Sejmowa komisja gospodarki i rozwoju przyjęła dzisiaj zgłoszony przez Polskę 2050 projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta. Zakłada on, że tegoroczna Wigilia przypadająca w niedzielę jest dniem wolnym od pracy, natomiast dwie poprzedzająca niedziele, czyli 10 i 17 grudnia br., nie zostaną objęte zakazem handlu i handel będzie mógł się odbywać w pełnym wymiarze godzin.

Reklama

Jachira kontra Zandberg

Pora, by o tym, czy w niedzielę pracować, czy iść do kościoła, decydowali ludzie, nie Sejm - stwierdziła Klaudia Jachira.

Na te słowa zareagował Adrian Zandberg. Podpowiedział, że w świeckim państwie decyzje o tym, które dni są wolne od pracy, powinien podejmować demokratycznie wybrany Sejm, a nie rynek. Inaczej, to nie byłaby demokracja, lecz rynkowa dyktatura - stwierdził.

Obrady Sejmu

Sejm wznowił swoje obrady we wtorek o godzinie 12. W trakcie posiedzenia, izba powołała Rzecznika Praw Dziecka oraz powoła członka komisji ds. pedofilii. W planach jest również debata nad trzema projektami powołującymi komisje śledcze. Pierwszy projekt dotyczy Pegasusa, drugi tzw. wyborów kopertowych, a trzeci tzw. afery wizowej.