Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Małgorzata Chrabąszcz Sąd Rejonowy w Radomiu uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego Sławomira T. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Reklama

Śledztwo w tej sprawie trwa nadal. Policja przygląda się m.in. kontaktom internetowym mężczyzny. Analizowane są także przypadki zaginięć młodych kobiet, do których doszło po 26 kwietnia b.r., kiedy Sławomir T. wyszedł z zakładu karnego. Mężczyzna odbywał w nim karę ośmiu lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa kobiety.

29-letni Sławomir T. został zatrzymany w poniedziałek pod zarzutem zabójstwa 18-latki z Radomia, której ciało znaleziono w lesie w miejscowości Sołtyków w gm. Skaryszew k. Radomia. Mężczyzna poznał dziewczynę przez internet. Według śledczych podczas spotkania udusił ją.

W trakcie składania wyjaśnień mężczyzna ujawnił miejsce ukrycia zwłok jeszcze jednej kobiety. Policja znalazła we wskazanym miejscu ukryte pod gałęziami ciało. W czwartek prokuratura poinformowała o przedstawieniu mężczyźnie zarzutu zabójstwa drugiej młodej kobiety, 25-letniej radomianki, której zaginięcie zgłoszono w sierpniu.

Śledczy sprawdzają także przyczyny śmierci kobiety, której ciało znaleziono czwartek w oczku wodnym na jednym z radomskich osiedli; ze wstępnych oględzin nie wynika, by kobieta miała obrażenia świadczące, że zgon nastąpił na skutek przestępstwa. Policja podkreśla, że nie łączy tego zgonu ze sprawą zabójstwa dwóch radomianek.