Kościół zapłaci ofierze ksiedza pedofila. Jest ugoda!

| Aktualizacja:

Kościół zapłaci 150 tys złotych za molestowanie przez księdza. Przed sądem okręgowym w Koszalinie odbyła się w piątek kolejna rozprawa w procesie o zadośćuczynienie. Jak informuje TOK FM doszło do ugody. To był pierwszy taki proces w kraju.

wróć do artykułu
  • ~warszawiak
    (2015-03-20 08:49)
    Wydymanie ministranta i jego posluszenstwo wobec kaplana to pierwszy stopien do jego kariery w kosciele katolickim.
    Amen
  • ~wjw
    (2015-03-20 09:24)
    Życzę powodzenia i więcej odwagi u innych molestowanych. Czas najwyższy zacząć walczyć z tą czarną zarazą.
  • ~antony
    (2015-03-20 10:08)
    Oczywiste ze biskup odpowiada finansowo za skutki bezprawnego postępowania jego podwładnych,jest biskupem i ma obowiażek wiedzieć co się dzieje w terenie i zapobiegać patologiom kleru,a skoro tego nie robił to kuria jest winna zaniedbań i musi wypłacić odszkodowanie pokrzywdzonym,gdyż z reguły żaden ksiadz nie płaci za swoje zobowiązania tylko jego przełożony,tak jak jest z alimentami,jest specjalny fundusz i za niego wyplacają licznym dzieciom księży alimenty,tak i w tym wypadku musi być..Dziennikarz Tvn narozrabiał ,a TVN wyplaci odszkodowania,zawsze firma placi,a nie umywa rączki jak kler i zgania jeden na drugiego.
  • ~Michał
    (2015-03-20 10:38)
    Pokazówka? Jednego udupią a pozostali?
  • ~ww
    (2015-03-20 10:45)
    Mam nadzieje, że poszkodowany wygra i kościół zacznie przepraszać, a nie wysłać oprawcę na inną plebanie
  • ~Polak z Norwegii
    (2015-03-20 11:11)
    PEDOFILIA, a glownie jej rozmiar na tym ZGNILYM Zachodzie jest POwalajacy.
    Krajem, gdzie byly i sa obecnie najwieksze afery pedofilskie, jest Anglia.
    Do dzis nie jest wyjasniona olbrzymia afera pedofilska, ktora miala miejsce w BBC.
    Wielki star BBC, Jimmy Savile przez kilka dziesiatek lat wykorzystywal seksualnie dzieci w calej Anglii, nawet gdy prowadzil programy w TV-BBC, w krotkich, minutowych przerwach, "kisil"swojego ogora we wszystkich mozliwych otworach, u tych bezbronnych dzieci.
    Co najciekawsze, sprawa byla znana angielskiej POlicji, oraz sluzbom specjalym, MI6 na przyklad.
    NIKT nie reagowal!!
    Jimmy Savile, slynny byl z tego, ze nie mial przyjaciol. Mial TYLKO jednego, z ktorym spedzal duzo czasu, a byl to syn krolowej Anglii, Charles, przyszly krol Anglii. Jimmy i Charles byli nierozlaczni, jak dwie papuszki. Wiele ludzi w Anglii POdejrzewa Chalesa, ze wiedzial o tajemnicach Jimmiego, a moze wiecej, moze byl w to wmieszany?? Pytania POnad Pytania!!!
    Wczesna jesienia 2014 wybuchla POnowna wielka PEDOFILSKA afera na wysapach, ktora doprowadzila do kryzysu rzadu Cameleona. Dotyczylo to wysokich warstw sPOlecznych, jak sedziow, POlitykow, a slady prowadzily NAWET do Palacu ElisabethII.
    Cameleon obiecal to jak najszybciej wyjasnic, ale jak widac bardziej zajety jest ten POdly Faryzeja emigrantami z Polski.
    O tym co Angole wyprawiali w swoich koloniach, nawet strach wsPOminac!!!
    Belgia, to jest historia odzielna. Tam ewidentnie prowadzily slady do Mapetow Palacowych.
    Portugalia, ma rowniez czarna karte, jezeli chodzi o ten temat. Tam dopiero w latach 70-tych wprowdzono prawo, ktore oficjalnie zabrania seks z dziecmi!!
    Tych pare informacji pisze dla tych co mysla, ze pedofilia to dyscyplina ksiezy katolickich.
    Nie podaje tych informacji, zeby zmniejszyc haniebne, pedofilskie czyny ksiezy, tylko OBJEKTYWNIE biorac temat, to ksieza SLABO wypadaja, poniewaz maja DUZO wieksza konkurencje.
    Na przyklad statystyka wyczynow pedofilskich nauczycieli, stawia w cieniu nawet ksiezy, ale MOda jest POobszczywac Kosciol, NIEPRAWDAZ ???
  • ~pol anka
    (2015-03-20 11:30)
    niech zgadnę, nie ma podstaw prawnych do dochodzenia roszczeń, sprawa przedawniona, sprawa przełożona na dalszy termin, chory oskarżony, chory świadek, chory sędzia, chory ławnik. O Boże jaki jeszcze może być powód aby powoda wystukać ? Oj tam znajdzie się
  • ~makaron530
    (2015-03-20 11:40)
    Wychodzi na to, że głupi, głupszy i Polak. Bo jak kuria wiedziała, to za zaniechanie działania prokuratura może robić dochodzenie. A odszkodowania np. o wojska za to, że ktoś cierpiał z powodu t/z fali jeszcze nie dostał.
    Tak i tu żądanie odszkodowania od sprawcy jest słuszne, ale od jego przełożonych,
    jest nie mądre i graniczy z wyłudzeniem.
  • ~hiena
    (2015-03-20 12:29)
    Coz za radosc w lewackich mediach! Wreszcie mozna wrocic do ulubionego tematu. Ostatnio narobilo sie niewygodnych tematow zwiazanych z islamem, a przeciez rozkazy sa jasne - batozyc kosciol katolicki. Radosc o takiej skali wsrod lewackich zdrajcow, ze zaczeli uzywac wykrzyknikow, wiwatujac, wygrazajac piesciami i glaszczac sie po brodach...
  • ~prawdajest1
    (2015-03-20 12:50)
    Wśród was będą fałszywi nauczyciele (2 Piotra 2:1).
    Jak postępują fałszywi nauczyciele? Używają przebiegłych metod. Odstępcy ‛cichaczem wprowadzają’ zgubne nauki. Działają potajemnie niczym przemytnicy — niepostrzeżenie zaszczepiają spaczone idee. Podobnie jak sprytny fałszerz próbuje wprowadzić do obiegu podrobione dokumenty, tak samo oni, posługując się „sfałszowanymi słowami”, czyli kłamliwymi argumentami, próbują propagować sfabrykowane przez siebie poglądy jako prawdziwe. Upowszechniają „zwodnicze nauki”, „przekręcają (...) Pisma”, aby pasowały do ich twierdzeń (2 Piotra 2:1, 3, 13; 3:16). Wcale nie leży im na sercu nasze dobro. Idąc za nimi, zboczylibyśmy z drogi wiodącej do życia wiecznego. Jak możemy się uchronić przed fałszywymi nauczycielami? Biblia bardzo wyraźnie określa, jak mamy wobec nich postępować (Rzym. 16:17; 2 Jana 9-11). Wzywa nas, ‛byśmy ich unikali’. W różnych przekładach wyrażono to następująco: „wystrzegajcie się ich”, „strońcie od nich”, „trzymajcie się od nich z daleka”!
  • ~ROma
    (2015-03-20 13:13)
    Biskup dobrze wiedział ze by przegrał sprawe i zaczęły by masowo wpływać pozwy o odszkodowania,wiec aby sprawe wyciszyć ,przestał opowiadać głupoty jak to on nic nie wiedział. Za każde wykroczenie pozywać biskupa ,on jest powołany i ma za to ogromne wynagrodzenie aby dbać o kler i wszystko wiedzieć i zapobiegać.
  • ~Polak
    (2015-03-20 16:58)
    Kto pisze takie bzdury,kościół zapłaci,z czego,my podatnicy zapłacimy,bo utrzymujemy tę bandę zboczeńców Watykańskich.
  • ~mason
    (2015-03-21 03:07)
    to początek KOŃCA czarnej zbrodniczej sekty watykańskiej
  • ~Konrad Wallenrod
    (2015-03-21 09:19)
    Czy ten ksiadz tez mial moc transubstancjacji , oplatka i wina w autentyczne cialo i krew Pana Jezusa ?.Problem nastepny co z mszami w intencji zmarlych i zywych.A juz caly cyrk z odpuszczaniem cudzych grzechow!.Ludzie kiedy w koncu zaczniecie myslec, zabierzcie sie do czytania Biblii ,wystarczy tu tylko Nowy Testament i ze Starego Przymierza 10 Przykazan Bozych, a szczegolnie tego usunietego w 7 wieku , Ksiega Wyjscia rozdzial 20 wiersz 4-6 i Ksiega Powtorzonego Prawa rozdzial 5 wiersz 8-10.To jest drugie przykazanie Boze.