Akcja ratunkowa w Tatrach. Naczelnik TOPR: Liczba poszkodowanych jest naprawdę przerażająca

To niezwykle tragiczne zdarzenie. W historii były podobne wypadki, ale liczba osób poszkodowanych i liczba osób, które zginęły podczas czwartkowej burzy, jest naprawdę przerażająca – powiedział naczelnik TOPR Jan Krzysztof.

wróć do artykułu
  • ~Jasyl
    (2019-08-24 20:21)
    Już 16 sierpnia będąc w górach po stronie słowackiej, zauważyłam niebezpiecznie kłębiące się chmury ,które wyglądały przeraźliwie. Słychać było że zbliża się burza i że nadchodzi niebezpieczeństwo. Zastanowilam się dlaczego nie dostałam czerwonego alertu!! Interesuje się lotnictwem a co za tym idzie meteorologią. .wyglądało to bardzo nie dobrze!
  • ~maq123
    (2019-08-23 07:36)
    2015 rok sprowadził falę nieszczęść
  • ~Dal
    (2019-08-23 04:03)
    Stawianie metalowych krzyzy na szczycie gor swaidczy tylko o aberracji umyslowej tego spoleczenstwa ktore jest zniwolone umyslowo przez kosciol Kat.
  • ~Grzes
    (2019-08-23 00:11)
    Pomyslmy tez o sluzbach ratowniczych. Polecieli tam pomimo trwajacego zagrozenia. Kolejne wyladowanie moglo zniszczyc helikopter, a ratownicy na ziemi tez mogli tez zostac porazeni. Liczyl sie czas. Wczesna reanimacja (z defibrylacja) moze uczynic cuda. Zapewne mieli duzego stracha, bo tylko glupi sie nie boi. Pojechali / polecieli! Czapki z glow!
  • ~Renata
    (2019-08-22 22:03)
    Dobrze że mamy takich wspaniałych ratowników TOPR i takie sprawne służby w Polsce, którzy narażali swoje życie by ratować innych.
  • ~stolarski
    (2019-08-22 21:35)
    To, że premier tak szybko zareagował i tam pojechał pokazuje, że solidaryzowanie się z ofiarami, rodzinami, ratownikami - jest na pierwszym miejscu. Duży szacunek za taką postawę.
  • ~bujak
    (2019-08-22 20:56)
    Wielka tragedia. Wyrazy współczucia dla wszystich poszkodowanych ich rodzin. Dobrze, że premier tam od razu pojechał, to ważne, dla rodzin, bliskich a także dla nas, bo premier pokazuje, że naprawdę myśli o ludziach.
  • ~Dr J.E.Bakaa
    (2019-08-22 20:13)
    Po co usuwać krzyż? Wystarczy odwrócić
  • ~J.K
    (2019-08-22 19:51)
    po kiego czorta tam włazić
  • ~to cytat
    (2019-08-22 19:37)
    Śmiertelnym zagrożeniem jest głupota. Krzyż znakomicie działa jako piorunochron i ściąga wszystkie pobliskie wyładowania. Ludzie w pobliżu są w ten sposób chronieni. Ale jak ktoś w czasie burzy łapie za piorunochron to czego oczekuje?
  • ~WIktor
    (2019-08-22 19:25)
    Ogromna tragedia! Szkoda mi jedynie dzieci, bo one rozumu nie mają i nie decydują o sobie, za nich decydują dorośli. Dorosłych mi nie jest żal, bo jak można być tak gł.pim i nie uciekać ze szczytu kiedy burza nadciąga?!!!
  • ~prezes
    (2019-08-22 17:40)
    tak bylo,jest i bedzie w gorach- to zawsze ryzyko,rano ladnie,w poludnie burza,sporo ludzi tak zginelo.Zasadniczo w gorach mozna tylko uciekac w dol ale ryzyko jest zawsze.
  • ~Tatry
    (2019-08-22 17:19)
    Co za IMBECYLE wypisuja tu glupoty - chca zaistniec!!
  • ~Adam Bialystok
    (2019-08-22 16:56)
    Kiedyś modlono sie o wszystko, o słońce o deszcz o wyzdrowienie. Modlono sie w kaplicy sejmowej. Na szczęście mija to powoli. Chorzy za których się modlono umierali. Prośba i modły o deszcz pozostawała bez echa. Ludzie w końcu pojęli że nic to nie daje.w historii pielgrzymek do Częstochowy wiele razy bezlitosny piorun uderzył w ludzi. Były ofiary śmiertelne. Nic nie pomagalymodly o deszcz np w tym roku slonce wypalilo70%zbiorów. Ludzie może pojma że ich Bozia nie ma żadnego wpływu na prawą fizyki. Nikt jednak z vipow nie odważył się o tym powiedzieć by nie narazić się kascie klechow. Coraz mniej młodych bierze udział w ceremoniach kościelnych które to pustoszeja bo odstraszają ich, wypowiedzi hierarchów kościelnych bełkocących o zarazach. Niebawem będzie tak jak na zachodzie. W ogromnym kościele czy katedrze siedzą cztery staruszki podczas mszy świętej. A przed ołtarzem zgarbiony staruszek proboszcz bo następców nie będzie. Seminaria pustoszeja. Używajcie OBLESNE klechy więcej ohydnych epitetow a prognoza ta ziści się szybciej.
  • ~Look
    (2019-08-22 16:44)
    Natura b i j e spowrotem! Mowi : basta!
  • ~Geniitaliuszz
    (2019-08-22 16:44)
    Prognozy numeryczne chociażby te wyliczane na UW/ICM sugerowały możliwość wystąpienia burz w rejonie Zakopanego.
  • ~Wyrazy Wspolczucia.
    (2019-08-22 16:33)
    Codziennie ludzie spadaja z wysokosci na budowach, myciu okien, spadaja z dachow. W Kraju i na wygnaniu za chlebem.zeby bylo na chleb . Na nauke. Na zycie. NIKT o nich nie pisze.czesto nigdy nie byli ani w gorach ani nad morzem. Wogole o wypadkach na robotach media nie pisza. Amen
  • ~Mok
    (2019-08-22 16:28)
    No i proszę. Pan buk rzucając piorun pomógł pis -iorom przykryć tą tragedią aferę w ministerstwie niesprawiedliwości. Wszystkie media nadają tylko o tym. A może pan buk wkurzył się na to żelastwo na Giewoncie?. Nie znane są wyroki pan buka.
  • ~otwieracz puszek
    (2019-08-22 16:21)
    Ten sztab kryzysowy powinien surowo zakazać piorunów.
  • ~Marzena z miasta
    (2019-08-22 16:12)
    czy ktos zginol?

Może zainteresować Cię też: