Kępa koło Żytna, wsi pod Radomskiem – w tym miejscu na początku lipca spotkają się neonaziści z całej Polski. Odbędzie się tam festiwal Orle Gniazdo. Organizatorzy mówią, że jest to festiwal muzyki tożsamościowej i patriotyczna impreza kulturalna – donosi „Express Ilustrowany”. Przeciwny twierdzą, że mamy raczej do czynienia z propagowaniem nazizmu i homofobii.

Reklama

Tutaj poczujesz prawdziwie narodową atmosferę, posłuchasz dobrej muzyki z przekazem, spotkasz się ze znajomymi i poznasz ideowych ludzi – można przeczytać na stronie internetowej imprezy.

Jaka to muzyka i jacy ludzie? „Express Ilustrowany” sięga po cytaty z piosenek zespołu Wilcze Stado, który przyjedzie w tym roku na imprezę. Żydowskie gnidy przejmują władzę nad światem, głos narodu woła cię, abyś wrogom białej rasy przyniósł zasłużoną śmierć i żaden pedał nie ucieknie nam spod butów – oto przekaz, jaki płynie z festiwalowej sceny.

W ubiegłym roku Orle Gniazdo miało odbyć się w Siewierzu, jednak po nagłośnieniu sprawy właściciel lokalu wypowiedział umowę organizatorowi. Tym razem festiwal może już przebiegać bez przeszkód. Osoby, które przygotowują imprezę, mimo treści i nawoływań, jakie w czasie jej trwania się pojawiają, nie mają się czego obawiać. Zgodnie z prawem festiwal jest legalny. Wszystko dlatego, że organizowany jest na terenie prywatnym.