Syn żołnierza wyklętego Józefa Kurasia "Ognia" domagał się ponad miliona zł zadośćuczynienia. Jest decyzja sądu

| Aktualizacja:

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu oddalił w poniedziałek wniosek o zadośćuczynienie za krzywdy wyrządzone przez system totalitarny na rzecz syna żołnierza wyklętego Józefa Kurasia pseudonim "Ogień".

wróć do artykułu
  • ~lekarz prowadzący
    (2019-02-11 10:54)
    Zastanawia dlaczego nie odwrotnie. Milion za pomnik a 50 tys symboliczne zadośuczynienie. jak rozumiem dla ofiar Ognia
  • ~ls
    (2019-02-11 11:07)
    Józef Kuraś ps. ogień to były ubek i bandyta
  • ~jajco
    (2019-02-11 10:42)
    każdy chce tylko rozkraść ...
  • ~rumor xyz
    (2019-02-11 11:34)
    Bandytów nie należy wybielać!. Brawa dla Sądu,za "normalny" wyrok!.
  • ~WET68
    (2019-02-11 10:43)
    natomiast można było ustalić jakie szykany spotykały syna w jego życiu tylko i wyłącznie dlatego że był synem,ale czego oczekiwać od sądowych spadkobierców PRL-U
  • ~Bratniaprawda
    (2019-02-11 11:42)
    Slowacy o nim maja jak najbardziej zle wspomnienia , schodzil na slowacka strone Tatr i uprawial banderowke . Taki polski Stepan Bandera dla nas niby ktos a dla slowakow morderca
  • ~www
    (2019-02-11 11:25)
    Zdania o nim są podzielone
  • ~TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA
    (2019-02-11 11:39)
    Od kul jego żołnierzy miała ginąć także polska ludność cywilna... Dr Maciej Korkuć: Jeśli tak sobie będziemy opowiadać różne rzeczy w oderwaniu od wojennych realiów czasu i miejsca to daleko nie zajdziemy. Co to znaczy „ludność cywilna”? Większość konfidentów Gestapo to była ludność cywilna. Konfidenci UB to też cywile… Ja nawet w podstawówce się uczyłem, że likwidacje konfidentów były zasługą: i dla Polski i formą ochrony miejscowej ludności. Sądzi Pan, że Polak - cywilny współpracownik Gestapo, to biedna ofiara Polski Walczącej? Jest także pozytywna legenda „Ognia”. W niej jest on bohaterem bez skazy, niemal jak Janosik. Jego postępowanie – np. wielkie wesele, które urządził – przypomina żywcem „dobrego zbójnika” z filmu Passendorfera. Dr Maciej Korkuć: I znowu możemy się bawić w opowiadanie bajek. Ja nie wiem, czy Janosik był bohaterem bez skazy. „Ogień” walczył o Polskę, ale był człowiekiem z krwi i kości, dzieckiem swoich czasów, człowiekiem, który popełniał także błędy… A Pan z uporem szuka albo białej albo czarnej legendy. Zapewniam Pana, że historia taka jaka była naprawdę, jest o wiele bardziej interesująca – i bardziej zaskakująca niż najlepsze powieści.
  • ~zin
    (2019-02-11 11:44)
    no coz takich mamy patryjotow liczy sie kasa ile da wydrzec od tego spoleczenstwa bo to spoleczenstwo pracuje na te pieniadze Juz znamy takiego z Gdanska co wszystko robi aby wydrzec pieniadze za babcie bo mu za malo dali
  • ~ODBOLSZEWIĆ SĄDY
    (2019-02-11 11:38)
    Sąd wie to z racji bycia "resortowymi dziećmi"? IPN ma jasne zdanie na ten temat,ale przecież nie jest Słowikiem, któremu za ciasnotę w celi sędzia Tuleya przyznał 500 tys. PLN
  • ~bezczelnosc
    (2019-02-11 14:07)
    Pomysla polskich "patriotow" sa niesamowite i bezczelne jak nasza wladza.
  • ~gen Walter
    (2019-02-11 13:22)
    Dowcipny ten młody ?
  • ~konsul
    (2019-02-12 17:50)
    A jak KTOS UDOWODNI,ze twoj tata ZABIL JEGO TATE , KTO ZAPLACI??? Za taka KASE to nie pomnik ,ale CMENTARZ mozna WYBUDOWAC!!! BEZWSTYDNY!!! Podobno Wolna Polska dla Ognia byla sprawa Honoru!!! Ale po co ja powoluje sie na jakis HONOR!!!

Może zainteresować Cię też: