O zdarzeniu poinformowało we wtorek "Echo Dnia". Sprawa wyszła na jaw, gdy rodzina zmarłej kobiety zgłosiła się na okazanie zwłok w umówionym wcześniej zakładzie pogrzebowym. Jak się okazało, szpital wydał zwłoki innemu zakładowi, który już je skremował.

Reklama

Szokująca zamiana ciał w Kielcach

Mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach potwierdziła, że w miniony piątek śledczy otrzymali zawiadomienie, z którego treści wynikało, że podczas wydawania ciał do kremacji doszło do pomyłki.

Prowadzimy w sprawie czynności polegające m.in. na przesłuchiwaniu świadków, a także zabezpieczamy materiał dowodowy – przekazała policjantka.

Wewnętrzną procedurę wyjaśniającą wszczął Szpital Kielecki im. św. Aleksandra. Pozostajemy do dyspozycji Rodziny zmarłej Pacjentki oraz właściwych organów – podkreślono w oświadczeniu przesłanym do mediów.

Jednocześnie informujemy, że Szpital nie współpracuje z zakładem odpowiedzialnym za zdarzenie, a jego wstęp na teren Szpitala miał miejsce wyłącznie na żądanie rodziny zmarłego Pacjenta, którego zwłoki były przeznaczone do kremacji. Sprawa zostanie zgłoszona do Prokuratury celem wyjaśnienia działania zakładu pogrzebowego – przekazano.

Autor: Wiktor Dziarmaga