Obie strony konfliktu ogłoszony wyrok interpretują na swój sposób.

Reklama

Dzisiejszy wyrok, który zapadł przed Sądem Okręgowym w Legnicy, przywrócił nam wiarę w sprawiedliwość. Sąd uznał, że oszczerstwa i obelgi rzucane przez blogera nie mieszczą się w granicach wolności słowa, a w krytyce działalności osób publicznych, nawet za pośrednictwem bloga i internetu, nie można dopuścić się personalnego ataku, szkalowania, momentami wulgarnego znieważania - pisze w swoim oświadczeniu zarząd Fundacji WOŚP.

Prawomocny wyrok! Owsiak doił kasę z WOŚP, ale nie wolno o nim mówić „hiena”, bo to kosztuje 5 tys.! - pisze tymczasem na swoim blogu Matka Kurka.

Jak wygląda wyrok sądu w rzeczywistości? Sąd uznał, że bloger znieważył Jerzego Owsiaka; nazywając go "hieną cmentarną". I za to wymierzył karę grzywny. Sąd uniewinnił jednak blogera od zarzutów pomówienia w dwóch artykułach, w których Wielgucki oskarżył Owsiaka o przywłaszczenie pieniędzy, kradzież i marnotrawstwo.

Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe - czytamy w uzasadnieniu sądu.

Uzasadnienie wyroku ws. Jerzy Owsiak kontra bloger Matka Kurka
pobierz plik
Co pisał Matka Kurka na blogu?

Bloger opisał na swoim blogu, że prawdziwy biznes Owsiakowie robią na swoich prywatnych firmach przyklejonych do Fundacji WOŚP i spółki powiązanej Złoty Melon.
Udowodnione zlecenia od tych podmiotów dla firmy Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak to ponad 1 300 000 złotych
- wyliczał Matka Kurka. W sumie - jak twierdzi bloger - Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak z pieniędzy ofiarodawców uzyskanych przy pomocy środków publicznych wyjęli najmniej 3 miliony złotych.
Matka Kurka
twierdzi, że prawdziwe żniwa dla Owsiaka to Przystanek Woodstock.

Złoty Melon” ma wyłączność na obsługę, a „Mrówka Cała” prawa autorskie i wielosettysięczne zlecania na obsługę medialną. Owsiak maksymalizuje zyski i do bólu tnie koszty - twierdzi bloger.


CZYTAJ WIĘCEJ: Finanse WOŚP. Ile zbiera, ile wydaje, ile płaci Owsiakom i pozostałym pracownikom? >>>