Za 880 mln zł przekopią Mierzeję Wiślaną. "Jedyna korzyść z tej inwestycji to zagranie Rosjanom na nosie"

| Aktualizacja:

Jedni liczą na uniezależnienie się od ruchu wizowego i wzrost przychodów z turystyki. Inni boją się utraty plaż i utrudnień podczas budowy, a jako rekompensatę proponują powstanie strefy wolnocłowej

wróć do artykułu
  • ~Kowalski
    (2016-06-11 13:56)
    Przekopać, nie dyskutować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Sru
    (2016-05-31 17:20)
    Kilka obietnic.Mam nadzieję na realizację.Rosjanie będą przeciw,a ja na ich miejscu też,ale nie jestem.Nie chodzi tu o prztyczek dla Wanii,ale o drogi wodne śródlądowe,zaniedbane,a to tani transport.
  • ~Kadet
    (2016-05-30 23:47)
    Kto dał profesurę panu Rydzkowskiemu? Pokazał wyliczenia i argumenty na poziomie księgowego z małej firmy. Miast tego, Panie profesorze, taką inwestycję widzieć wypada w szerszej perspektywie niż Pańska podszyta względami politycznymi.
  • ~Przemyślida
    (2016-05-30 23:30)
    Na realizację mrzonek miłych Jarkaczowi pieniadze są zawsze. Na pielegniarki w CZD już nie starcza. Coraz lepsza ta zmiana.
  • ~stefan
    (2016-05-30 22:23)
    Inwestycje powinny mieć sens i budować perspektywy rozwojowe dla regionu . Wizualizacja i głębokość kanału to pomysł rodem z XIX w . Podziwiałem ponad 40 km autostrady w morzu w Holandii . Gdyby ten kanał miał głębokość przeciętnej głębokości toru wodnego do Elbląga a pod kanałem był tunel dla samochodów to nie byłoby ograniczeń dla żeglugi i to zadowoliłoby wszystkich . samo wykopanie kanału powinno powiększyć plaże .
  • ~alfons
    (2016-05-30 21:07)
    ....pismaki z der dziennik, piszcie o springerach, bauerach i innych judzących szwabach !
  • ~Europejczyk
    (2016-05-30 20:55)
    Wasze umysły są tak porażone nienawiścią do niemiaszków, że nie jesteście w stanie normalnie myśleć. Polski lud jest ciężko chory. Dlaczego nie gardzicie darami, które otrzymujecie od niemiaszków w postaci dotacji? Chory ludek. Wy nie należycie do Europy. Wam brakuje klasy.
  • ~Maciek
    (2016-05-30 20:54)
    Najśmieszniejsze jest to ,że zaraz po uruchomieniu przekopu Rosjanie otworzą swoje wody.
  • ~Trele
    (2016-05-30 20:02)
    Faktycznie lepiej było jak za PO płacić 200 mln za obsługę prawną zaprzyjaźnionej kancelarii... Dziwnym trafem w Niemczech transport rzeczny i porty kwitną.
  • ~Jaro
    (2016-05-30 19:56)
    Przekopią poziomo, czy pionowo? Bo z pislamem to nigdy nie wiadomo.
  • ~~komentator
    (2016-05-30 19:39)
    5m głębokości , trochę płytko, ale na początek dobre i to. Koszt do zaakceptowania. Znaczenie, na razie trudne do ocenienia. Wszystko zależy od sprawności operatora.
  • ~waldemar K....
    (2016-05-30 19:35)
    Wolność i suwerenność nie ma ceny, tak panowie i panie sługusy duetu Mi P
  • ~vh
    (2016-05-30 18:52)
    Wszedzie buduje sie wodne drogi srodladowe, co wiecej zwazywszy na to ze Krolewiec jest jednym z najwiekszych trucicieli to dobrze byloby zbudowac mierzeje w poprzek Zalewu Wislanego by w ten sposob odciac sie od glownego zrodla zanieczyszczen.
  • ~Leopold
    (2016-05-30 17:38)
    A może udogodnienie dla Rosjan dla desantu od Bałtyku po szybkim przejęciu infrastruktury... I to wycinanie drzew na ich domniemanej drodze. Prawdopodobnie nie mam o tym pojęcia ale jedno wiem : Tym ludziom nie ufam.
  • ~Historia.
    (2016-05-30 17:37)
    To miało być dawno przekopane jak ruskie wprowadzili blokadę. Ale ci co byli przy władzy to się bardzo bali to uczynić i byli w stanie jeść ruskim z rąk.
  • ~Jestem za .
    (2016-05-30 17:31)
    To wiele korzysci , ale ktos ma w tym interes by Polska byla skansenem Europy .
  • ~nieżyczliwy
    (2016-05-30 17:26)
    Za nasze pieniądze jak te pomniki obchody ku czci itp DOBRA ZMIANA NIECH ICH CHOLERA WEŻMIE
  • ~grt
    (2016-05-30 17:03)
    ten profesorek wpisuje, jak i wielu innych "pożytecznych idiotów" wpisuje sie w kontekst, "nie, bo nie"
  • ~wam
    (2016-05-30 16:39)
    Der Dziennik, niemiecka gazeta dla Polaków jak zwykle judzi.
  • ~broszka z Broszkowic
    (2016-05-30 16:25)
    PRZYPUSZCZAM ,ŻE ROSJA MA W NOSIE GRANIE NA NOSIE ?

Może zainteresować Cię też: