Górniczy etat i przywileje w zamian za łapówkę. Skandal w JSW

| Aktualizacja:

Nowy skandal w JSW. Okazuje się, że do pracy przyjmowano ludzi, którzy nie mieli żadnego wykształcenia. Za etat i przywileje musieli się jednak zorganizowanej grupie opłacić. Stawka wynosiła kilkanaście tysięcy złotych.

wróć do artykułu
  • ~Jarosław z Warszawy
    (2015-04-09 08:23)
    Co chcecie to polska Solidarnosc , maja kilku ksiezy na etacie !
    Sa swieci !
    Glosuja na PIS !
  • ~sztygar emeryt
    (2015-04-09 08:24)
    Przestępstwo to dawanie łapówek, osoba nie wykształcona, ale kumata daje lepsze rezultaty niż wykształcona ciamajda.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-04-09 08:25)
    Smrodek w Solidarnosci
    Oświadczenia majątkowe dla działaczy związkowych powinny zostać jak najszybciej wprowadzone. Może pozbieramy podpisy?
    Należy ujawnić majątki i dochody liderów związkowych. Dlaczego składają dekl. majątkowe radni z Pcima, a ci którzy wydają nasze mld zł nie?
  • ~Dzwoni Jarosław z Warszawy
    (2015-04-09 08:28)
    A potem bydelko strajkuje i chce 14, 15 wyplaty , wsady , deputaty...
    wyslac ich w PIS-dooo,
    a prezes PIS podjudza i popiera to zaklamane bydelko !
  • ~OKu
    (2015-04-09 08:32)
    Uwaga: Jarosław z Warszawy nie tyle dzwoni, co przydzwonił rano głową w futrynę... A tych, co go czytają uważa za idiotów. Ale ci ze WSI tak maja...
  • ~POzdrawiający WAS
    (2015-04-09 08:34)
    Witajcie chłopcy z obcej wsi którzy umiecie pisać bez myślenia
  • ~TFU, swołocz
    (2015-04-09 08:36)
    Patrzcie, patrzcie, to ZWIĄZKOWCY zatrudniali "górników" na etatach w kopalniach... Dyrekcja nie miała z TYM - NIC WSPÓLNEGO !!! No to GDZIE szły te pieniądze za etaty ?
    Teraz przynajmniej wiemy, dlaczego byłego prezesa dłuuugo nie można było odspawać od fotela... A jak popatrzymy, ile z tego trafiało do kasy na fundusz wyborczy PO...
  • ~bezrobotny
    (2015-04-09 08:45)
    Szkoda, że nie ma tak w całym kraju. Każdy by miał pracę, dyrektorzy pieniądze a sądy i organa ścigania miałyby wolne. Czas najwyższy utworzyć jeszcze ponad tysiąc spółek giełdowych.
  • ~warszawiak
    (2015-04-09 08:46)
    Rozmodlona Polska ?
    Sami oszusci !

    Minister Kazana był listonoszem miedzy kapitanem Protasiukiem, a Lechem Kaczyńskim. A co mówił Kazana teraz wszyscy wiedzą: Nie ma decyzji, próbować do skutku itd.
  • ~Szewc Kilinski
    (2015-04-09 08:50)
    A może niech dalej szukają,nie wiele trzeba , żeby przejrzeli na oczy, to nie jest wielkie odkrycie u wielu potentatów nawet zachodnich koncernach w Polsce , przyjmowanie do pracy za kasę to normalka .Dziwie się ze teraz odkryli.
  • ~leszcze
    (2015-04-09 09:00)
    płotki
  • ~Jarosław z Warszawy
    (2015-04-09 09:02)
    Wojciech Jasinski (64 l.), minister Skarbu Panstwa w rzadzie PiS, skazal Polaków na najdrozszy gaz w Europie! Jak to mozliwe? W 2006 roku szef resortu zgodzil sie podpisac umowe gazowa z Rosja bez dokladnej analizy dokumentu! Efekt? Do 2022 roku Polska zaplaci o okolo 18 miliardów zlotych za gaz wiecej niz inne panstwa europejskie, które kupuja ten surowiec z Rosji.
    W 2006 roku minister Wojciech Jasinski zaakceptowal umowe zawierajaca niekorzystna formule cenowa, a jej konsekwencje sa przeogromne - mówil w rozmowie z "Super Expressem" obecny szef resortu skarbu Mikolaj Budzanowski (41 l.). Chodzi o wieloletni kontrakt z Rosjanami na dostawe gazu do Polski. Jasinski wyrazil na niego zgode bez dokladnego zapoznania sie z jego zapisami. "Ze wzgledu na ograniczony czas do wyrazenia opinii, MSP nie mialo mozliwosci analizy przekazanego projektu Umowy. Niemniej (...) wyrazam zgode na zawarcie Umowy" - mozna przeczytac w pismie z 15 listopada 2006 roku, podpisanym przez Jasinskiego, które publikujemy obok. Nastepstwem pospiechu i braku szczególowej analizy skutków liczacego ok. 1000 stron kontraktu bylo zaakceptowanie 10-procentowej podwyzki cen gazu podyktowanej przez Rosjan.
    Sprawilo to, ze Polska placi obecnie duzo wiecej niz nasi zachodni sasiedzi. I choc szczególy kontraktów gazowych objete sa tajemnica, to szacuje sie, ze PGNiG placi Gazpromowi obecnie ponad 500 dolarów za tysiac metrów szesciennych surowca. Firmy z Niemiec, Francji, Wloch czy Austrii maja duzo nizzsze stawki. Natomiast z wyliczen MSP wynika, ze do 2022 r., czyli konca obowiazywania niekorzystnych zapisów, wszyscy polscy odbiorcy gazu zaplaca przynajmniej o okolo 18 mld zlotych wiecej! Budzanowski chce jednak wszelkimi metodami walczyc o obnizke! - Cena, która placimy Rosjanom, jest za wysoka. Dlatego w tym roku pozwalismy Gazprom przed Trybunal Arbitrazowy w Sztokholmie - mówi. Jesli jego decyzja bedzie po mysli Polski, ceny gazu moga spasc o okolo 10 proc.
    Sam Jasinski odpiera jednak wszelkie zarzuty pod swoim adresem. - To sprawa polityczna. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Po pierwsze Rosjanie nie pozostawili nam innego wyjscia niz podpisanie tej umowy. Po drugie z trescia umowy zapoznalem sie na tyle, na ile pozwolila na to ograniczona ilosc czasu - wyjasnia "Super Expressowi" byly minister. Obecnie sprawe kontraktu gazowego przeswietla Najwyzsza Izba Kontroli. Raport z jej prac bedzie znany dopiero na jesieni.

    Mikolaj Budzanowski (41 l.), minister skarbu: Przeplacamy miliardy zlotych
    - Minister Skarbu z PiS zaakceptowal umowe zawierajaca niekorzystna formule cenowa,
    a jej konsekwencje sa przeogromne.
    Zapisy umowy powoduja, ze za gaz przeplacamy kilka miliardów zl rocznie.
    Byly minister powinien zostac rozliczony za sposób podjecia tej decyzji.
    Nie wczytujac sie w dokument, wyrazil zgode na jego podpisanie.
  • ~aby żyło się lepiej
    (2015-04-09 09:11)
    ZGODA na afery i BEZPIECZEŃSTWO dla mafiozów !
    Żyrandol wraz z prokuraturą i nagrzanymi sędziami
    wam to zapewnią !!!
  • ~salomea
    (2015-04-09 09:17)
    Wczoraj czytałam że za "Misia" żona wpłaciła do PO 25 tyś zł. To co to jest ?
  • ~qaduq
    (2015-04-09 09:20)
    Jakie to proste i piękne, bo to jest kopalnia gieldowa. Przyjęcie korzyści materialnej z powoływaniem się na wpływy dotyczy tylko zakładów pracy, nie będących podmiotem prawa handlowego? To czego czepiamy się autostrad, pociągów, a nawet ukochanej władzy, którą rządzi spóldzielnia, obsadzająca stanoiska w spółkach państwowych? A jakim prawem czepiamy się SKOK-ów. Po takiej interpretacji można im pod SKOczyć!! Nareszcie żyjemy w państwie prawa, w którym emeryci tylko wierzą w sprawiedliwość i są robieni na policjanta. Okazuje się, że tradycyjne wartości szanują i wykorzystują w Polsce jeszcze tylko emeryci i przestępcy. Do tego doprowadzili Popaprańcy!!!
  • ~Broniek
    (2015-04-09 09:26)
    Przecież można ich ukarać na podstawie przepisów karno-skarbowych. Wątpię aby odprowadzali podatki od tych dochodów z "legalnych" łapówek.
  • ~Prawda
    (2015-04-09 09:30)
    To skandal, okradają giełdową spółkę i prokurator nie widzi w tym nic złego a co z przestępstwem karno-skarbowym. Bardzo trudno uwierzyć, że to jest prawda...
  • ~bulba
    (2015-04-09 09:53)
    Co za debilne państwo! Lapówka, to jest łapówka bez względu na właściiela. USA ściga swoje prywatne firmy także w Polsce.
  • ~kubi
    (2015-04-09 09:54)
    Niezła interpretacja! Zatem więc takie przedsiębiorstwo państwowe, które jest na własnym rozrachunku (a są takie) lub jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, też nie dostaje pieniędzy publicznych, a gdy finansowo jest na "plusie" to jeszcze do budżetu odprowadza dywidendy. Czyli i tam spokojnie można brać łapówki i robić szwindle.
  • ~obywatel
    (2015-04-09 10:03)
    Czy Śląsk jest już w Niemczech? Dlaczego operację policji nazwano po niemiecku? Czy ktoś tam upadł na głowę, czy gra na jakąś awanturę?Pani Piotrowska, czy Pani wie co się u Pani dzieje?