Białe kołnierzyki okradają państwo na setki milionów

| Aktualizacja:

Grupy przestępcze zajmujące się wyłudzaniem podatków, kredytów bankowych i hazardem w internecie przeżywają rozkwit. "Przestępcy dla swoich celów kupują 'gotowe' spółki. Regułą jest rejestrowanie po 50 pod jednym adresem. Rekordem było odkrycie 200 spółek zarejestrowanych w tym samym miejscu" - opowiada proszący o anonimowość inspektor kontroli skarbowej.

wróć do artykułu
  • ~SZECHTEROWA GNIDA
    (2013-07-01 12:29)
    OKRADNĄ - DOSTANĄ PO 5 LAT - WYJDĄ PO 3.

    WPROWADZIĆ KARY OD 15 - 25 LAT WIĘZIENIA.
  • ~łańcuchowy
    (2013-07-01 13:40)
    oni nikogo nie okradają. oni biorą swoje co im sie nalezy jak psu buda
  • ~gosc72
    (2013-07-02 15:13)
    prawo tworzyli i tworza poslowie , najwiekszym bledem jest ze tworza ustawy buble ktore utrudniaja zycie maluczkim , a bogaci dzieki doradcy moga bezkarnie okradac ,przypomnial mi sie sprawa [kulki] swoje komputery wysylal bodajze do Czech bo gdy wracaly mogl sobie zarobic na wacie ,w swietle prawa mogl bo byla tam luka hmmmm no iw lkazdej firmie jak jest dobry doradca to mozna duzo zarobic ,ale zadna z parti nie probuje nawet znajdowac luk w ustawach bo ...trudno powiedziec , wola sie klocic partia z partia lub wewnatrz parti o stolki przyklad na dzis PSL ale w kazdej partii takl jest a SZKODA
  • ~POlandia
    (2013-07-01 22:32)
    Niewiele lat temu pani Naczelnik, jednego z warszawskich Urzędów Skarbowych, opowiedziała mi następującą historię:
    Z Ożarowa (podwarszawska miejscowość, siedziba jednej z najgroźniejszych Mafii) US dostał od człowieka „pod przykrywką” informację, że wielomilionowy majątek – OFICJALNIE istniejący u gangstera X – może być zakwestionowany i, w świetle prawa, zabrany (po sprawie sądowej) na rzecz Skarbu Państwa.
    Pani Naczelnik poszła z tą rewelacją do samego szefa.
    Po kilku dniach pan Szef wezwał panią Naczelnik do siebie i zapytał się:
    - Czy ma pani dzieci, męża, rodzinę?
    - Mam.
    - No to ja właśnie ruszyłem trzy dni temu pani sprawę, a wczoraj dostałem na biurko list, w którym jest opis, do której szkoły chodzą moje dzieci, jakie są ich imiona, gdzie mieszkam, no i czy nie boję się awarii swojego samochodu?
    Pani nazwisko też jest tam wymienione.
    Co pani na to?
    ….
    No to złapano hydraulika z Ożarowa, który ukrył dochód 5.000 złotych, na co nie miał faktur.
  • ~hahahahahahahahahaha
    (2013-07-01 20:36)
    Ciekawe kiedy skarbówka weźmie się lub przestanie przymykać oko na kredyty udzielane przez DnB NORD w WAW grupie VICTUS sp zoo ul. Grenadierówzarządca nieruchomości. Nie dość że wielomilionowe sumy kredytów udzielane są na podstawie lewych papierów i słupów z zarządów Wspolnot Mieszkaniowych to jeszcze przechowywane sa na rachunkach tych Wspolnot. Okradane sa ccale blokowiska na Grochowie zarządzane przez firme VICTUS sp zoo!!! Pieniądze pierze się w Wilanowie za pomocą firmy LEMONHOUSE - również zarządzanie nieruchomosciami rodzinny biznes.
    Nadzór bankowy kompletnie nie reaguje na takie okradanie. I
    Twiedzi że trzeba z tym iść do sądu!!! Nadzur skarbowy też nie.
  • ~OHydny
    (2013-07-01 16:56)
    Przestępczość gospodarcza była, jest i będzie. To jest element rzeczywistości podobnie jak ekonomia. Państwo ma 100 tys urzędników, żeby tą przestępczość ograniczać i eliminować. Państwo ma komputerowe systemy inwigilacji obywateli. Państwo opłaca sowicie urzędników wysokich szczebli, żeby zapobiegali możliwości powstawania przestępczości gospodarczej na szeroką skalę. Jest więc prosta odpowiedź na pytanie kto odpowiada za straty budżetu. Ten, kto działalność przestępczą umożliwia, ukrywa i wspomaga. A to jest niestety nasza demokratycznie wybrana władza, która ma inne ważne problemy - jak grabić bezpośrednio... bez żadnej działalności gospodarczej.
  • ~rahav
    (2013-07-01 15:24)
    Nikt nikogo nie okrada oni biorą a nie kradną.
  • ~XXXY
    (2013-07-01 15:05)
    "A może zmienić prawo tak aby złodziej, gdy nie odda skradzionych pieniędzy, będzie musiał dług odsiedzieć?"

    Ale wymyśliłeś. Mają to odsiedzieć na koszt podatnika, bo przecież pieniędzy nie odda (Ponad 2 tysiące złotych miesięcznie przeznacza się na takiego "siedzącego"). A jeszcze później napisze skargę, że w celi miał "niedometraż", albo że współlokatorzy palili papierosy i jeszcze dostanie odszkodowanie za kiepskie warunki. Są jeszcze u nas kamieniołomy czy kopalnie, zagonić do roboty aby sam zarobił na wikt i opierunek w trakcie odsiadki.
  • ~PREZESOWA bezzębna GNIDA
    (2013-07-01 14:46)
    ..jarus-stalin-dupalin
    Ha ha ha jarus bezzebny
    jajarz...kot bedzie pierwsza dama , pawlowicz od oswiaty i kultury...hofman i blaszczak
    od przekretow...a reszta idiotow i wykastrowanych eunuchow "technicznych ".
    ..od przytakiwania niemocie prezesowi...!

    A RZADZIC BEDZIE RYDZYK i on bedzie ministrem finansow...od przelewow miliardow
    z kasy panstwowej do Radyja Ma Ryja...biskupi tez skorzystaja...nawet Paetz...
    bedzie mial na klerykow i nowe czerwone gacie z AMORE
  • ~@~Kasa2013-07-01 13:43
    (2013-07-01 14:28)
    Gdyby to była prawda, byłoby wspaniale.
    Ale kto się odważy?
    A potem zepsute hamulce w samochodzie albo inne 'atrakcje' pisiarzy pewne jak w banku.
  • ~Kasa
    (2013-07-01 13:43)
    Czego wy się domagacie od Kontroli Skarbowej, jak oni mają wykrywać takie przekręty, skoro WSZYSCY inspektorzy skarbowi szukają uchybień w kasach SKOK ???
  • ~malpa.tusk.kaszebe.gov.acta.zbuk.merputin
    (2013-07-01 13:25)
    Pierwszy ukradziony wedle recepty J.K.Bieleckiego MILION - to byl tylko taki rodzaj pierwszego "grantu" dla spoconych z przejecia i napalonych na latwy szmal cwaniaczkow i kombinatorow, grantu przyznanego sobie przez nich dla sfinansowania i przeprowadzenia kombinacji na zupelnie inną skalę, a mianowicie opracowania i wdrożenia metody na to, "jak ukrasc pierwszy MILIARD"!
    I to jest już teraz stary wyprobowany "polski patent"!
    Potem już poszlo im jak po masle i dzisiaj "oni" mają już SETKI UKRADZIONYCH NAM MILIARDOW!!!

    A naiwni Polacy - w tradycyjnym niemym uwielbieniu, szacunku i podziwie dla "profesorow", "prezydentow" i "premierow" - pokornie przyznawali zlodziejom coraz to nowe granty, szczodrze patronowali tej naukowej dzialalnosci i uprawiali ten swój niezrozumialy żarliwy kult "narodowych" patronow takich jak św. Miro, św. Rycho, św. Zbycho, św. Bul i św. Grzech!
    To już lepiej bylo przez te wszystkie lata wedle uznania dawac na tace!
    Teraz pozostalo nam już tylko zabalsamowanie naszych świetych we wrzacej smole, obsypanie edredonowym puchem dla wiekszego komfortu i wyslanie ich w nagrode do nieba w charakterze aniolkow!

    A ten Bielecki to jest teraz pierwszy doradca ekonomiczny Tuska i doradza mu w sprawie zayebania nam "pierwszego biliona"!
    Ale podobno Bondaryk zostawil w szufladzie w swoim biurku w ABW jakieś smrody na Bieleckiego w sprawie FOZZ, w sprawie bankructwa OLT, w sprawie kursu akcji KGHM, w sprawie lobbingu za sprzedażą ruskim akcji "Azotów" i w wielu innych sprawkach, w których Bielecki maczał swoje brudne łapy - a teraz podobno Tusk na chwile wyszedł z Bieleckim do sracza, żeby omówić ważne sprawy państwowe - i ktoś te szuflade otworzył i szybko ze strachu wsadził pod dywan...
    Na razie tylko lekko cuchnie pod dywanem...
    ... ale może niebawem dojśc do zatrucia czadem ze zbyt pospiesznie palonego skoroszytu...
    ... a i dywan chyba się właśnie przepala na wylot...
  • ~Źmior
    (2013-07-01 11:17)
    A może zmienić prawo tak aby złodziej, gdy nie odda skradzionych pieniędzy, będzie musiał dług odsiedzieć?
  • ~kruk
    (2013-07-01 13:10)
    bociany i inne ptactwa dorabiają na matactwach
  • ~szkło
    (2013-07-01 13:01)
    Donka pociecha pod nazwą BĄK - to sztandar pod płachtą którego odchodzą manipulacje kasą. Dobry przykład dla hochsztaplerów.
  • ~Celtic
    (2013-07-01 12:49)
    Elektorat PO.
  • ~wigraszek
    (2013-07-01 12:27)
    RE: Źmior :odsiedzieć,to my też zapłacimy,a odrobić np. w kopalni lub w innym miejscu gdzie się ciężko tyra...
  • ~POL ANKA
    (2013-07-01 12:02)
    te bardzo skomplikowane mechanizmy są tylko dlatego skomplikowane ponieważ z przestępcami współpracują pracownicy skarbówki. Tak było z Baksikiem i tak jest teraz. Jeżeli skarbówka ma potencjał sprawdzać paragony w sklepie warzywnym to znaczy że sprawdzenie firm odliczających Vat to pestka. A więc jak na wstepie, ktoś bierze w łapę. AMEN
  • ~kkk
    (2013-07-01 12:00)
    Brawo PO. Pod waszymi rzadami okradana jest Polska, okradany jest naród i to za waszym pozwoleniem. Tak Panie Tusk polskość to nienormalnośc.
  • ~notariusz slup niemiecki
    (2013-07-01 11:46)
    okradaja ? to powazny zarzut -moze anonimowy informator powiadomil juz prakuratora ? czy tak sobie popierduje ? Moim zdaniem firmy dzailaja legalnie sa zarejstrowane, placa podatki, daja prace - a ze wykorzystuja luki w systemie podatkowym ? no to przeciez od tych sprwa sa doradcy podatkowi. Czy doradca podatkowy, to zlodziej ?

Może zainteresować Cię też: