widzę go w swoim biurowcu, jak wchodzi do pracowni "urzędnika" wysoko postawionego w wydziale architektury, który prowadzi pracownię, oczywiście zarejestrowaną na swoją żonę która z architekturą ma "niewiele wspólnego". Pracownie ma naprzeciw mojej!

    jak tu konkurować z pracowniami które opracowują projekty "z pozwoleniem na budowę". dla mnie to jest granda i kwalifikuje się pod CBA. sposób pozyskania klienta - nieetyczny.

    sprawdzić to można w prosty sposób - wyciągnąć z archiwum wszystkie projekty które na stronie tytułowej nie mają zamieszczonych obowiązkowych danych typu "nazwa jednostki projektowej". albo sprawdzić ilość wyjść urzędnika z pracy... bo nadzór nad projektami trzeba pełnić.

    Pozdrawiam śląskie urzędy np: Wodzisław, Rybnik, Żory...
  • ~gryf
    (2013-04-24 09:19)
    do ~wawawa...ssales cos dzis?
  • ~banda czworga. PO PSL SLD RP
    (2013-04-24 10:06)
    ZLIKWIDOWAĆ ADMINISTRACJĘ.
  • ~oburzona
    (2013-04-24 10:11)
    ZUS- sik opłacony, lata składkowe do emerytury lecą, większość lewej roboty wykonuje się w pracy, a na szkolenia załatwia się pieniążki z Unii i wszystko pod okiem przełożonych. Teraz w radio Pan Bury powiedział, że zatrzymany wojewoda podkarpacki jest człowiekiem odpowiedzialnym z godnością i że sam zrezygnuje ze stanowiska. Takich ludzi z godnością w Rządzie mamy większość.
  • ~pingwin
    (2013-04-24 10:21)
    wszystkich urzednikow na szafot, odciac od koryta i na ulice ...
  • ~janek
    (2013-04-24 10:26)
    jeszcze ochrona środowiska audyty środowiskowe za grube dziesiątki tysięcy a później zatwierdzają inwestycje
  • ~sfvretv
    (2013-04-24 10:31)
    tak wygląda Polska gminna i stołeczna od lat !!!
  • ~@~gość2013-04-24 08:45
    (2013-04-24 11:14)
    To nie jest 'konflikt interesów'. To jest korupcja. Urzednik nadzorujący nie może być autorem projektu, za przychylność i przymykanie w urzedzie petent daje łapówę i ubieranie tego w idiotyzmy głupich słówek nic nie pomorze.
    A raz kupiony urzedas, da sie kupić następnemu i tak to działa, czy to będą pieniądze i wypchana reklamówka dobrych słodyczy czy alkoholi- korupcja i koniec.
    CBA powinno sie po takich sygnałach wcielić w rolę 'petenta' jak najszybciej i rozbić te przestępcze mechloje urzędasów.
  • ~Observer65
    (2013-04-24 12:21)
    I tak powolutku Polska jest degradowana , afrykanizacja totalna. Zresztą wszyscy ci którzy znają WODZA i CZAROWNIKA są bezkarni i tzw. prawo ich nie dotyczy.
  • ~smutna prawda
    (2013-04-24 22:02)
    "dorabiają" na wykładach (w prywatnych szkołach, które są prowadzone jako biznes) i szkoleniach także sędziowie... Co więcej domagają się takiego uprawnienia. To dopero jest groźne.
  • ~IZ
    (2013-04-24 23:22)
    No i co panie kubaszewski? Ale coś ********** to twoje
  • ~TARANTULA
    (2013-04-26 10:22)
    To nie jest ustrój kapitalistyczny, ani liberalno-biurokratyczny, ale przestępczy. Za "rządzenie" - wieloletnie więzienie.