Chodzi o teren o powierzchni 160 hektarów, który według władz ma kluczowe znaczenie dla realizacji projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego. W planach była tam m.in. budowa linii kolejowej prowadzącej do nowego lotniska.
Sprzedaż tego gruntu miała miejsce jeszcze przed zmianą rządu, gdy władzę sprawowało Prawo i Sprawiedliwość. Nowym właścicielem został wówczas jeden z członków zarządu Dawtony. Kulisy tej transakcji jako pierwsza ujawniła Wirtualna Polska.
Źródło: MEDIA, WIRTUALNA POLSKA, polsatnews.pl
Dziennikarka. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Łódzkim oraz podyplomowych na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Pracowała m.in. w Polskim Radiu, Superstacji, Wirtualnej Polsce oraz w portalach Tokfm.pl i Gazeta.pl, a także w kilku mniejszych redakcjach radiowych i internetowych. W Dziennik.pl zajmuje się przede wszystkim tematami społeczno-politycznymi.