W przypadku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem Kodeks karny przewiduje karę od 12 do 25 lat więzienia albo dożywocie. Po zakończeniu czynności z podejrzanym, który usłyszał już ten zarzut, prokurator wystąpi do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie – powiedział PAP Fąfera.

Reklama

Śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci młodej kobiety, jak i powstania pożaru wszczęła Prokuratura Rejonowa w Żarach, która nie wyklucza, że wywołanie pożaru miało na celu zatarcie śladów przestępstwa.

Krótko po pożarze, na podstawie przeprowadzonych przez prokuratora i medyka sądowego oględzin ciała zmarłej pojawiło się podejrzenie, że kobieta mogła być zamordowana. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano do wyjaśnienia męża kobiety.

Przeprowadzona we wtorek sekcja zwłok wykazała, że 26-latka zmarła na skutek zadanych jej (...) licznych ran kłutych ostrym narzędziem – najprawdopodobniej nożem. Obraz obrażeń wykazany w czasie sekcji nakazuje prowadzenie śledztwa w kierunku dokonania zbrodni zabójstwa – powiedział PAP prokurator Fąfera.

Do pożaru na poddaszu kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lubsku doszło w poniedziałek około godziny 15. W akcji gaśniczej brało udział kilka zastępów staży pożarnej. Na czas ich działań ewakuowano mieszkańców tego i przyległych budynków.

Po ugaszeniu ognia w mieszkaniu objętym pożarem strażacy znaleźli zwłoki mieszkającej tam 26-latki. Kobieta osierociła dwójkę małych dzieci, które są teraz pod opieką jej rodziny.