Na lotnisku 56. Bazy Lotniczej w Latkowie koło Inowrocławia doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem śmigłowca Mi-2. Do zdarzenia doszło po godzinie 19.00, w trakcie wykonywania lotu szkolnego. Podczas lądowania śmigłowca nastąpiło twarde przyziemienie - poinformowało Dowództwo Generalne.

Reklama

Wyjaśniono, że lotniskowe służby ratownicze zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Piloci nie odnieśli obrażeń i zostali przetransportowani do szpitala na rutynowe badania.

Zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami, okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni specjalnie powołana komisja - podało Dowództwo w komunikacie.

Jak powiedział PAP kpt. Krzysztof Płatek z Dowództwa Generalnego, w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia uczestniczyły jednostki PSP i Wojskowej Straży Pożarnej.

Na pokładzie śmigłowca było dwóch pilotów, którym nic się nie stało. Helikopter leżał na boku na płycie lotniska, pokiereszowany - powiedział PAP dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej. Zgłoszenie otrzymaliśmy chwilę po godzinie 19 - dodał.

Dyżurny wyjaśnił, że jednostki PSP opuściły już teren, gdzie doszło do zdarzenia; w Latkowie zostały dwa zastępy Wojskowej Straży Pożarnej.