Abp Gądecki: Popiełuszkę najpierw zniesławiano, potem wrzucono do Wisły. Podobnie dzieje się teraz z abp. Jędraszewskim

| Aktualizacja:

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas niedzielnej homilii na stadionie w Chojnie porównał abpa Jędraszewskiego do księdza Jerzego Popiełuszki.

wróć do artykułu
  • ~Padre
    (2019-08-19 14:32)
    Czy on jest normalny?
  • ~rysiek
    (2019-08-19 14:35)
    Przykro się tego słucha. Jeden ksiądz z rozpędu powiedział coś, czego ksiądz nie powinien mówić, a drugi idzie w zaparte i porównuje go do ofiary totalitaryzmu. Polscy biskupi są jeszcze bardziej zabetonowani niż towarzysze z PZPR
  • ~Chlup
    (2019-08-19 14:36)
    Jezeli sie to samo dzieje, to podajcie Gądecki termin rzucenia Jedraszewskiego do wody.
  • ~nina
    (2019-08-19 14:36)
    Co ten czlowiek oowiada za brednie,porownywanie Jedraszwskiego do popieluszki jest swietokractwem.Biskup zyje w luksusie,nie walczy o wolna Polske tak jak blogoslawiony Popieluszko,jaka szkode kosciolowi wyrzadzaja takie tuzy "tuzy intelektu"jak Gadecki , Jedraszewski,czy Rydzyk,niszczycie kosciol.Ludzie wierza w Boga ,ale do kosciola nie chca chodzic przez takich pasterzy.
  • ~sic.
    (2019-08-19 14:38)
    Kretyn i kretynskie porownanie ... jestem ciekawy kiedy pp. Franciszek zajmie sie koniecznie polskimi biskupami ??? polowa do kasacji .
  • ~nina
    (2019-08-19 14:39)
    Czyli ,wg Gadeckiego mamy ustroj komunistyczny i totalitarny.Boze zrob porzadek z biskupami w Polsce,bo oderwani sa od zycia,spoleczenstwa,rodziny i Boga.
  • ~analogia
    (2019-08-19 14:46)
    Mechanizm człowiek ten sam. Człowiek jest jak mucha, najprościej zabić ją złożoną gazetą...
  • ~Zorro
    (2019-08-19 14:48)
    Jędraszewskiego nikt nie zniesławia. Jego naziolskie wystąpienia są po prostu nazywane po imieniu. To właśnie taka pogańska mowa nienawiści prowadzi do topienia ludzi w Wiśle.
  • ~Pottt
    (2019-08-19 14:50)
    To juz bezwstydnosc, skandal, Popieluszke do Jedraszewskiego porownywac! To tak jakby Mandele do Morawieckiego porownywano ! A tego Jedryszewskiego to tez z Wisly wylowiono, to on juz tr u p ? Cos do mnie nie dotarlo. Kiedy go z Wisly wylowiono? Popieluszko bronil narodu , stracil zycie, a Jedryszewski atakuje i obraza narod! Tym wielebnym i swieto j e b l i w y m juz odbija, traca poczucie rzeczywistosci !
  • ~zin
    (2019-08-19 14:51)
    Gadecki nie pi..epsz Popieuszko udusil sie na wlasne rzadanie petle mial zalozona na szyji i do nog prostujac nogi dusil sie SB nie chcialo go zamordowac to byl ich wypadek Nocoz zaagazowal sie klecha w polityke i marnie skonczyl
  • ~Derwisz
    (2019-08-19 14:56)
    Poziom głupoty wśród kleru przebija nawet ten wśród PiS. Oto w XXI wieku mamy proroków. Czekamy na Mesjasza. Może ten z Torunia ?
  • ~zero refleksji u księdza to szok
    (2019-08-19 14:56)
    Tylko spokojnie, niech ksiądz weźmie oddech, czy ksiądz naprawdę zapomniał śmierć Pawła Adamowicza i wlokące się do dziś próby rozwodnienia odpowiedzialności sprawcy i prowokatorów, ponawianie takich samych ataków na żonę Pawła Adamowicza i na Prezydent Gdańska ? Jak można zapominać tak nieodległą przeszłość i teraźniejszość pisowskiej propagandy, siedząc na tak wysokim stołku ?
  • ~Fan_lewactwa
    (2019-08-19 14:56)
    Czerwona zaraza w Polsce już jest i co nieco sobie poczynia. Cenzuruje neta, wyrzuca z pracy,,zamienia język polski w jakiś bełkot. Próbuje też dobierać się do dzieci. To fakty.
  • ~98uiojklm
    (2019-08-19 14:57)
    Prosze ksiedza, prosze nie blyszczec porownaniami. A w ogole, to raczej starac sie nawiazac wspolprace z rzadem, ktory jedyny ma instrumenty ochrony ksiezy przed rozlewajacym sie w Polsce jak Baltyk i grozacym incydentami zjawiskiem LDGT. Im szybciej, tym lepiej.
  • ~ uważny obserwator
    (2019-08-19 15:00)
    Przy tematach o duchownych zawsze komentują ci sami wielonickowi trolle.
  • ~---------ziutek
    (2019-08-19 15:03)
    On MUSI go bronic, poniewaz doskonale wie, ze NIEDLUGO to cale towarzystwo pojdzie z torbami! Wielce mi "arycy" , "wielebni" i "przewielebni" . To w wiekszosci zwykle , niedoksztalcone, oderwane od zycia wiejskie chlopaki!!
  • ~eryk
    (2019-08-19 15:05)
    Mam nadzieję ,że to już końcówka kościoła w Polsce.Nawet katolik nie jest w stanie spokojnie słuchać tych bezeceństw.
  • ~piotr65
    (2019-08-19 15:08)
    Kaczyński i biskupi jakie to proste. Kościół oszukuje ciemny lud od 2000 lat, Kaczyński krócej ale mentalność mają wspólną: kłamstwo, obłuda, chciwość, zboczona seksualność, życie na koszt ludzi pracy, zakłamanie i żądza nieograniczonej władzy i pieniędzy.
  • ~kucharka
    (2019-08-19 15:09)
    To może biskup niech sobie przypomni dlaczego ludzie tak znienawidzili Jędraszewskiego, dlaczego on może publicznie obrażać innych a na zwróconą uwagę od razu biskupi się obrażają?, przecież to nie po chrześcijańsku.
  • ~wikary
    (2019-08-19 15:10)
    Dlaczego moralny menelu Gądecki ubliżasz bestialsko zamordowawnemu ksiedzu J.Popiełuszcze.,poniżając Go do menela Jędrzejwskiego.