Mieszkania zmienione w chlew. "Jesteśmy zwyczajnie bezradni"

| Aktualizacja:

"Czy dalej pomagać tym, którzy darowane od miasta mieszkania zamienili w chlew? Tym, którzy wyrwali i sprzedali drzwi, bojlery, kaloryfery, krany i kuchenki? Pomagać im? Co z nimi począć?" – takie pytania publicznie zadał prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz po tym, jak zobaczył, w jakim stanie są zaledwie czteroletnie mieszkania socjalne, które miasto przekazało osobom ubogim. Dziennik.pl rozmawia o tej sytuacji oraz o płynących z niej wnioskach z prezydentem, którego nazwisko w ostatnich dniach było na ustach całej Polski.

wróć do artykułu
  • ~baj
    (2015-04-04 19:15)
    dalej dawajcie mieszkania pijakom a nie ludziom uczsiwym
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-04-04 13:42)
    Kto zrobił fotkę z mego mieszkania (po prawej). To pewnie ci wredni z PIS-u...
  • ~eródyta
    (2015-04-03 19:12)
    Nie obrażajcie świń.
  • ~weteran
    (2015-04-03 18:15)
    Hołota najszybciej i najlatwiej dostaje mieszkania od gminy i piorunem doprowadza je do stanu chlewa. Normalni ludzie czekają latami, czasem bezskutecznie.
  • ~sted
    (2015-04-03 15:14)
    Co wy tak uczepiliście się tych świń,przecież to człowiek stworzył im to środowisko i zmusił do życia w tych warunkach.Dajmy im wolność,a zobaczycie że zawstydzą nas wszystkich.
  • ~meeerty
    (2015-04-03 14:55)
    U mnie w bloku mieszka człowiek w mieszkaniu kwaterunkowym. Nie pracuje, pije, ma żółte papiery. Jest agresywny wobec mieszkańców, szczególnie jak jest pijany. Zaczepia ludzi na klatce, żebrze o pieniądze, a kiedy ktoś krzywo na niego spojrzy, przeklina i obraża. Zamienia się w zwierzę, kiedy wpadnie w furię. W nocy dzwoni do sąsiadów na piętrze i nie daje im spać. Mieszkam w tym bloku krótko, ale jestem zdumiony biernością mieszkańców i przyzwoleniem prawnym na zachowanie takiego człowieka.
  • ~Dwóch autorów
    (2015-04-03 13:53)
    Brawo Panie Prezydencie! To kolejna pańska wypowiedź, która pokazuje, iż można zajmować się polityką i zachować zdrowy rozsądek. Niestety, jest Pan wyjątkiem od reguły.
  • ~Rychu
    (2015-04-03 13:09)
    Tak jest na całym świecie, szczególnie w krajach, w których religia nie zabrania chlania.
    Wyjście jest proste. Raz dziennie za darmo micha zupy z wkładką i do widzenia.
    Jak któryś z tych pijaków ma taka potrzebę i wytrzeźwieje to na noc noclegownia, szczególnie w okresie zimowym.
    Jak jest pijany, pustostan, pod most czy na działki.
    Jedynym celem życia większości tych osób jest gorzała. Dla niej zrobią wszystko, ukradną, wyniosą aby sprzedać czy ukradną jakieś żelastwo łącznie z pokrywami studzienek ściekowych. Oni się nie martwią, że ktoś może wpaść do kanalizacji. Oni potrzebują gorzały i to jest dla nich usprawiedliwieniem.
  • ~emeryt 5
    (2015-04-03 12:44)
    Pomagać trzeba tym ludziom, którzy sami chcą sobie pomóc. Nic za darmo, bo nie szanujemy tego, co dostajemy za darmo.Ludzie, którzy dostają zasiłki powinni odpracować je przy pracach porządkowych lub innych pracach. Pomagać trzeba też tym, którzy ciężko pracują za marne pieniądze lub mają niskie głodowe emerytury i nie starcza im na opłaty, żywność i utrzymanie dzieci.
  • ~EGZORCYSTA IV RP
    (2015-04-03 11:08)
    Ruskie mają na to bardzo efektywny wynalazek = Obóz Pracy Przymusowej.
    Powinni być zmuszani do prac publicznych takich jak sprzątanie miasta, naprawa lub budowa dróg, itp. Bo więzienie nie rozwiązuje takiej patologii a jest bardzo kosztowne.
  • ~andre64
    (2015-04-03 09:30)
    Przeciez wiemy ze wiekszosc tych niby biednych ludzi doprowadzili sie sami
    Alkocholizm, narkotyki , lenistwo i my podatnicy mamy za to wszystko placic?
    Na bruk!!!
  • ~hanka
    (2015-04-03 09:07)
    Holota pozostanie holota--z mieszkaniem czy bez. Nie rozumiem dlaczego takim nalezy pomaga--nalezaloby ich wysiedlic z tych domow i dac ludziom z odrobina kultury. Wiele czlowiek nie wymaga, ale tego rodzaju zniszczenia sa niedopuszczalne. To nie sa biedni--ale po prostu dno spoleczne.
  • ~@obserwer_12015-04-02 18:58
    (2015-04-03 08:20)
    PO kojarzone jest raczej z dobrze zarabiającymi, więc to elektorat PiS zdemolował swoje mieszkania i przerobił je na ulubiony styl - chlew
  • ~@Wiesio 13bicz na PISmatolki.2015-04-03 03:29
    (2015-04-03 08:19)
    I to jest powodem niszczenia mieszkań w których mieszkają?

    Widać, źle przydzielono te mieszkania bo jest masa innych rodzin, które doceniły by taki przydział.
  • ~i tyle
    (2015-04-03 05:21)
    świnie do chlewa ...
  • ~Wiesio 13bicz na PISmatolki.
    (2015-04-03 03:29)
    Peowskie zlodzieje przez 8 lat do tego doprowadzili, ze oni maja wszystkiego pod dostatkiem ,a drudzy z glodu zdychaja.
  • ~soltys
    (2015-04-03 03:23)
    Zmusic ich do pracy zamiatac ulice kopac rowy czyscic ubikacjie publiczne i przy pracach ich pilnowac.
  • ~na zimno
    (2015-04-03 01:18)
    Proste - powinno sie im zbudowac chlewy z korytami
  • ~Leonidas
    (2015-04-03 00:35)
    Panie Wadim, nikt z głupków tu piszących Pana nie zrozumie - dobrego gospodarza. Myśli Pan, że któryś z tutaj Pana krytykujących pomógł komuś biednemu? Nie!!! Oni żądają żeby Pan pomógł im z naszej/podatników kasy. Na pewno nie ze swojej.1
  • ~kibic
    (2015-04-02 23:17)
    Wadim Tyszkiewicz nie potrafi zmusić do właściwej pracy ludzi z opieki społecznej. Gdy jest dewastacja lokalu socjalnego, należy takich ludzi eksmitować do noclegowni i to szybko. Jest wielu porządnych ludzi bez mieszkań.
    Tylko trzeba tyłek ruszyć a nie metodą komuchów i ludzi agencji rzymskiej bezradnie ręce rozłożyć. Bo tacy są. Narzędzia prawne są w rękach ludzi. trzeba z nich korzystać. A nie pozwalać na dewastację mienia społecznego.