Ilu Polaków wierzy w zamach w Smoleńsku? NAJNOWSZY SONDAŻ

| Aktualizacja:

Konferencja naukowa w sprawie katastrofy smoleńskiej nie wyjaśni jej przyczyn - uważa zdecydowana większość Polaków. Aż 72 procent ankietowanych przez CBOS jest zdania, że w ten sposób nie uda się zbliżyć skrajnych stanowisk w tej sprawie.

wróć do artykułu
 • ~Polak...
  (2013-10-29 16:56)
  To juz przechodzi wszelkie granice przyzwoitosci.A moze zrobcie sondaz czy morderca,gwalciciel ,lub inny przestępca,skazany prawomocnie przez sąd ,to przestępca czy nie.Wogole moze zamiast wyborow robic sondaze,zamiast sądow tez robic sondaze...
 • ~Polak...
  (2013-10-29 16:58)
  .i jeszcze moze zrobcie sondaz czy katastrofa powinni zajmowac się fachowcy,naukowcy,akademicy ,czy na wszystko wystarczy Tusk,Komorowski,Bartoszewski i w koncu Lasek???
 • ~Dyżurny Mason
  (2013-10-29 16:58)
  Tu-154 zderzył się z UFO. Proszę mi udowodnić, że było inaczej !
 • ~solidaruch
  (2013-10-29 17:01)
  do ~moherowy ninja
  zeczywiscie dobry nick.Chodziiz w ciemnosciach PO omacku ,i boisz się właczyc swiatło(rozum) zeby nie dowiedziec się prawdy.Ot Szkiełko i oko.Szkiełko TVN i oko Wyborczej...
 • ~czytam GW
  (2013-10-29 17:09)
  Zestawienie oficjalnych informacji z kraju w środku europy, jest rok 2013 (21 wiek):

  - samolot o rozpiętości skrzydeł 35m, ściął skrzydłem drzewo 6m ponad ziemią i wykonał półbeczkę nie tykając ziemi

  - ściął lub prawie ściął, właściwie to złamał, korona pozostała przy pniu prostopadle do kierunku lotu samolotu

  - korona drzewa nie została przesunięta mimo działania siły ciągu silników, unoszącej samolot o wadze 75 ton

  - był to zdumiewająco słaby samolot, znane są skądinąd przypadki przecięcia przez samolot liny kolejki linowej, skoszenia metalowych latarni, wreszcie wykoszenia kawału lasu (patrz katastrofa w Lesie Kabackim:
  http://n744pm.files.wordpress.com/2011/05/sp-lbg-10.jpg) nie tym razem

  - słabość samolotu zdumiewa, ponieważ w roku 2009 przeszedł on generalny remont w zakładach Aviakor w Samarze, w trakcie tego remontu samolot był ogólnie dostępny i niezabezpieczony przez polskie służby:
  http://www.youtube.com/watch?v=n0IntHE3Yuc

  - ten zdumiewająco słaby samolot złamał trochę brzozę, zrobił cudowną półbeczkę i rozbił się o ziemię w drobne kawałeczki nie zostawiając na tej wyjątkowej ziemi śladu (twarda smoleńska ziemia!!)

  - kawałki też były strasznie dziwne, duraluminium skruszone jak szkło przez błoto krzaki i przepancerną brzozę walało się daleko przed morderczym drzewem, kawałeczki były tak drobne że połowę poszycia gdzieś wcięło

  - te większe kawałki natomiast, których nie wcięło (burty samolotu), jakoś zupełnie bezsensownie powyginały się na zewnątrz

  - brzozowy mutant który dokonał tych wszystkich cudów był złamany już 5 dni przed całą akcją, ale nie ( to przecież niemożliwe !! ) imperialny satelita który tak twierdzi łże jak Maciarewicz, dla takiej brzozy to pikuś, tam każda to potrafi..strach pomyśleć co potrafią tam dęby!

  GW RULES
 • ~Janina
  (2013-10-29 23:35)
  Obojetnie co piszecie jak sadaze chcecie pokazywac ja mieszkam 19 lat za granica to przezylam to bardzo gleboko z rodzinami wspiralam ich sercem bo ja kiedy chce odwiedzic moja kochana ojczyze dzieci wnuki I rodzine to tez lece samolotem I I niewiem czy szczeliwie dolece ale rozmawialam tu amerykanami nie z polakami nikt niewizy ze to wypadek tylko zamach to dlaczego wy sie dziwicie polakom ze mysla ze zamach pokazcie prawde I nie rubcie zpolakow glubcow sadazami pokazcie prawde I nich sie skonczy nie ci ludzie wreszcie spoczywaj w spokoju.
 • ~Tofik
  (2013-10-29 17:17)
  Następny sondaż POkrywka, kiedy wyszły na jaw fałszerstwa wyborcze w PZPO. Jeżeli fałszują wybory w PZPO co się dopiero dzieje POdczas prawdziwych wyborów.
 • ~Józia
  (2013-10-29 16:14)
  ~nareszczie2013-10-29 14:39
  ... kula działa tylko w rękach ludzi którzy nie kłamią ,

  Prawdopodobieństwo znalezienia Polaka, który nie kłami jest porównywalne ze znalezieniem świętego Graala...
 • ~Pomóżcie proszę
  (2013-10-29 16:11)
  Pomóżcie proszę odnaleźć zaginionych ekspertów doktora Laska!
  
Czy ktoś wie kim są, jak się nazywają? 

  1. Pomóżcie mi odnaleźć eksperta, który badał brzozę i ja zmierzył, pi razy drzwi, z dokładnością do dwóch metrów.
  
2. Poszukuję również eksperta, choćby jednego, który fizycznie, z lupą w ręku, dotknął wraku. 

  3. Może ktoś wie, jak się nazywa i gdzie się ukrywa ekspert, który badał oryginały czarnych skrzynek?
  
4. Z wdzięcznością przyjmę informację, który ekspert rozpoznał w kabinie znajomy głos generała Błasika.
  
5. Bardzo też jestem ciekaw, jak się nazywa akademik, badacz wytrzymałości materiałów, który obliczył, że skrzydło ścięło brzozę, a brzoza równocześnie, w tej samej milisekundzie, ścięła skrzydło. 

  6. Chętnie też poznam nazwisko badacza, który obliczył, że samolot ściął brzozę na wysokości pięciu metrów, stracił część skrzydła, po czym wykonał obrót, nie zawadzając skrzydłami (będąc na 5 - 10 metrach wysokości!) o ziemię.
  7. Umieram z ciekawości który to ekspert Laska przesłuchał kontrolerów z wieży na lotnisku? Tych samych którzy oszukali pilota tutki Protasiuka mówiąc mu że jest na kursie i scieżce. A nie był!
 • ~moherowy ninja
  (2013-10-29 17:30)
  re solidaruch;
  cóż mógłbym odpowiedzieć tym samym, mógłbym zaapelowac abyś włączył rozum i przestał karmić się doniesieniami od Antka ale czy to nas do czegoś zbliży?
  Ot, zastawiam się nad tym czy nik w tym kraju nie jest w stanie policzyć dwóch belek (tak to nazywano w podstawach mechaniki, która ledwie liznąłem). Pierwsza belka to drzewo - jaka potrzebna jest siła ścinająca aby dziabnąć drzewo na określonej wysokości, znając średnice i współczynniki z tabel myślę że nie byłoby to specjalnie trudne. Bardziej skomplikowane będzie policzenie siły ścinającej jaka wystąpiła na skrzydle bo jest to zdecydowanie bardziej skomplikowana belka. Jednak i to moim zdaniem dla sprawnego inżyniera nie powinno być problem przy dostępie do informacji nt materiałów z jakich wykonano skrzydła, ich współczynników itp.
  Porównując te dwie obliczone siły będziemy w stanie określić co było bardziej prawdopodobne.
 • ~ślązak
  (2013-10-29 15:34)
  Jak Pis na czele z Kaczyńkim i Macierewiczem rozwijali legendę zamachu? Cytuję.kolejno:
  . Putin razem z Komorowskim i Tuskiem zamordowali 96 osób.Ruski wywołali sztuczną mgłę, rozpylili hel,. użyli promieni śmierci i pól magnetycznych, użyli tajnej broni ukrytej pod śniegiem. użyli bomby na pokładzie, potem, że były dwie bomby, samolot nie zderzył się z brzozą, i ostatnio,że brzozy wogóle nie było.. Pozatym antoni twierdził ,że ma twarde dowody i zeznania świadków, że 3 osoby przeżyły i zostawy wywiezione z miejsca wypadku. Ponadto ,że ma świadków, iż rannych ruski dobijali strzałami.Pseudonaukowe dowody oparto na kłamstwie, ze nie mogło być zderzenia z brzożą, ,,ponieważ nieprawwą jest ,że samolot zniżył swój lot poniżej 100m".Pseudonaukawcy dowodzili zamachu demonstrując widzom pękającą parowkę i plastykową butelkę, Jeden z nich dowodził ,że jest lotniczym specem, bo w dzieciństwie kleił papierowe samolociki.Rząd miast dyskutować nad rozwojemkraju, zajmuje się rozpartrywaniem kłamstw i ich zbijaniem. Ten proces jeśli go sejm nie przerwie, będzie trwał w nieskończoność , dzieląc Polaków na myślących racjonalnie i na tych ulegających nachalnie publikowanym kłamstwom Macierewicza I Kaczyńskiego, wspieranych przez częśc biskupów oraz przez część duchownych ambonowym a także przez guru sekty Rydzyka..  ;:"
 • ~JASNOWIDZ
  (2013-10-29 14:58)
  SEKTA TUSKISTOSKA W AMOKU BLUZGA NA OŚLEP CZYM POPADNIE.
  WYDA WAS SAM PUTIN.
 • ~Karma Losang Dordże.
  (2013-10-29 15:06)
  Kataguruma na plecy jest wynikiem sumy dwóch przyśpieszeń. Brak zewnętrznej częsci skrzydła (nie wiedzą, jak długiej - ciekawe?) plus maksymalny kop staku, który go dobił do gleby. Na wieży nie było nowicjuszy.
  Nie ******* mnie.
 • ~Karma Losang Dordże.
  (2013-10-29 15:12)
  Kataguruma na plecy jest wynikiem sumy dwóch przyśpieszeń. Brak zewnętrznej częsci skrzydła (nie wiedzą, jak długiej - ciekawe?) plus maksymalny kop staku, który go dobił do gleby. Na wieży nie było nowicjuszy. Jak dał radę.
 • ~Kazdy myslacy wie co jest grane, tylko glupiec
  (2013-10-29 15:13)
  Oddanie sledztwa wspolsprawcom daje wiele do myslenia ! ...
  WSZYSTKO STAJE sie JASNE ! ! !
 • ~TUsk-154 Odchodzicie
  (2013-10-29 15:14)
  Dzięki badaniom naukowym wiemy, że był wybuch, a nie pancerna brzózka, czy tak należy interpretować wyniki
  28% uważa, że był wybuch i zamach
  56% uważa, że był wybuch i awaria (bez zamachu)
  16% nie ma zdania (albo nie chce powiedzieć ankieterowi
 • ~Solo Monica
  (2013-10-29 15:15)
  Wczoraj jakaś babcia uwierzyła ze dostanie spadek po Janie Pawle II jak udowodni ze ma oszczednosci. Oddala wiec oszustom 3,7tys złotych a ci podwieźli ja do koscioła i kazali zgłosic sie do proboszcza.
  Czy trzeba dodawac że ta babcia jest wyborca PiS i wierzy w zamach smoleński ?
 • ~jws
  (2013-10-29 20:20)
  O kłamstwach Macierewicza dotyczących przyczyn, ich zdaniem zamachu, napisano już wiele.Prypomnę inne kłamstwa zawiązane z tzw specjalistami., Jeden ze specjalistów amerykańskich wyliczany przez macierewicza jako członek jego komisji oświadczył, że nigdy nie uczestniczył w niej. Spotkał się raż w życiu z macierewiczem w kawiani I NIC WIĘCEJ!!!.POLSKI SPECJALISTA Z AKADEMII GÓRNICZO HUTNICZEJ W KRAKOWIE PRZYZNAŁ SIĘ ,ŻE KŁAMAŁ W MEDIACH,MóWIĄC, ŻE MA DOWODY OBALAJĄCE RAPORT MILERA.Stanie przed komisją etyki w uczelni.Inny ,,specjalista amerykański przedstawiany był przez macierewicza jako wybitny ekspert do spraw katastrof lotniczych, który uczestniczył w badaniach katastrofy promu kosmicznego. OKAZAŁO SIĘ TO RÓWNIEŻ KŁAMSTWEM, POTWIERDZONYM DOKUMENTACJĄ AMERYKAŃSKĄ.
  PODOBNIE INNI TZW. SPECJALIŚCI TEJ KOMISJI NIE MAJĄ UPRAWNIEŃ DO BADANIA KATASTROF LOTNICZYCH.
  Miał mieć macierewicz żelazne dowody, że ROSJANIE STRZELALI DO RANNYCH POLAKÓW. NIE PRZEDSTAWIŁ ICH NIKOMU.MIAŁ MIEĆ TWARDE DOWODY,ŻE TRZECH POLAKÓW RANNYCH W KATASTROFIE ROSJANIE UPROWADZILI.TO TEŻ OKAZAŁO SIĘ KŁAMSTWEM.BRZOZY WOGÓLE NIE BYŁO CO JEST KOLEJNYM KŁAMSTWEM.Ile jeszcze kłamst bezkarnie produkować będzie macierewicz, kłamca i oszust.??
 • ~sly
  (2013-10-29 15:18)
  rzadowe Anonidowe ustalenia jednak nie przekonuja Polakow .Jest tam tyle bledow i klamstw ,ze jestem za propozycja Kleibera ,aby eksperci obu stron wyminali sie argumentami na face to face.Oczywiscie zeby nie padl argument o upolitycznieniu powinni sie wylaczyc i Lasek I Maciarewicz .
 • ~Smolczyk
  (2013-10-29 15:18)
  Ilu Polakow ma dosyc p...nia na ten temat?

  Nie mam watpliwosci co do przyczyny afery smolenskiej rozpetanej przez Jaroslawa Kaczynskiego. Jaroslaw wydal rozkaz Lechowi aby ladowac za wszelka cene. Posluszny bratu Lech nie oponowal i przekazal odpowiednie dyspozycje zalodze samolotu. Jaroslaw uzyje wszelkich sposobow aby ta przerazajaca prawda nie wyszla na jaw. Jaroslaw nie mial intencji usmiercenia brata i >90-ciu osob obecnych na pokladzie ale tak wyszlo. Ten patologicznie ambitny czlowiek musi zyc z ta mysla a jako nie znajacy zadnych granic cynik uzyje wszelkich sposobow aby zataic prawde. Wynajmuje paranoidalnego schizofrenika Maciarewicza aby udowodnil klamstwo. Maciarewicz jest osobnikiem chorym psychicznie i tym samym pozbawionym sadu krytycznego. On jest oporny na perswazje. Bedzie sie trzymal swojej idei fix i nigdy z niej nie zrezygnuje. Niektorzy paranoicy maja nadzwyczajne oddzialywanie na otoczenie. Potrafia silnie indukowac innych ludzi i angazowac ich do pracy w imie totalnie absurdalnej idei. Czasami pociagaja za soba tlumy, co da sie zauwazyc analizujac sytuacje w Polsce. W pewnym momencie prawda wyjdzie na jaw, Jaroslawie. Wiem, ze nie chciales zabic brata i kilkudziesieciu towarzyszacych mu osob ale to zrobiles. Rozumiem Twoje przerazenie.