"Stanowczo proszę, aby na wrocławskim ratuszu, siedzibie władz miejskich, nad bramą Sukiennice 9, obok flagi Wrocławia została umieszczona na stałe polska flaga państwowa" - cytuje fragmenty interpelacji "Gazeta Wrocławska". Zdaniem radnego PiS "na co dzień, niestety, nikt o niej nie pamięta".

Reklama

"Przepiękny wrocławski Ratusz, najważniejszy budynek naszego miasta i zarazem siedziba władz, wybudowany w czasach panowania na tych ziemiach dynastii Piastów, stanowi wręcz centralny punkt Dolnego Śląska. Dzisiaj na tym gmachu nie powiewa polska flaga - symbol naszej dumy narodowej, symbol naszej niepodległości i władzy nad tą dzielnicą" – dodaje.

Skąd taki pomysł na pismo? Radny ujawnił, że od znajomego przewodnika usłyszał, że "turyści z Niemiec mają dużą satysfakcję z powodu nieobecności flagi państwowej na budynku ratusza".

Małek znany był do tej pory m.in. z wypowiedzi, że "trzeba zburzyć Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, symbol rosyjskiej okupacji", a w jego miejsce postawić pomnik "bitwy warszawskiej".